Cyfrowe pieniądze – Technologie – PC Format bitcoin gráfico del mercado de valores

Zaletą korzystania z portfela online jest błyskawiczny iniciar, gdyż w przeciwieństwie do lokalnego klienta sieci BitCoin, aby rozpocząć odbieranie i wysyłanie bitcoinów, nie musisz synchronizować całego łańcucha transakcji, co zajmuje wiele godzin. Aby rozpocząć korzystanie z Coinbase, wejd str na stronę https://coinbase.com, podaj Correo electrónico i hasło, a następnie kliknij Crear mi cuenta.

Na konto, które podałeś podczas rejestracji, otrzymałeś link aktywacyjny. Kliknij verificar mi dirección de correo electrónico. Następnie zatwierdź regulamin, i możesz zacząć korzystać z Coinbase. Tworząc konto w Coinbase, musisz pamiętać o silnym haśle (duże, maery lery oraz cyfry, min. 8 znaków). Para będzie jedyna ochrona twoich bitcoinów przed złodziejami. Alternatywnie możesz włączyć weryfikację dwuetapową z wykorzystaniem smartfonu.

Po uruchomieniu konta możesz przyjąć przelew pierwszych bitcoinów. Skąd je wziąć? Najlepiej skorzystać z usługi, która w zamian za oglądanie reklam przesyła użytkownikowi niewielkie kwoty w wirtualnej walucie. Takie serwisy znajdziesz na stronie https://en.bitcoin.it/wiki/Bonus_Programs. Zanim klikniesz jeden z nich, np. sprawdzony przez nas Bitvisitor, musisz uzyskać adres, na który przyjdą monety.

W tym celu w koncie Coinbase kliknij Configuración de la cuenta, przejdź do zakładki Integrations i przejdź do sekcji Bitcoin Address. Tam znajdziesz ciąg znaków, który jest twoim pierwszym adresem do odbierania bitcoinów. Dirección de copia de Kliknij, aby umieścić go w schowku. ¿Qué pasa con el Bitvisitor Strony (www.bitvisitor.com)? I wklej adres w pole formulariosza. Kliknij Przycisk Enviar.

Przejdziesz do strony z kodem weryfikacyjnym. Po wpisaniu kodu,kliknij przycisk Visitar. Po wejściu na stronę z reklamą musisz odczekać czas widoczny w lewym górnym narożniku, po czym system zaproponuje ci oglądanie kolejnej strony, kliknij NEXT. Pieniądze na koncie pojawią się po kilkudziesięciu minutach od zakończenia oglądania. Czas oczekiwania można wykorzystać na poznanie innych funkcji konta.

Coinbase umożliwia także wymianę bitcoin / dolar. Aby skorzystać z tej opcji, kliknij Compra / Venta de Bitcoin. Niezbędne jest do tego podłączenie rachunku bankowego w dolarach. Serwis oferuje także narzędzia dla sprzedawców, którzy chcą przyjmować w sklepach wirtualną walutę, np. przyciski do płacenia na WWW. Znajdziesz je w zakładce Herramienta de comerciante.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy pieniądze wpłynęły na twoje konto, kliknij Transacciones. Tam znajdziesz listę przelewów. Jeśli przelew ma status Pendig, oznacza to, że pieniądze są wysłane, ale oczekują jeszcze na włączenie do bloku transakcji. Jeśli to nastąpi, blok zostanie potwierdzony przez inne węzły sieci, jest to zatwierdzeniem i pozwala dysponować bitcoinami.

Jeśli masz na koncie dostatecznie dużo pieniędzy, możesz zapłacić w sklepie lub punkcie usługowym akceptującym bitcoiny (lista pod adresem https://en.bitcoin.it/wiki/Trade). Aby a zrobić, kliknij przycisk Enviar dinero. Następnie w polu Para wpisz adres sieci BitCoin lub adres e-mailowy, jeśli wysyłasz środki innemu użytkownikowi Coinbase, a następnie podaj kwotę albo w bitcoinach, albo w dolarach.

Kopie zapasowe plików portfela zarówno z programu Bitcoin, jak i Multibit trzeba trzeba przechowywać w formie silnie zaszyfrowanej, por haker nie poznał klucza prywatnego, co pozwoliłoby mu przelać dosje bitcoinin. Dlatego, chcąc umieścić kopie zapasowe na serwerach dysku internetowego, war to je dodatkowo zaszyfrować, np. tworząc archiwum programem 7-Zip, który pozwala zabezpieczyć je silnym algorytmem AES-256.

banner