Czy bitcoin jest walutą – Sensu Stricto – Monika Gaik ltc classes san antonio

Jak donosi Wikipedia, bitcoin, czyli bitmoneta (฿, BTC) a kryptowaluta wprowadzona w 2009 roku przez osobę (bądź grupę osób) o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Bitmonety mogą zostać zapisane na komputerze osobistym w formie pliku portfela lub przetrzymywane w prowadzonym przez osoby trzecie zewnętrznym serwisie zajmującima siz przechowywaniem takich portfeli. W każdym z tych przypadków bitcoiny mogą zostać przesłane do innej osoby przez Internet do dowolnego posiadacza adresu bitcoin. Każdy bitcoin dzieli się na 000 000 mniejszych jednostek, zwanych satoshi.

O bitcoinach zrobiło się głośno ponownie po tym jak 12 maja 2017 r. ¿Cómo puedo obtener información sobre cómo usar el dispositivo? Por favor, inténtelo. No lo dude. ¡Descargue el artículo 2.0, czy inaczej „wannacry!”. Do tej pory zgłoszono już ponad 117 000 przypadków infekcji w ponad 100 krajach na świecie i liczba ich stale rośnie. Rozgłosu i powadze sprawy nadaje fakt, że ofiarami „¡wannacry!” Są instytucje, w tym rządowe, oraz duże korporacje. WanaCrypt0r szyfruje pliki ofiary, a za ich odszyfrowanie żąda okupu w bitcoinach właśnie. Ich równowartość wynosi aż 300 $!

Działania takie zdecydowanie nie przysparzają bitmonetom fanów. Z drugiej strony, bitcoin na pewno nie jest winny tej sytuacji tak samo, jak nie jest winny nóż w rękach napastnika. Bitcoin jest jedynie narzędziem, a jak zostanie ono wykorzystane zależy od człowieka. Praktycznie każda nowa technologia przyczynia się do rozwoju przestępczości i tworzy jej nowe rodzaje, jest to naturalne i nieuniknione.

Czy bitcoin jest walutą zastanawiali się również bohaterowie amerykańskiego serialu o życiu prawników w Chicago. Fani kultowego serialu „La buena esposa” o bitcoinie usłyszeli już w 2012 r. W trzecim sezonie główna bohaterka – Alicia – staje przed wyzwaniem obrony mężczyzny, adwokata, który jak twierdzi reprezentuje interesy twórcy bitcoina. Tego ostatniego amerykański Skarb Państwa chce oskarżyć o wytwarzanie konkurencyjnej wobec dolara waluty. Twórca bitcoina pragnie pozostać anonimowy, dlatego adwokat odmawia wyjawienia tożsamości swojego klienta Skarbowi Państwa, powołując się na tajemnicę adwokacką. Ponieważ obejście tajemnicy adwokackiej staje się niemożliwe, prokuratura stawia w stan oskarżenia bronionego przez Alicie adwokata, podejrzewając, że a sam jest twórcą bitmonety.

Polska: Zdaniem polskiego Ministerstwa Finansów obrót bitcoinami nie narusza prawa. Ministerstwo odmawia jednak bitcoinowi statusu waluty lub jakiegokolwiek innego instrumentu finansowego (w tym jednostki pieni) instrumento Descargue bitcoinów zgodnie z Ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych należy jednak zakwalifikować jako przychód, powstały przy zbyciu praw majawtkowych. 15 lutego 2016 Izba skarbowa wydała interpretację stwierdzającą zwolnienie wymiany bitcoinów z podatku IVA.

banner