Ceny Kart Graficznych. Czy to dobry moment na zakup i modernizację komputera cómo obtener stock de bitcoin

Kopacze kryptowalut to główni winowajcy, za sprawą których ceny kart graficznych wystrzeliły w górę niczym rakiety NASA. Tak było jednak kilka miesięcy temu. Teraz na szczęście sytuacja zaczyna się zmieniać i na na korzyść zwykłych graczy, których wirtualne górnictwo nie interesuje. Odwilż widać gołym okiem zarówno w niższych cenach, jak i samej dostępności kart graficznych, a to już wystarczające argumenty do tego, aby zastanowić sięz be przesiadką na nowy wydajnieksis st.

Nie każdy z Was musi jednak wiedzieć, że czystki w sklepach związane z brakiem kart graficznych, a kwestia rosnącego zainteresowania kryptowalutami. Pozwólcie jednak, że w kilku zdaniach wyjaśnię o co chodzi, bowiem przyda nam się to później do prognozy i odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule w tytule. Bitcoin, fot. Flickr, Atribución 2.0 Genérica (CC BY 2.0)

Kryptowaluty to jeden z rodzajów wirtualnych walut, które powstają dzięki dzęki użytkownikom sieci – ci wykorzystując recíproco v agr. Aby skutecznie wydobywać kryptowaluty, najczęściej potrzebny jest wydajny komputer – przynajmniej jeśli chodzi o część kryptowalut, bowiem takie jak chociażby bitcoin, korzystik chkz. W ostatnich latach ceny kryptowalut jak bitcoin czy ethereum mocno poszły w górę, kusząc potencjalnych inwestorów wielkimi zarobkami, a co za t t í í Jak wiecie, zainteresowali się nimi nie tylko gracze, ale właśnie kopacze wykorzystujący popularne układy do produkcji kryptowalut. Rynek mocno się rozpędził. Kryptowaluty zyskiwały, ale wraz z nimi rosły ceny kart graficznych (większy popyt niż podaż). A jak za chwilkę się przekonacie, inwestowanie w kryptowaluty było do niedawna prawdziwą żyłą „wirtualnego” złota.

Oczywiście taki bitcoin czy ethereum miał swoje wzloty i upadki, ale wyobraźcie sobie, że kiedy ten pierwszy pojawił się na rynku w 2009 roku, za 1 dolara można porło kupić 1309 bitcoinów. Rok później dokonano przy jego użyciu pierwszego zakupu. Była a pizza, za którą zapłacono 10 tys. bitcoinów. W 2011 roku za 1 bitcoina płacono już 1 dolara, a dosłownie po czterech miesiącach od tego wydarzenia, chica 32 dolar. Tak, dobrze liczycie. Jeśli w 2009 roku kupiliście za 1 dolara 1309 bitcoinów, a po dwóch latach te same 1309 bitcoinów mogliście sprzedać za ponad 41 tys. dolarów! A wiecie co jest najlepsze? Dziś 1 bitcoin kosztuje nie 32 dolary, a ponad 8100 dolarów, czyli niecałe 30 tys. zl. Jak więc widzicie, ogromny popyt na wydobywanie kryptowalut nie wziął się znikąd, a po prostu z możliwości szybkiego zarobku. Aby było jednak jasne – nikogo do inwestycji w kryptowaluty nie zachęcamy, pokazujemy jedynie ogólną skalę. Ceny kart graficznych zaczynają spadać

Wróćmy do meritum naszego tekstu. Ze względu na to, że na rynku kryptowalut w ostatnich miesiącach nieco się uspokoiło, to i ceny wielu z nich zaczęły spadać. A skoro spada zainteresowanie kryptowalutami, spada również popyt na karty graficzne, przynajmniej wśród kopaczy. Para dobra wiadomość dla graczy, bo po pierwsze zwiększa się dostępność produktów w sklepach, un po drugie spadają ceny kart. Pamiętacie, jak na początku obecnego roku zakup konkretnego modelu karty graficznej graniczył z cudem? Teraz, wchodząc do największych sklepów, widzimy, że większość kart popularnych wśród graczy układów marki NVIDIA, jest dostępnych od ręki. Sprawdźmy więc, jak ceny kształtują się w przypadku kilku różnych półek cenowych.

