Czy bitcoin jest rzeczywiście zdecentralizowany – Bitcoin Black bitcoin trading graph graph

Bitcoin, Ethereum i wszystkie monety Proof-of-Work s cenne. Możesz ją określić ilościowo według jednostek biznesowych (3-4) lub według krajów (1). Gracias a najbardziej oczywiste, ale można również kwantyfikować centra przez firmy hostingowe (wszystkie korzystają z AWS? Scentralizowane), obywatelstwa / fizyczne lokalizacje prezesów i tak dale y yo. Masz pomysł.

A prawda, że ​​nie można zmienić samego konsensusu – nie ma wewnątrz-protokołowego zarządzania łańcuchem (co uważam za głupie) en un tezos / Dfinity / Failsafe będzie miało sens io us si Dopóki możesz wydobywać puste bloki lub ponownie pisać historię przez wydobywanie w innym oddziale, zatrzymujesz zakładnik blockchain.

Jeśli powiesz "ale nie mają zysku z hackowania go", tracisz cały punkt decentralizacji. Nie zabezpieczasz bezpieczeństwa blockchaina, ponieważ centrum zyskuje na wykorzystywaniu ciebie. Paypal nie będzie również dzisiaj banować konta bankowego – ale z pewnością może a zrobić później, kiedy będzie trzeba. Właśnie dlatego "nic-at-stawki" yo "koszt ataku" nigdzie nie są ważne jako tylko liczba podmiotów, na które musisz pójść na kompromis.

Wielu ekspertów twierdzi, że kiedy na giełdzie pojawiły się giełdy kryptowalut zabijały descentralizację bitcoinów. Oferują klientom bezpieczne przechowywanie swoich monet, a także świadczą usługi kupna, sprzedaży, konwersji krypto-waluty na fiat i odwrotnie. Brzmi nieźle, więc większość ludzi woli przechowywać swoje fundusze za pomocą takich usług, ale spójrzmy prawdzie w oczy – są one bankami kryptowalutowymi. A gdy wymiana, ak jayś błąd, ale jakiś błed, a la par, a la par, a la par, a la par, a la par, a la par, a la par de los animales, a la par de los animales. ona po prostu bierze pieniądze wszystkich klientów i żyje długo i szczęśliwie.

Jeszcze jeden problem, typowy dla kryptoplanów, to istnienie tzw. "Wielorybów bitcoinowych" – jednostek lub grup, które posiadają ogromne ilości bitcoinów i mogą niekiedy wpływać na rynek w kierunku ich preferencyjnej ceny. Satoshi Nakamoto, nieuchwytny i tajemniczy, wydaje się być największym wielorybem o szacowanym potencjale v. wpłynął na rynek.

Wydobywanie bitcoinów stało się prawie niedostępne dla przeciętnego człowieka. Nie możesz po prostu kupić karty graficznej i rozpocząć wydobywania bitcoinów z komputera – po pierwsze, j u v p quá nado a mano por su szczęśliwy). Nie mówiąc już o hałasie i gorącu, sprawi, że życie w tym samym mieszkaniu z wyposażeniem górniczym będzie straszne. Ludzie i korporacje, które mogą sobie na to pozwolić, budują całe fabryki do wydobycia, proces ten stae się coraz trudniejszy. Rzeczywistość polega na kupowaniu bitcoinów za cenę, która broma podyktowana rynkiem i wyżej wymienionymi "wielorybami".

Ostatnio pojawiło się wiele oskarżeń, że z powodu ekstremalnej popularności i rozprzestrzeniania się wydobycia bitcoinów w Chinach następuje "centralizacja górnictwa". Eksperci szacują, że około 71% bitcoinów broma Obecnie Eksploatowanych. Chiny nie tylko produkują większość urządzeń górniczych, ale również znajdują się tam ogromne farmy górnicze, korzystając z taniej energii elektrycznej. Chiny są także liderem pod względem liczby Basenów Górniczych – współpracy między poszczególnymi górnikami i firmami wydobywczymi. Chiny są domem dla czterech z pięciu największych Basenów górniczych Bitcoin. Zanim Pekin zakazał ICO (Ofertas iniciales de monedas), Chiny stanowiły 90% wszystkich transakcji bitcoinowych. Posiadanie tak dużej scentralizowanej w jednym kraju władzy górniczej poddaje w wątpliwość decentralizację Bitcoin i naraża sieć Bitcoin na niepokojące ryzyko polityczne.

banner