Czy złośliwe oprogramowanie do kopania kryptowalut stanie się jednym z głównych zagrożeń w 2018 roku – Strona główna monero precio de las acciones

Czy złośliwe oprogramowanie do kopania kryptowalut dorówna rozpowszechnieniem oprogramowaniu ransomware? Popularność i rosnące znaczenie kryptowalut przyciąga cyberprzestępców do tego stopnia, ¿qué malware hago? kopania kryptowalut zdaje się dotrzymywać kroku oprogramowaniu typu ransomware. Okazuje się, że w 2017 roku kopanie kryptowalut było najczęściej wykrywanym zdarzeniem sieciowym w urządzeniach połączonych z domowymi routeri.

Początki były niepozorne: w połowie 2011 r. hacer malware kopania kryptowalut był używany przede wszystkim jako dodatek do głównych form ataków, takich jak robaki i backdoor’y. Stopniowo ewoluowało i stało się na tyle skutecznym sposobem czerpania zysków, że zainteresowali się nim nawet przestępcy wykorzystujący r

Na przykład w styczniu 2017 r. jeden bitcoin (BTC) był wyceniany na ok. 1000 USD. Potem jego cena gwałtownie wzrosła i obecnie wynosi ponad 11 000 USD. W pewnym momencie za 1 BTC płacono rekordowe 20 000 USD. Podobnie rzecz się miała z kryptowalutą monero (XMR), której wartość wystrzeliła z 13 USD w styczniu 2017 r. do 325 USD w lutym 2018 r. Rynek kryptowalut jest niesłychanie zmienny, ale wzrosty potrafią być bardzo duże i gwałtowne. Para tłumaczy zainteresowanie kryptowalutami ze strony cyberprzestępców, a tam, gdzie można zarobić, pojawiają się też zagrożenia.

Potwierdzeniem tej tezy jest złośliwe oprogramowanie do kopania kryptowalut oraz ogromny wzrost jego popularności. Jak wynika z wykresu przedstawionego poniżej, w 2017 roku popularność malware’u do kopania kryptowalut znacznie wzrosła, osiągając szczyt w październiku (116 361 wykrytych przypadków), de następnie ustabilizować się w listopadzie i grudniu. Najwięcej przypadków użycia malware’u do kopania kryptowalut wykryto w Japonii, Indiach, na Tajwanie, w Stanach Zjednoczonych i Australii.

Można już również zauważyć inne trendy w zakresie stosowania złośliwego oprogramowania do kopania kryptowalut, które zwiastują przyszły rozwój wypadków. Warto tu wymienić na przykład wykorzystywanie zarówno wiarygodnych narzędzi, jak i oprogramowania typu grayware, zwłaszcza Coinhive Coinhive, Cz.

Coinhive udostępnia użytkownikom i przedsiębiorstwom alternatywną platformę do czerpania korzyści finansowych. Platforma ma ma wbudowany kod JavaScript, który wykorzystuje procesory komputerów osób odwiedzających dany serwis WWW do kopania kryptowaluty monero. Ta metoda jest wygodna i daje możliwości dostosowywania, co nie umknęło uwadze cyberprzestepców. Według doniesień złośliwe wersje koparki Coinhive były szóstym pod względem popularności złośliwym oprogramowaniem na świecie. Atakowało ono nawet oficjalne serwisy internetowe organizacji w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, jak również serwery w chmurze znanych firm. Ponadto koparka ta rozprzestrzeniała się za pomocą złośliwych ogłoszeń (ang. Malvertisements).

Nie dziwi zatem, ¿monero jest walutą preferowaną przez Coinhive i cyberprzestępców. CryptoNight, czyli algorytm wykorzystywany do kopania monero, został bowiem zaprojektowany z myślą or odporności na kopanie za pomocą układów ASIC. Dlatego algorytm ten bardziej nadaje się do obliczania skrótów (ang. Hash) Przy użyciu procesorów komputerów użytkowników indywidualnych.

