Co się dzieje na Ukrainie – 17.07.2016. – zygmuntbialas – NEon24.pl compra bitcoin al instante en nigeria

Czytamy w raporcie CIA z 1948 roku: "No intentes separar a Ucrania de Rusia. No funcionara" ("Nie próbujcie oddzielić Ukrainy od Rosji. Nie da się"). Analiza aktualna teraz, jak i 57 lat temu – pisze Tiamat. – 18 sierpnia 1948 roku Rada Bezpieczeństwa nowo powstałego ONZ ogłosiła oficjalną politykę Estados Unidos wobec Rosji. (Consejo de Seguridad Nacional – NSC 20/1, paragraf 4):

Ukraińcy są najbardziej rozwiniętym współczesnym społeczeństwem w rosyjskiej strefie wpływów. Ukraińcy zawsze byli przeciwni rosyjskiej dominacji, un ich nacjonalistyczne organizacje były zawsze bardzo aktywne zarówno w kraju, jak i zagranicą. Łatwo dojść do wśiosku, że ten narod powinien być w końcu wyzwolony spod rosyjskiej władzy, i że powinien dążyć do stworzenia samodzielnego państwa.

Powinniśmy jednak być bardzo ostrożni w formułowaniu takiej opinii – byłoby to wielkim uproszczeniem w geopolitycznych realiach Europy Wschodniej. Prawdą jest, że Ukraińcy są bardzo nieszczęśliwi z powodu rosyjskiej hegemonii i należałoby jakoś zapewnić Ukraińcom bezpieczną przyszłość (zawsze troskliwi by jeepes) Ale są pewne zastrzeżenia, które należy wziąć pod uwagę:

Koncepcja państwa ukraińskiego powstała w umysłach paru romantycznych intelektualistów, którym obca jest zasada struktur państwowości. Ci romantycy mają bardzo słabe pojecie o odpowiedzialności zarządzania państwem. Ekonomia Ukrainy jest bardzo silnie związana z ekonomią rosyjską. Od czasów zakończenia podbojów przez koczowniczych Tatarów, gospodarka osiadłej ludności przyjęła wszystkie cechy gospodarki osiadłej ludności rosyjskiej; zawsze była mocna związana z Rosją i nigdy nie wykazywała niezależnych tendencji.

Każda próba oderwania Ukrainy de Rosji będzie równie nienaturalna i destrukcyjna jak oderwanie Pasa Kukurydzianego (Cinturón de maíz) łącznie z Wielkimi Jeziorami (Great Lakes) de ekonomii Stanów Zjednoczonych. Co więcej, ludność, która mówi ukraińskim dialektem, jest inna od mieszkańców, którzy mówią po rosyjsku, co w Europie Wschodniej zawsze było silną cechą narodową, he Jeśli jakikolwiek podział miałby być rozpatrywany, a naturalna granica powinna przechodzić raczej po linii religii Kościoła katolickiego i prawosławnego.

No i na koniec, nie możemy lekceważyć Rosjan con Wielkiej Rosji. Zawsze mieli bardzo silną narodową tożsamość; tak samo w Rosji, jak i obecnie w Związku Sowieckim. Yo lo dije polityczny sistema tego poczucia narodowej tożsamości nie zmieni. Każda długoterminowa polityka EE.UU. musi brać pod uwagę polityczne i kulturowe stanowisko Rosji. Terytorium Ukrainy jest nierozerwalnie związane z historią i kulturą rosyjską, tak jak nasza kultura związana jest z kulturą europejską.

Wszelkie próby oderwania Ukrainy de Rosji mogą spowodować wielki konflikt i rebelie, un takie próby mogą być tylko rozpatrywane przy użyciu siły. Jest bardzo prawdopodobne, że Wielka Rosja może się pogodzić z niepodległością krajów nadbałtyckich. Bo te kraje były już niepodległe wcześniej wiele razy i przez dłuższy okres. Państwa nadbałtyckie s w w stanie samodzielnie się rządzić i udowodniły to w historii.

17 lipca 1959 roku Stany Zjednoczone PRAWNIE przyznały niepodległość Doniecka i Ługańska. I PRAWNIE uznają do tej pory – już 57 lat! USA przyznają wolność Donbasowi od 1959. Szkoda tylko, że ukraińscy badacze nie umieją czytać prawdziwych dokumentów sprzed 56 lat. Mianowicie w 1959r. w tzw ‘Rezolucji o podbitych narodach’, Stany Zjednoczone PRAWNIE przyznały niepodległość Doniecka i Ługańska.

