Cuadro de usuarios de bitcoins de Henri de Toulouse-Lautrec WorldArts

Hola, urodził się w Albi, Tarn w regionie Midi-Pyrénées Francji, dzieckiem pierworodnym hrabiego Alphonse i hrabiny Adele de Toulouse-Lautrec. Arystokratyczna rodzina (potomkowie hrabiów Tuluzy), który niedawno spadł na trudne czasy, Toulouse-Lautrecs czuli skutki chowu wsobnego przeszłych pokoleń; Hrabia i Hrabina sami byli kuzynami, Henri cierpiał z wielu wrodzonych warunków zdrowotnych nadana tej tradycji chowu wsobnego. Młodszy brat urodził się w rodzinie na 28 Sierpień 1867, ale zmarł w roku następnym.

Henri Marie Raymond de Toulouse-Lautrec-Monfa urodził się w Chateau de Malromé pobliżu Albi, Tarn w regionie Midi-Pyrénées Francji, dzieckiem pierworodnym hrabiego Alphonse de Toulouse-Lautrec-Monfa i Adele Tapie de Celeyran. Był więc członkiem rodziny arystokratycznej (potomkowie hrabiów Tuluzy i Lautrec i Wicehrabiowie z Montfa, wieś i gmina w departamencie Tarn w południowej Francji). Młodszy brat urodził się 28 Sierpień 1867, ale zmarł w roku następnym.

Po śmierci brata jego rodzice rozeszli się i niania opiekowała Henri. W wieku ośmiu lat, Henri zamieszkał z matką w Paryżu, gdzie zwrócił szkice i karykatury na jego skoroszytów ćwiczeń. Rodzina szybko zdał sobie sprawę, ¿talento Henriego leżał w rysunku i malarstwa, i przyjaciel ojca, Rene Princeteau odwiedził czasem dać nieformalne lekcje. Niektóre z obrazów wczesnych Henriego są koni, Specjalnością Princeteau, i coś, czego później odwiedził w swoich "Obrazach Circus ‘.

W wieku 13 Henri złamał prawą kość udową i, w 14, Wakacje się left.The właściwie nie uzdrowił. Nowoczesne lekarze przypisują to nieznanej choroby genetycznej, ewentualnie pycnodysostosis (również znane jako zespół Toulouse-Lautrec), lub zaburzenia wariant wzdłuż linii osteopetrozy, acondroplasia, lub imperfecta.Rickets osteogenesis pogarsza z virilism praecox Sugerowano również. Nogi przestały rosnąć, tak że jako dorosły był bardzo krótki, które opracowało dorosłego wielkości tułowia, zachowując swoje dziecko wielkości nogi. En poinformował, że miał przerośnięte genitalia.

Fizycznie nie mogą uczestniczyć w wielu działań zazwyczaj korzystają mężczyźni w jego wieku, Toulouse-Lautrec zanurzył się w sztuce. Stał się ważnym Post-malarz impresjonistyczny, secesja ilustrator, i litograf, i zapisane w jego twórczości wiele szczegóły późno-19th-wiecznej bohemy styluuy wy Paryżu. Toulouse-Lautrec Przyczynił się szereg ilustracji do magazynu Le Rire w połowie 1890.

Po nieudanej egzaminów wstępnych do szkół, Henri przeszedł na jego drugiej próbie i ukończył studia. Podczas pobytu w Nicei jego postępy w malarstwie i rysunku wrażeniem Princeteau,, który namówił swoich rodziców pozwolić mu wrócić do Paryża i studium pod znanego portretu malarza Leona Bonnat. Matka Henriego miał wysokie ambicje i, z celem Henryka staje modne i szanowany malarz, używane wpływ rodziny, aby go w studiu bonnat za.

W trakcie swojej kariery, która trwała mniej niż 20 rok, Toulouse-Lautrec stworzył 737 płótna, 275 akwarele, 363 wydruki i plakaty cpañón de las mujeres en el bosque de la caracol, guarnición de animales, artículos de higiene personal. Jego dług do impresjonistów, w szczególności bardziej figuratywne malarze Manet i Degas, Jest oczywiste. Jego styl był pod wpływem klasycznych woodprints japońskich, które stały się popularne w kręgach artystycznych w Paryżu. W jego pracach widać analogie do wolnostojącego barmanka Maneta w barze w Folies-Bergère i zza kulis baletowych tancerzy Degas. En celował przechwytywania ludzi w środowisku pracy, z kolorem i ruchem w krzykliwych vida nocturna obecny, ale przepychu zerwałeś. Był mistrzowska na scenach przechwytywania tłumu, w którym dane są wysoce zindywidualizowane. W tym czasie, że zostały namalowane, poszczególne postacie w swoich dużych obrazów może zostać zidentyfikowany przez sylwetkę sam, un nazwiska wielu z tych znaków zostały zarejestrowane. Jego leczenie jego przedmiotu, czy jak portrety, sceny nocne życie paryskie, lub kameralne Studium, został opisany jako zarówno współczulnego i obiektywną.

Specjalista obraz Toulouse-Lautrec w ludzi polegał na jego malarskiego stylu, który jest bardzo liniowa i daje duży nacisk na konturze. Często stosowane farby w długi, cienkich pociągnięć, które często pozostawiają wiele zarządu, na którym są namalowane poprzez poprzez pokazano. Wiele z jego prac może być najlepiej opisany jako rysunków w kolorze lakieru.

banner