Dell PowerVault MD: comparación de litecoins de bitcoin ethereum de DIRECTSTORE

Haga clic aquí para ver la versión de Dell PowerWault MD de Dell. Historia serii MD sięga roku 1998 kiedy została zaprezentowana pierwsza odsłona macierzy Dell. Zadziwiające w tamtym czasie były dostępne kontrolery zarówno SCSI jak i FC oraz raczkujące wtedy iSCSI. Przez lata rodzina produktów ewoluowała wraz z sugestiami i wymaganiami klientów oraz przy każdym następnym postępie technologicznym. Dyski zmieniły się z P-ATA na S-ATA, SCSI na SAS, backplane SAS12G, oraz kontrolery z poczciwego SCSI na SAS 12Gbit, FC16Gbit oraz iSCSI 10Gbit. Ilość dysków również znacząco uległa powiększeniu gdyż można w pojedynczą macierz obsadzić aż 60 dysków wewnętrznie oraz dodatkowo dołożyć kilka półek dyskowych.

Po przejęciu Equallogic, Compellent oraz EMC rodzina macierzy PowerVault MD została określona jako macierz nivel de entrada, oraz jako ekonomiczna przestrzeń do wykorzystania jako fileshare albo jako almacenamiento backupowy. Mnogość funkcji takich jak SSD caché, czy replikacja zdalna pozwala na stworzenie na bazie tej macierzy wydajnego środowiska produkcyjnego z pełną redundancją i zpipieczeniem danych.

Najszybszym sposobem dostępu do danych będą zawsze dyski wewnątrz serwera podłączane bezpośrednio do szyny PCI. Zaraz za takim podłączeniem najwydajniejszym sposobem dostępu do danych jest połączenie macierzy poprzez zewnętrzny SAS. Interfaz SAS ma swoją specyficznak charakterystykę oferując najkr pz p j p j p j p j p j p j p j p j p j p j o j o j u p j p j p j p j o j o j o j u p o j o. jest zbliżony do dysków montowanych wewnątrz serwera. Prędkości SAS są zawsze spójne z prędkością dysków twardych. Obecny estándar SAS 3.0 oferuje dyski o prędkości 12Gbit. Oznacza a że maksymalna osiągalna wydajność rozwiązania będzie wynosiła przy operacjach dyskowych 12Gbit. Bestá a jedno z ograniczeń protokołu z uwagi na fakt, że część zapytań serwerów może być oferowana z cache kontrotoóz maczazia de la hoja de la vencedor de las partes de los recambios, véanse en la cúpula de los animales en la caza de las vitrinas de los recovecos y las partes de los animales. Należy jednak pamiętać że 12Gbit / sec to około 1430MB / sec a więc prawie 1,5GB / sec co jest wartością bardzo rzadko wykorzystywaną w środowiskach produkcyjnych.

Najwydajniejszym interface wykorzystywanym w macierzach PowerVault MD serii 3000 jest bezdyskusyjnie połączenie z wykorzystaniem FC. Obecnie wykorzystywana jest najnowsza technologia FC 16Gbit z wykorzystaniem złączek LC-LC y kabli OM4. Jako medium jedynie światłowód jest odporny na wszelkie zakłócenia elektromagnetyczne przez co może być z powodzeniem stosowany w dowolnych środowiskach. Funkcje zdalnej replikacji pozwalają przy wykorzystaniu switchy FC na praktyczną replikację asynchroniczną na praktycznie dowolna odległość. Protokół FC jest rozszerzony co do ilości podłączonych hostów do 64 aktywnych linków. Dzięki wykorzystaniu podwyższonej prędkości łącza w porównaniu z SAS (podniesienie z 12 do 16Gbits) możliwe stało się wykorzystanie cache jako dodatkowego akceleratora zwiękskccccccccccccccccjaki dzatkowego akceleratora zwiękkccc Neleży jednak mieć w pamięci fakt, że z pośród wszystkich dostępnych interfaz koszty związane z wdrożeniem FC są najwyższe z uwagozoczivén de la / oz wi / t więkzižci rozwi ą ń

Najbardziej uniwersalnym interface stosowanym do podłączania macierzy dyskowych jest niewątpliwie iSCSI. Standard powstał już w 1998 roku i od tego czasu ewoluował. ¿Cómo funciona? ¿Cómo funciona? I FC i popSI se ii i i i i i i sSI wymagane dedykowane karty HBA, ani drogie switche SAN. Połączenia s realizowane przez zwykłe karty sieciowe wykorzystujące Ethernet. Medio przekazującym jest albo zwykły, miedziany kabel sieciowy, albo włókna światłowodowe. W zależności od potrzeb można stosować karty i switche oferujące obsługę Jumbo Frames – czyli ramek ethernetowych w któryccggggggggggggggggggggggggpigzpczpczpczpczpápciazpázonpazpázlozpázlozpázlozpázlozpázlozpázlozpázlozpázlozpázlozpázlozpázonzonezonidad de la naturaleza a lo largo de la luz de los animales Estándar iSCSI ma jednak swoje ograniczenia. Próximamente si no está disponible para enviar a un amigo a un PC y no a la computadora. SAS czy FC. Haz clic aquí para ver todos los detalles y las sugerencias y los comentarios. Todos los comentarios están disponibles. Oraz powstających na każdym urządzeniu opóźnień w przekazywaniu danych dalej (switche store and forward). Niemniej iSCSI sprawdzi się znakomicie w środowiskach w których nie są wymagane mikro-sekundowe opóźnienia oraz nie ma gigantycznych obciążeń. Jeśli natomiast chodzi o środowiska backupowe to iSCSI nie ma sobie równych.

banner