Cztery zasady odchowu cieląt cryptocurrencies definición

Podczas pomocy porodowej należy pamiętać aby nasza pomoc nie narobiła więcej szkód niż pożytku. Zawsze pamiętaj o higienie – myj ręce w ciepłej wodzie ze środkiem dezynfekującym przed każdym włożeniem ich do dróg rodnych i dezynfekuj linki porodowe. Czyste wykonanie wszelkich manewrów podczas porodu pozwoli ci uniknąć trudności na późniejszych etapach. Nie rób nic na siłę. ¿Por qué están cayendo todas las criptomonedas nadmierne użycie siły może prowadzić do rozerwania tkanek dróg rodnych i uszkodzenia cielęcia np. Złamania kończyn. Zawsze używaj żelu porodowego. Wstępnie oceń sytuację:

Często urywa się ona samoistnie. Kikut, jeżeli jest za długi, należy przyciąć na długość ok 5 cm i zdezynfekować. Bardzo ważne aby go zabezpieczyć, zakażony kikut pępowiny a prosta droga do posocznicy i śmierci malucha. Po wykonaniu tych czynności noworodka należy osuszyć, natrzeć słomą lub dać wylizania matce – pobudza to krążenie i oddychanie. Zasada druga – siara jest najważniejsza

Siara a pierwszy pokarm noworodka, bogata we wszelkie składniki odżywcze, a przede wszystkim w p rzeciwciała. Capitalización total de mercado de las criptomonedas właściwe napojenie siarą zabezpiecza przed chorobami przez kilka pierwszych tygodni życia. Cielę w pierwszych 24 godzinach powinno dostać ok. 10% masy ciała siary, z czego połowę w pierwszych 4 (pierwsze pojenie ok. 1 litra powinno nastąpić w ciągu 1 godziny) czas jest tu szalenie istotny, z każdą chwilą zwłoki iosść čzzz zuzzz które mogą przejść z jelit do krwi noworodka zmniejsza się, a po 24 h spada do zera. Jakoś siary też ma znaczenie, gęsta, bogata w przeciwciała siara lepiej zabezpieczy chorobami en polvo. Criptomonedas definición dlatego zaleca się tworzenie banków siary. W tym celu dobrej jakości siarę można zamrażać i gdy zachodzi potrzeba podać noworodkowi.

BANK SIARY – warto mieć zapas siary na wypadek gdy cielę zostanie osierocone lub siara matki jest słaba. W tym celu nadmiar dobrej jakościowo siary możesz przelewać do specjalnych worków do mrożenia lub czystych plastikowych butelek. Dobrze sprawdza się siara w 2 litrowych butelkach, broma a porcja na jedno pojenie. Descifrar definición raz rozmrożonej siary nigdy nie zamrażaj ponownie! Siarę trzeba delikatnie rozmrozić do temperatury 39-40 * C, nie wolno jej przegrzewać (temperatura powyżej 42 * C niszczy przeciwciała). Zasada Trzecia – dezynfekcja

Kojec dla cielaka należy wcześniej przygotować poprzez dokładne umycie i dezynfekcje. Unikaj Trzymania cieląt w dużych grupach – jedno zaraża się od drugiego. Najlepsze wyniki osiąga się poprzez osobny odchów w budkach lub pojedynczych kojcach i separacje różnych grup wiekowych. ¿Por qué están todas las criptomonedas hoy powstrzymuje przenoszenie się chorób między cielętami. Unikaj miejsc dusznych, zapylonych i wilgotnych, w takich warunkach zarazki czują się najlepiej. Cielętnik musi być suchy i przewiewny (uważaj na przeciągi).

W pierwszych dniach najczęstszym schorzeniem wśród noworodków są biegunki. W większości przypadków wywołane przez wirusy z rodzaju rota- i koronawirusów. Są to wirusy powszechnie występujące w środowisku i jedyną metodą ich uniknięcia jest dokładna dezynfekcja i odpajanie dobrej jakości siarą. Cielęta z biegunką należy nawadniać z użyciem elektrolitów domieszanych do mleka lub wody. Jeżeli są bardzo słabe i nie mają odruchu ssania należ wezwać lekarza weterynarii, który nawodni je dożylnie, poda elektrolity i środki zagęszczające kał, sondą dożołądkowow. Cryptocurrencies para invertir en octubre de 2017 antybiotykoterapia w przypadkach infekcji wirusowych jest nieskuteczna, ale często stosowana w celu zabezpieczenia przed nadkażeniami bakteryjnymi, które mogą doprowadzots W kolejnych dniach i tygodniach życia, cielęta narażone sone na atak ze strony bakterii z rodzaju enterobakteriacae y salmonella oraz pierwotniaków cryptosporidia.

Po upływie ok. Tygodnia można rozpocząć karmienie preparatami mlekozastępczymi. Są bogate w białko, witaminy i zapewniają odpowiednią ilość dobrze przyswajalnej energii. W porównaniu do mleka krowiego preparaty te mają mniej tłuszczu a więcej laktozy oraz mniej zanieczyszczeń i bakterii co zmniejsza ryzyko przeniesienia choroby z krowy na cielę.

Każda hodowla ma swoje problemy i wady. Rozejrzyj się po oborze, przypomnij sobie jakie sytuacje zdarzają się najczęściej i wyciągnij wnioski. Czasami mała zamiana postępowania pozwoli uniknąć błędów. Przestrzeganie tych 4 prostych zasad pozwoli uniknąć wielu problemów z odchowem cielą i uniknąć niepotrzebnych kosztów, związanych z upadkami i leczeniem.

banner