Ta ustawa, która została zatwierdzona zarówno przez Senat, jak i Kongres USA w 1959 roku, uznaje terytorium Donbasu, łącznie z terenami, na których znajdują się Donieck i Ługańsk, a także Zaporoże – jako Państwo Kozackie (Cossakia – Kozaczyzna). ‘Ponieważ polityka komunistycznej Rosji zniewoliła Przy pomocy pośredniej i bezpośredniej agresji kraje takie, jak Polska, Węgry, Litwa, Ukraina, Kozaczyzna…. Itd (Ley Pública 86-90).

Nazwa Kozaczyzna określa tereny, na których tradycyjnie mieszkali Kozacy, zarówno czasach rosyjskiego imperium, jak i ZSRR czy obecnej Rosji. Nazwa ta obejmuje rozległe tereny wzdłuż dolnego Donu, ziemie na północ i wschód od Morza Azowskiego, obecnego Krasnodaru i Rostowa, a także terytorium Stawropola. Rezolucja w sprawie państw zniewolonych definiuje Ukrainę i Ziemię Kozacką jako dwa niezależne państwa, zamieszkałe przez różne narody. Stany Zjednoczone uznały Donieck i Ługańsk jako zupełnie niezależne regiony.

Aleksandr Zacharczenko: "Polityka Kijowa prowadzi przede wszystkim do zniszczenia większości Ukrainy. Nikt z nas nie zniszczył żadnego domu we we Lwowie. Żaden z naszych pocisków nie spadł w Użgorodzie, Charkowie, Dniepropetrowsku, Kijowie. Zatem tego, co robi kijowska junta na naszej ziemi, znosić dalej nie będziemy. Nie chcieliśmy przekształcić się w kolonię. Chcieliśmy po prostu mówić we własnym języku i modlić się w naszych kościołach. Niech wszyscy o tym wiedzą. Pokazaliśmy, że jesteśmy mocni duchem. Dziękuję Wam bardzo przyjaciele za podpisy. Jestem pewien, że wygramy tak czy owak".

A¡cos nieprawdopodobnego – dobre Wiadomości z Kijowa: Ruslan Kocaba, Ukrainski dziennikarz, który nawoływał hacer zakończenia Wojny domowej hago ignorowania mobilizacji, i który został oskarżony o zdradę stanu i szpiegostwo, został dziś wypuszczony za orzeczeniem SADU w Iwanofrankowsku na Wolność po 524 dniach przetrzymywania w więzieniu bez wyroku! W swoim wywiadzie zaraz po wypuszczeniu powiedział, że chce pojechać do Donbasu i nadal prowadzić niezależne dziennikarstwo. Chyba powinien się pospieszyć, por nie skończyć jak Oleh Buzina – dodaje Lorenco.

Ajá, dodam, że byłam i jestem za powstaniem Noworosji, a nie za "antyantyrosją" w postaci skrawka terytorium, marionetkowych republik i rządów DNR i ŁNR, nie reprezentujacych ludności tylko swoje i wpływowej kasty, oligarchow, łapówkarzy, sprzedajnych uzzwowz uni uds. Cały czas zadaję sobie pytanie kto i po co pozwolił taki chory organizm państwowy stworzyć, pomaga mu jakoś i to toleruje …? Toleruje .. hacer czasu. Haga clic aquí para ver más detalles.

Zamiast po Krymie z marszu gonic banderowca za Kijów, Rosja popiera referendum w obw. Donieckim i ługanskim. Referéndum de Akceptuje, ale republik nie uznaje. Twierdzi, że w w Kijowie wladze przechwyciła hunta w wyniku zamachu / przewrotu na Majdanie, Prawdziwego prezydenta uchodźcę ratuje nznneznezneznezneznezneznezneznezneznezneznewnezneznezneznezneznezneznezneznezneznezneznezneqnazneznezneznezneznezneznezneqnazneznezneznezneznezneqnazneznezneznezneznezneznezneqnaznezneznezneznezine

Nie przeciwstawia sie, nie blokuje nielegalnej akcji ATO. Dostarcza se encuentra en Donbass i wpiera przerzut ochotnikow z Rosji oraz w inny sposob wspomaga obrone opołczenców. Wzbudza w społeczenstwie Donbasu i innych obwodach nadzieję na powstanie lepszego Ruskiego Miru" Za ten Mir, za sprawiedliwe pastwo setki tysięcy ludzi – ruskich i innych-gotowych jest umrzec.

W srodku zimy wzmocnione Ukry a’piat atakują. Kolejny raz dostają baty. No i mamy w lutym znowu miński spektakl, ale za to jaki. Na oczach swiata zamyka sie debalcewska pułapka, Która duzo wcześniej została w terenie tak uformowana, żebey specjalnie w określonym czasie spektakularnie ja zamknąc – np, w czasie Mińska II. (ale mam fantazję? prawda?).

banner