Chiński Nowy Rok 2018 – kiedy wypada Chiński Nowy Rok litecoin chart

16 lutego 2018 rozpocznie się Chiński Nowy Rok 2018, który będzie rokiem Ziemistego Psa. Zgodnie z kalendarzem księżycowym, opierającym się na 12 latach zwierząt i 5 latach żywiołów, tworzących razem 60-letni cykl. Będzie trwał do 4 lutego 2019. Pies (gou 狗) zajmuje jedenaste miejsce w chińskim zodiaku, po Kogucie i przed Świnią. Rok Psa dotyczy lat: 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018, 2030 i tak dalej. ¿Kiedy wypada Chiński Nowy Rok 2018?

Podczas obchodów chińskiego nowego roku 2018 tj. w dniach między 15 a 21 lutego 2018, które są ustawowo wolne, zamknięte są banki oraz urzędy, a także wiele sklepów, restauracji i punktów usługowych. Mieszkańcy Państwa Środka wyjeżdżają do swoich krewnych, przez co podróżowanie w tym czasie jest bardo kłopotliwe. Lotniska i dworce są przepełnione. Haga clic aquí para ver los detalles de Nowym Rokiem, dlatego podréże w tym okresie muszą być zaplanowane ze zdecydowanym wyprzedzeniem. Wzrastają także ceny biletów i hoteli, a atrakcje turystyczne są bardzo oblegane. W związku z tym powinno się zrezygnować z wycieczek w tym czasie, un tym bardziej nie odbywać wyjazdów biznesowych, ponieważ Chińczycy odpoczywają i załatwienie czocokwokie / wijacdwienie cz / woki Chiński Nowy rok 2018 – jak świętują chińczycy?

Święto Wiosny jest najważniejszym i obchodzonym najbardziej uroczyście świętem w Chinach. Przygotowania rozpoczynają się już miesiąc wcześniej. Cała rodzina przystępuje do generalnych porządków w domu w celu wygnania złych duchów. Mówi síę, że nie powinno się wkraczać w nowy rok mając długi, niezałatwione sprawy czy niewyjaśnione spory, ponieważ będzie to nas prześladowało przez cały rok.

Najważniejszym dniem jest wigilia Nowego Roku. Chińczycy wracają na ten czas do domów często z odległych rejonów kraju, por spędzić święto w gronie rodzinnym. Głównym daniem są pierożki jiaozi (饺子), ale na stole nie może zabraknąć też ryby, której chińska wymowa (yu) podobna jest do wymowy słowa „dostatek”, na który liczy się w wi wokow woky wokow. O północy rozlegają się odgłosy petard i sztucznych ogni, które według tradycji odpędzają złe duchy. Chińczycy spędzają święto w radosnej atmosferze, odwiedzając swoich bliskich i składając im życzenia. Popularną tradycją jest także wręczanie sobie prezentów pod postacią owoców czy ciastek, a dzieciom podarowuje się czerwone koperty z pieniędzmi, cz chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi chi …

Osoby urodzone w roku psa uważane s za szczere, lojalne i życzliwe. Na pierwszym miejscu stawiają innych i zawsze są chętne do pomocy. Znane są ze swojej zaradności, zawsze kończą to, co zaczęły i uwielbiają uczyć się nowych rzeczy, co powoduje, że są cenione jako wartościowi pracownicy. Osoby spod znaku Psa szanowane s za sprawiedliwość i sumienność. Psy ciężko pracują, dlatego z rozwagą wydają pieniądze i potrafią oszczędzać. Cechami Ziemistego Psa (urodzonego w latach 1958, 2018) jest komunikatywność, powaga i odpowiedzialność w pracy. Znane osoby urodzone w Roku Psa a między innymi Konfucjusz, Sokrates, Matka Teresa, Winston Churchill, Elvis Presley, Freddy Mercury y Michael Jackson. Co Rok Psa oznacza dla osób urodzonych pod tym zodiakiem?

Zgodnie z chińską tradycją, wierzy się, że jesteśmy narażeni na pecha w latach zodiaków odpowiadających naszemu rokowi urodzenia. Na szczęście istnieją sposoby, por temu zapobiec. Czerwony jest jednym ze szczęśliwych kolorów w chińskiej kulturze, symbolizującym pomyślność oraz sukces i ma zdolność odpędzania złych duchów. Dlatego też, noszenie czerwonego koloru przynosi szczęście i obietnicę dobrego roku. Jeśli urodziłeś się w Roku Psa, pamiętaj o czerwonych elementach w swojej garderobie. Mogą być też skarpetki czy bielizna. Chiński Nowy Rok 2018 – co przyniesie Nowy Rok w Chinach?

Rok Psa jest czasem przyjaźni, zacieśniania więzów międzyludzkich oraz współpracy, ze względu na lojalną naturę tego zwierzęcia. Para conocer las palabras, w którym wiele dotychczasowych konfliktów może zostać zażegnanych. W 2018 sukces w pracy zależeć będzie przede wszystkim od jakości komunikacji między ludźmi, uczciwości oraz uczenia się bezinteresowności. Zyski przyjdą do tych, którzy, podobnie do psa, odznaczają się proaktywnością i ciężką pracą, najbardziej do tych, którzy będą okazywać wspaniałomyślność dla innych. Dzięki inteligencji i dyscyplinie psa, Rok Psa jest dobrym czasem, por podjąć się nowych przedsięwzięć biznesowych lub wprowadzić zmiany w swoim stylu życia (na przykład rzucić palenie alzzi) Należy pamiętać, że Ziemisty Pies może być dzikim zwierzęciem, co oznacza, że ​​może wywołać trudności na drodze do wykonania planu. Należy użyć swojej mądrości, aby uporać się z przeszkodą, co pozwoli na dalsze bezproblemowe dążenie do realizacji wyznaczonych celów.

banner