DEF CON 26 – relacja z największej na świecie konferencji hakerów mejor aplicación monero billetera

Raz do roku w Las Vegas odbywa się konferencja DEF CON – jeden z największych na świecie (jeżeli nie największy) konwent hackerów. Przez 26 lat DEF CON przekształcił się jednak w coś znacznie ciekawszego, oferując uczestnikom mini konferencje towarzyszące (tzw. Aldeas): AI, IoT, Inalámbrico, Crypto & Privacidad, Biohacking, Auto Hacking i inne. W tym roku udało si tu po po pierwszy odwiedzić DEF CON, un poniżej znajduje się zapis z tej przygody.

Postanowiłem więc dać upust mojej fascynacji, oddając pracę semestralną z informatyki (kilka funkcji i wykresów w Excel 5), jako DOSowy programa napisany w C, imitujący H @ ckpl zine. Wyobraźcie sobie jak mój nauczyciel od informatyki zobaczył powoli rysujący się ekran ….. “P o d a j h a s ł o: []”. Do dziś pamiętam jego frustrację i moje zdziwienie, że nie wciska żadnego klawisza. Nawet nie próbuje … Hasła nie było, a wraz z uderzeniem każdego klawisza pojawiał się napis: wciśnij Ingresar … Niestety, z tego co pamiętam, dobrej oceny także zabrakło. Zdołowany tym faktem i dodatkowo samotnością w zainteresowaniach, marzyłem, aby spotkać pasjonatów takich jak ja, a niedoścignionym ekstremum spełnienia owego marzenia była – wizytata na con CON DEF CON.

7go sierpnia tego roku wylądowałem w Las Vegas – poniżej znajdziesz moje przemyślenia z tej przygody jak i przygotowań do niej. Zanim zaczniesz, pozwól mi na krótki descargo de responsabilidad: ani ja, ani nikt w zespole TEONITE nie jest z branży InfoSec. Jako software house korzystamy z usług firmy iSEC (nie tylko z powodu profesjonalnego podejścia, ale głównie dlatego, że podobnie jak w TEONITE firmę tworzą pasjonaci). Przygotowania do wyjazdu na DefCon

i niemal natychmiast usłyszałem: ¡Eh! ¿Vas a DEF CON? Tomo poznałem Andiego, jednego z goons. Po długich i ciekawych rozmowach, zgodnie z jego poradą: “Si vas alrededor de las 6:00 a.m. deberías obtener la insignia en unas pocas horas. ¡No te vayas más tarde! “. Wstałem o 3:00 rano (jet lag był pomocny), udałem się do Caesars Palace przed 5tą. Każdy, kto był w Vegas wie, ¿Hotel de tam to zupełnie inna skala – mijając dziesiąty zakręt kolejki, szerokiej na 5 osób – jedyne co przyszło do głowy to: F ** CK.

“Problema” gigantycznych kolejek powrócił jeszcze w trakcie konferencji. Główne sale oficjalnych prelekcji, otwarcie vendor area i niektóre “wioski” były bardzo oblegane. Na szczęście oficjalne prelekcje s nagrywane i publikowane – zatem, zgodnie z zainteresowaniami, postanowiłem najwięcej czasu spędzić w Wireless Village, zarówno na prezentacjach, jak i na WCTF (Captura sin cable).

Jednym z moich osobistych projektów ostatnich miesięcy, było stać się „uniezależnionym od sprzętu”, co zrealizowałem dzięki (w bardzo dużym upraszczeniu): ArchLinux, git i yubikikey (n bardzo dużym upraszczeniu) (En las partes) W konsekwencji instalacja i konfiguracja burner laptopa odbyła się w dużej mierze automatycznie, stawiając moje środowisko (oczywiście bez prywatnych danych). Buen trabajo Robert – ¡NO!

Nie przetestowałem tej konfiguracji. Na miejscu okazało się, że sprzęt, który zabrałem: LimeSDR mini i stary lenovo x220 – głównie przez brak usb 3.0, wolny i stary dysk talerzowy, na niewiele się zdał. Hazlo ahora, ¿sabes ahora? Alfa AWUS036ACH ruszy bez problemz na ArchLinux, a tak się nie stało. Wniosek: quemador musi być porządny i przetestowany. Vida de la insignia

DC oferuje dużo, dużo więcej niż to, co widać na oficjalnych programach imprezy (en “wioski”, oficjalne i nieoficjalne / zamknięte imprezy …). Organizatorzy często przypominają o “3/2/1 regla” (3h de sueño, 2 comidas al día, 1 ducha), która przed DC brzmiała dla mnie infantylnie. Dzisiaj, spoglądając “przez ramię” i wiedząc ile mnie ominęło – nabiera ona sensu.

banner