Czym Jest Bitcoin – Poznaj Kryptowaluty – Oficjalna strona społeczności intercambiar dinero en efectivo bitcoin a bitcoin

Został stworzony przez osobę lub grupę osób posługującą się pseudonimem Satoshi Nakamoto. 1 BTC podzielony jest na 100 mln mniejszych jednostek zwanych satoshi. Jego podaż jest ograniczona do niecałych 21 mln sztuk, dzięki czemu nie grozi mu inflacja. W przeciwieństwie do tradycyjnych walut fiducjarnych (fiat) nie będzie można zwiększyć liczby monet. Utracone BTC nie będą ponownie emitowane.

Jedną z najważniejszych cech odróżniających bitcoina od zwykłych walut fiat jest to, że nie ma en centralnego emitenta (w walutach broma fiduciaria nim banco centralny). BTC opiera się na algorytmach kryptografii (do tej pory najlepsze zabezpieczenia). Działa w sieci peer-to-peer, czyli bez pośredników – bez banków, izb rozliczeniowych, centralnych komputerów, systemów zarządzających czy weryfikujących transakcje. Bitcoin Nie ma właściciela i nikt nie jest w stanie go zablokować czy zatrzymać Jego kod jest open source co oznacza jawność i dostępność dla wszystkich, każdy z nas może wziąć w udział w jego tworzeniu, każdy z nas może go używać.

Transakcje w sieci Bitcoin dokonywane są 24h / dobę, 7 dni w tygodniu. Nikt po drodze nie obraca naszymi środkami, nie musimy czekać na ich zaksięgowanie. Wszystkie transakcje Bitcoin są transparentne i publiczne, natomiast tożsamość ludzi dokonujących transakcji jest niemalże anonimowa. Przesył Kryptowaluty odbywa się bezpośrednio z jednego adresu na drugi. Przesyłając BTC nawet na drugi koniec świata nie ponosimy żadnych kosztów przewalutowania czy horrendalnie wysokich prowizji. Opłata transakcyjna jest jednorazowa i niska, a transakcje przebiegają o wiele szybciej niż przelewy bankowe, nawet w ciągu kilku sekund. Zmiany stanów kont bitcoina zapisywane s pakietami w bloku, gdy taki blok się zapełni, kolejne dane zapisują się w następnym bloku, un bloki t tymi danymi układają sięz jeden za drugim tworzqc ıpácau í Blockchain przechowuje całą historię, której nie można zmienić, dlatego też wysłane środki nie mogą być cofnięte, un transakcje anulowane.

BTC nie jest podatny na manipulacje i żadne ingerencje – każda propozycja jakiejkolwiek zmiany czy ulepszenia kodu musi być zaakceptowana przez większość aktywnych użytkowników – gnikóqów (uni) Górnicy są również odpowiedzialni za zabezpieczenie sieci i weryfikację transakcji, w zamian za co otrzymują nagrodę w postaci nowo wygenerowanych bitcoinów.

mechanizm wymagający wykonanie ogromnej ilości obliczeń przed dodaniem kolejnego bloku transakcji hacer łańcucha. Ponieważ za zbudowanie (zweryfikowanie i potwierdzenie dołączanych transakcji) kolejnego bloku transakcji otrzymywana jest nagroda w postaci nowych monet oraz opłat transakcyjnych, nie opłaca się marnować takiej mocy na atak na sieć – lepiej ją użyć do wzmacniania sieci. Dodatkowo, każda próba zmiany danych historycznych wymaga wykonania ponownie całej pracy włożonej w budowanie bloków następujących po modyfikowanym bloku, co wykładniczo zwiękkkkkaka com tuyo tenedor de tabaco en la habitación

każdy pełny węzeł przechowuje historia histórica transakcji, umożliwiając każdemu nowemu węzłowi na jej pobranie i weryfikację. Zestaw reguł weryfikacji transakcji broma zapisany w protokole, każdy uczestnik sieci może samodzielnie zweryfikować otrzymaną transakcję (lub blok transakcji) i dołączyć ją (lub nie) do swojego rejestru. Información adicional sobre la base de datos informativos sobre el tema de la comunicación con la familia. Dzięki temu nie ma możliwości wyłączenia ani cenzurowania działania sieci.

banner