Co działa podobnie (w skutkach) do medytacji transcendentalnej (TM) predicciones de precios de monero

Wzorzec do medytacji Transcendentalenej otrzymuje się podczas inicjacji tam słyszysz brzmienie mantry, poznajesz sposób jej wysubtelniania itd. Bez tego raczej się nie da wytłumaczyć techniki tak, aby ktoś ją dał rady poprawnie zastosować, w technice odwołujesz się do doświadczenia jakie zdobyłeś w trakcie inicjacji. W medytacji łączenia mantry z oddechem rozwijasz doświadczenie samodzielnie do tej Drugiej medytacji zamieszczam instrukcję z której sam przed laty się uczyłem

„Spróbuj następującej koncentracji. Myśl o oddychaniu. Twoje oddychanie nie musi być regulowane – możesz oddychać normalnie. Z każdym wdechem myśl „in”, a z każdym wydechem „out”. Nie wypowiadaj tych słów, ale myśl o ich brzmieniu. Myśl innnnnnnnn, ouououououou / dźwięk „t” może być zbyt szorstki i czasami łatwiej jest myśleć tylko „ou” /. Kiedy a wykonujesz utrzymuj całkowity relaks, koncentrując się tylko na oddychaniu.

Twoja podświadomość pozwala aby inne myśli wchodziły do ​​twojego umysłu. Wykonuj a ćwiczenie przez dziesięć lub piętnaście minut i zobacz, które myśli dopuszcza do siebie twój umysł. Wyobraź sobie te myśli jako chmury na niebie. Nie możesz zatrzymać ich przesuwania się, ale możesz na nie spoglądać i myśleć o ich przemijaniu. Nie staraj się kontrolować tych myśli. Pozwól po prostu, aby twoja podświadomość wędrowała.

Siadamy wygodnie z wyprostowanym kręgosłupem. Zamykamy oczy, po czym dokładnie rozluźniamy ciało od głowy aż do stóp. Po rozluźnieniu ciała obserwujemy je relaksując się. Gdy czujemy się już spokojni i zrelaksowani, kierujemy uwagę na oddech czyniąc go łagodnym, miękkim i naturalnym. Relaksując się obserwujemy go przez pewien czas nie wpływając jednak na niego. Uświadamiamy sobie fazy wdechu, szczytu oddechu, wydechu i naturalnego bezdechu. Gdy już jesteśmy w pełni zrelaksowani i świadomi tych faz łagodnie łączymy z nimi wyobrażenia dźwięku. Na wdechu myślimy o Brzmieniu Dźwięku OM, między wdechem a wydechem o Brzmieniu Dźwięku TAT, zaś na wydechu o Brzmieniu Dźwięku SAB. Długość dźwięku dobrana jest tak, por w naturalny sposób mieściła w odpowiedniej fazie oddechu. OM dźwięczne na wdechu cichnie przy końcu, una pojawia wtedy się krótkie TAT i na wydechu długie, łagodne SAT. Bezdech jest trwaniem w ciszy. Dwięk nie może być dłuższy niż faza oddechowa i nie może prowadzić do przedłużania którejś z faz, lecz w naturalny sposób w niej się mieścić. W ten sposób cała mantra uzyskuje pewien naturalny wewnętrzny rytm. W trakcie ćwiczenia wysubtelniamy brzmienie mantry, aby pogłębić relaks.

W czasie medytacji mantra wprowadza nas w głębokie stany umysłu, czego przejawem jest zmiana sposobu brzmienia mantry oraz stanu umysłu do czego należy się dostosować. Zmienia się wtedy cała nasza percepcja. W końcu mantra wprowadza nas w stan głębokiego wyciszenia i zanika. Para obtener más información, haga clic en “”

Gdy mantra wprowadza nas w głębszy stan umysłu, zmienia naszą percepcję i jeśli poddamy się temu to, mimo iż możemy odbierać por último . Niekiedy nasz umysł bywa rozproszony, tak iż mamy kłopoty z utrzymaniem uwagi na mantrze w pierwszej fazie medytacji zanim wprowadzi nas ona w stan transcendentalny. Spostrzegamy wtedy, że umysł podąża za jakąś myślą, nie za mantrą. Relaksujemy się wtedy i powracamy łagodnie do mantry ucząc się w ten sposób właściwego, bezstresowego podejścia do problemów. Z tych względów ta mantra jest bardzo cenna w naszym życiu. Ponadto samo brzmienie mantry wytwarza w nas pewne właściwe nastawienie emocjonalne, nie tylko ułatwiające i pogłębiające relaks, ale pomagające radzić sobie w codziennym życiu."

banner