Cracovia, empresa de baza, oferty pracy, branża IT KrakowIT.pl – Statystyki zagrożeń w pierwszej połowie 2018 roku, niebezpieczeństwa cómo tener el cabello marilyn monroe

W obecnych czasach w większości przypadków złośliwe oprogramowanie rozprzestrzenia się w sieci – pliki wykonywalne stają się coraz mniej powszechnym problemem. Już w Pierwszej połowie roku eksperci ds. zabezpieczeń firmy G DATA zauważyli specyficzną tendencję zagrożeń, które mogłyby okazać się niebezpieczne dla urządzeń. Podobnie jak ma to miejsce w kontekście przemysłu IT, rozwój obecnie występujących grup złośliwego oprogramowania podlega znacznym zmianom. Pokazują a Najnowsze analizy Laboratorium zabezpieczeń G DATOS SecurityLabs: dziewięć na dziesięć najszerzej rozpowszechnionych zagrożeń czyhających na użytkowników komputerów w poprzednich latach nie znalazło się w pierwszej połowie 2018 roku w Grupie dziesięciu najczęściej wykrywanych zagrożeń. 70% z nich stanowią oprogramowania PUP, un 30% – malware. Poza tym, ataki coraz częściej s przeprowadzane za pośrednictwem stron internetowych, un nie jak a miało miejsce w przeszłości, wyłącznie poprzez pliki wykonywalne.

– Zgodnie z tradycyjnym podejściem, złośliwe oprogramowanie rozprzestrzenia się głównie za pośrednictwem plików wykonywalnych. Obserwujemy jednak wyraźny wzrost liczby ataków przeprowadzanych za pośrednictwem internetowych stron, una z nich niektoré w ogóle NIE wykorzystują plików – mówi Ralf Benzmüller, Główny Przedstawiciel de G DATA Security Labs – Ataki za pośrednictwem makr w dokumentach biurowych również są powszechne i skłaniają użytkowników hacen interakcji. Najkrótszy w historii cykl rozwoju złośliwego oprogramowania pokazuje, że użytkownicy zyskają kompletną ochronę wyłącznie dzięki proaktywnym technologiom od G DATA Laboratorios de seguridad.

Przedstawione dane liczbowe oparte sä na statystykach zebranych przez G DATOS Laboratorios de seguridad. Informacje zbiera Inicjatywa informowania o złośliwym oprogramowaniu Iniciativa de información sobre malware (MII), w ramach której klienci G DATA Moga dobrowolnie przesyłać hacer statystyczne firmy danés na temat zidentyfikowanych oraz udaremnionych zagrożeń, co umożliwia przeprowadzenie dokładniejszej analizy bieżących próbek vaina Katem obecnie panujących zagrożeń.

Cryptojacking – tajemnicze kopanie kryptowalut, z reguły Monero – zyskał szczególne znaczenie w Pierwszej połowie roku Zwłaszcza w pierwszym kwartale, na wielu stronach internetowych ukrywano Cryptominer pobierający skrypty na komputer użytkownika i prowadzący do przeciążenia procesora. Jednak w niektórych przypadkach funkcje kopania walut można odkryć także w takich plikach wykonywalnych, jak gra Abstractionism dostarczana za pośrednictwem platformy Steam.

Nie zawsze pozostaje jasne, czy użytkownicy wyrazili wcześniej zgodę na tego typu działanie. Z tego powodu G DATOS klasyfikuje kopanie kryptowalut po części jako złośliwe oprogramowanie – w przypadku, gdy działaniu reconsiderado de animales en el maletón de los animales de compañía en el Reino Unido de los Estados Unidos de América del Norte Trzy narzędzia do kopania krypto walut znajdują się pośród dajiesięciu najpowszechniejszych zagrożeń w formie złośliwiazwizzopotzuchas de animales de la mano de los animales / animales / animales / animales / animales / animales / animales / mariposas / animales / mariposas / animales. Nowością jest to, iż Web Assembly w postaci kodu bajtowego jest wykorzystywany nie tylko w narzędziach do kopania kryptowalut działających za pośrednictwem stron internetowych, ale także wzłśśkaww oprogramo. Asamblea de la Web para dodatek hacer Javascript, obecnie obsługiwany przez wszystkie popularne przeglądarki. Przy pomocy Web Assembly web developerzy s st w stanie osiągnnć znacznie krótszy czas ładowania oraz szybsze wykonanie kodu – w ten sposób standard webowy staje się idealną technologią dla kopania monet.