Technicznie rzecz biorąc, bitcoina wciąż można kopać za pomocą procesorów (CPU) y procesorów graficznych (GPU) lub ich połączenia. Sin embargo, no estoy de acuerdo con la opinión de la escuela, no sé qué hacer, por qué no lo sé, por lo que me refiero a: dykowane kopalnie wykorzystujące układy ASIC oraz kopanie kryptowalutw w chkurze. Zwykła koparka może pracować non stop przez cały rok, un mimo to nie wykopać nawet jednego bitcoina.

Złośliwe oprogramowanie do kopania kryptowalut ewoluuje w podobny sposób, co ransomware: zaczynamy obserwować stosowanie eksploitów i bezplikowego malware’u w celu instalowania koparek. Coinhive donosi, że 10–20 aktywnych koparek na stronie WWW generuje miesięczny zysk w wysokości 0,3 XMR, czyli ok. 97 USD (miércoles, 22 de febrero de 2018). Armia systemów zombie mogłaby wygenerować zyski wielokrotnie wyższe.

Przykładem jest tu wykryty przez nas w zeszłym roku malware hacer kopania kryptowalut, który rozpowszechniał się za pomocą exploit’a EternalBlue a dzięki Windows Management Instrumentation (WMI) utrwalał się w systemie. Złośliwe oprogramowanie Adylkuzz do kopania monero było jednym z pierwszych przypadków wykorzystania eksploita Eternal Blue Blue Przed WannaCry. Im dłużej luki w zabezpieczeniach systemów i sieci pozostają niezałatane, tym bardziej te systemy s narażone na ponowne zainfekowanie.

Jak pokazano poniżej, w przypadku malware’u do kopania kryptowalut typowy łańcuch infekcji obejmuje ładowanie szkodliwego kodu do pamięci systemu. Jedynymi fizycznymi śladami infekcji szkodliwy plik wsadowy, zainstalowana usługa WMI i plik wykonywalny PowerShell. Niektóra

Podatności stanowią jedną z głównych bram, przez które malware do kopania kryptowalut wnika do systemów użytkowników. Potwierdzeniem tego są niedawno zaobserwowane przez nas próby włamania się do systemów zarządzania bazami danych Apache CouchDB. JenkinsMiner, koń trojański (RAT) serkería de atakujący Jenkins i jednocześnie przenoszący koparkę monero, dał ponoć zarobić swoim operatorom ponad 3 mln USD w monero.

Ale w kopaniu kryptowalut przez cyberprzestępców nie chodzi tylko o wykorzystanie cudzego urządzenia czy prądu. Zjawisko to stanowi odzwierciedlenie nieustających zmian technologicznych, a także nowych zagrożeń i ryzyka, jakie te zmiany za sobą niosą. Podobnie jak w przypadku ransomware przewidujemy, ¿software malicioso kopania kryptowalut stanie się równie zróżnicowany co powszechny i ​​będzie wykorzystywać szereg różnych metod infekowania systemów swoich deiari. Pokazuje to potrzebę uzupełnienia mechanizmów zabezpieczeń o dogłębną ochronę oraz wdrożenia najlepszych praktyk nie tylko wśród przedsiębiorstas de los recuento de los grúas de los animales de los animales de los animales de compañía.

Tecnología zabezpieczeń XGen ™ firmes Trend Micro techn sob techn techn gener wzyzyzyzyzyzyzyzych generzy Technologia ta obejmuje między innymi zaawansowane mechanizmy uczenia maszynowego, które pozwalają zabezpieczać bramy oraz stacje końcowe, un także serwery fizyczne, wirtualne i chmurowe. Dzięki TAKIM rozwiązaniom JAK filtrowanie ruchu w sieci WWW i adresów URL, Analiza behawioralna caja de arena, który można dostosować hacer potrzeb indywidualnych, Platforma XGen ™ Chroni użytkowników przed współczesnymi wyspecjalizowanymi zagrożeniami, które obchodzą tradycyjne Mechanizmy bezpieczeństwa, znane wykorzystują, nieznane i nieujawnione podatności, wykradają lub szyfrują dane osobowe oraz kopią kryptowaluty. Inteligentna, zoptymalizowana i zintegrowana technologia XGen ™ jest podstawą działania pakietu rozwiązań zabezpieczających firmes Trend Micro: Seguridad de nube híbrida, Protección de usuario y Defensa de red.

banner