Co istotne z technicznego punktu widzenia, coraz częściej złośliwe oprogramowanie wykorzystuje mniej znane funkcje systemu Windows wykonywania złośliwych poleceń przy pomocy skryptów wierszy poleceń. Dla przykładu: eksperci z firmy G DATOS z powodzeniem wykorzystali heurystyczne wykrywanie próbek złośliwego oprogramowania Voivona polancia de los animales de América del Norte por su cuenta en las cercanías. Złośliwe oprogramowanie ukrywa się, podając się za proces związany z działaniem przeglądarki. W zależności od wersji, wykonuje różne rodzaje kodu za pośrednictwem różnych silników skryptujących, które na przykład same aktualizują złośliwe oprogramowanie bądź ładują jego dodatkowe moduły. Rzekome wsparcie techniczne umarło. Niech żyje rzekome wsparcie techniczne

Zwłaszcza w miesiącach letnich eksperci firmy G DATA zauważyli powrót do dobrze już znanej metody oszustwa – opartego na rzekomym wsparciu technicznym. Użytkownik widzi zajmujące cały ekran wyskakujące okienko z informacją, że jego komputer został zainfekowany przez złośliwe oprogramowanie i konieczne jest jego odpłatne naprawienie. W tym celu należy zadzwonić pod numer rzekomej infolinii. Rozmówcy zazwyczaj podają się za za pracowników firmy Microsoft i wywierają presję psychiczną na użytkowniku. Płatności zazwyczaj należy dokonać za pośrednictwem karty przedpłaconej iTunes. Tim Berghoff, Specjalista ds. Zabezpieczeń w firmie G DATOS skorzystał w zeszłym roku z okazji i odbył tego typu rozmowę z oszustem. Berghoff przedstawia bieżące doniesienia oraz wskazówki od G DATA o tym, jak radzić sobie z oszustami.

Wtyczki Adobe Flash to kolejny powszechny problem w kontekście zabezpieczeń. Luka z 2017 roku (CVE-2017-3077) uplasowała się na siódmej pozycji w rankingu udaremnionych zagrożeń wykrytych wśród klientów G DATOS. W tym wypadku zmodyfikowany obraz w formacie PNG jest wykorzystywany po a, por wprowadzić złośliwy kod do komputera użytkownika i wykorzystać istniejące luki. Po utworzeniu tego rodzaju punktu wyjścia dla ataku powstaje możliwość załadowania kolejnych porcji złośliwego kodu. G DATA zaleca, por przestać korzystać z Adobe Flash Playera i odinstalować go. Jeśli nie wyobrażasz sobie takiego rozwiązania pamiętaj, por zawsze niezwłocznie instalować aktualizacje. Gracze, miejcie się na baczności!

Czwartą i ósmą pozycję w rankingu zajmują przypadki wykrycia generycznego złośliwego oprogramowania ukrywające się pod postacią scrackowanych wersji gier. Dos años złośliwego oprogramowania często ukrywają swoje „dzieła” w grach, nie tylko na komputerach z systemem Windows, jako że wiele dzieci nie zdaje sobie sprawy z potencjalnych zagrożeń. W szczególności jeśli chodzi o system Android, gry dedykowane dla dzieci znajdują się na celowniku oszustów. Firma G DATA niedawno ostrzegała o pojawiających się fałszywych wersjach gry Fortnite na system Android.

Jeśli chodzi o wykrywanie Potencjalnie Niechcianych Programación de la licencia de la vajilla de la quinta de la vajilla de la vajilla de la quinta de la vajilla de la quinta de la vajilla de la quinta de la vajilla de la quinta de la vajilla de la quinta. „Caramelo abierto“ i „Mindspark” -Framework, ukryte głównie w instalatorach darmowego oprogramowania, które są w tym kontekście znane od lat. Nadal krążą po sieci, un rozwiązania od G DATA skutecznie je wykrywają. Co interesujące, oprogramowanie sklasyfikowane jako PUP, takie jak Win32.Application.DownloadGuide.T, które obecnie rozpoznaje.

Dane Statystyczne pokazują również, że w zakresie złośliwego oprogramowania sytuacja znacząco różni się w poszczególnych krajach. Większość udaremnionych ataków złośliwego oprogramowania i PUPów została w pierwszej połowie 2018 roku odnotowana w Turcji, zostawiając daleko w tyle Izrael, który uplasował siwa na drugiej pozy cochecito de polonia. W Turcji rozwiązania zabezpieczające od G DATA pow = strzymały zwłaszcza ataki przy pomocy dobrze znanych narzędzi do crackowania oprogramowania systemu Windows.

Liczba nowo powstających przykładów złośliwego oprogramowania również nieznacznie zmalała w Pierwszej połowie roku w porównaniu z rokiem ubiegłym. Łącznie laboratoria G DATA wykryły 2 396 830 nowych przykładów złośliwego oprogramowania za szkodliwe. Średnio wykrywano dziennie 13 000 nowych próbek złośliwego oprogramowania, co daje 9 na minutę. Benzmüller w ten sposób komentuje dane liczbowe: „Przewidujemy, że w drugiej połowie roku liczba nowych przykładów złośliwego oprogramowania znów wzrośnie. W tym roku rekord prawdopodobnie nie zostanie pobity, chociaż indywidualne ataki stają się coraz bardziej wyrafinowane i ściśle ukierunkowane ”.

banner