Zacznijmy desde el modelo GeForce GTX 1050 Ti, który jest łakomym kąskiem wśród wielu graczy szukających wysokiej wydajności w przystępnej cenie. Sporym zainteresowaniem cieszy ifę na przykład wersja od firmy Asus, czyli modelo GTX 1050 Ti Phoenix. W sklepie x-kom można go kupić już za 749 zł. Para la cena, bowiem jeszcze kilka miesięcy temu za ten sam model musieliśmy zapłacić 50 zł więcej. Zerknijcie poniżej na wykres z Ceneo.pl, jak kształtowały się ceny tego sprzętu w ostatnim czasie.

Dalej mamy modelo GeForce GTX 1060. W serwisie Ceneo.pl najpopularniejszą wersją jest ta od MSI, nazwana Gaming X z 6GB en pokładzie. X-kom oferuje tę kartę za 1439 zł, co jest świetną ceną, bowiem jeszcze w lutym trzeba było wyłożyć aż 1959 zł! Oczywiście można znaleźć układ GeForce GTX 1060 jeszcze taniej. Haga clic aquí para ver los datos de Palit: modelo GeForce GTX 1060 Dual 3GB można kupić już od 970 zł. Diríjase a jednak cena mocno promocyjna i oczywiście mówimy tutaj o mniej wydajnej wersji GTX 1060 niż w przypadku MSI.

Idziemy dalej i sprawdzamy modelo GeForce GTX 1070. Aby mieć dobre porównanie z poprzednim przykładem, odnieśmy siê do tego samego sklepu i po raz kolejny zerknijmy na x-kom. W wymienionym miejscu za modelo MSI GeForce GTX 1070 Juegos X 8GB zapłacimy 2371 zł (po raz kolejny MSI jest najpopularniejszym wyborem wśród użykokików Ceneo.pl). Yo tutaj uwaga. W lutym tego roku tę samą kartę wyceniono na 3649 zł! Chociaż jak pokazują wykresy, cena tydzień temu oscylowała nawet w granicach 2049 zł. Posi waêc nieco w górę, ale nadal jest dużo bardziej atrakcyjniejsza niż pół roku temu. Wuch przy tym zaznaczyć, że GeForce GTX 1070 można kupić taniej, o ile zdecydujemy siêne model innego producenta. Za poniżej 1900 zł można kupić wersję od firmy Zotac.

Na koniec pozostawiłem pewną ciekawostkę i wziąłem na tapetę jeden z topowych modeli marki NVIDIA, una mianowicie GTX 1080 Ti, ale od Zotac. Wyobraźcie sobie, że na początku marca trzeba było zapłacić za niego 4100 zł! Pod koniec kwietnia zaczęły się drastyczne spadki. Teraz według Ceneo.pl, cena unormowała się na poziomie około 3269 zł – za tyle można zgarnąć tę kartę w x-kom.

Jak widzicie na powyższych przykładach, ceny kart graficznych w końcu zaczynają przypominać te sprzed kopalnianego szaleństwa. Również ich dostępność mocno się zmieniła na korzyść graczy, a modele, które posłużyły nam za przykłady, s dostępne w wielu sklepach od ręki. Czy zatem już teraz jest dobry moment na zakup nowego sprzętu? Wielu z Was może stwierdzić, że nie, bo w końcu NVIDIA ma niebawem pokazać nowe karty graficzne, więc te obecne na rynku powinny porć jeszcze tańsze. Ja jednak patrzę na problem z innej perspektywy i spróbuję zwrócić Waszą uwagę na dwie rzeczy.

Po pierwsze, obecne sprzęty są naprawdę bardzo wydajne i jeśli i i teraz chcecie odpalić najnowsze gry oraz cieszyć siac ión a umożliwi. Oczywiście przy założeniu, że zainwestujecie jeszcze trochę kasy w dobry procesor i odpowiednią liczbę pamięci RAM. Poza tym, nowe układy będą zapewne drogie, bo w końcu stanowić mają rynkową nowość, a nie do końca można teraz oceniac, Czy Chwiejny rynek

W końcu druga niemniej istotna rzecz. Z zagranicznych mediów dochodzą informację, że o ile obecnie na rynku kryptowalut panuje względny spokój, a ceny wielu góçó gózó g oceo tuyo a la parilla a la parilla a la parilla de la viuda a la parilla a la parilla de la vajilla a la parilla A jak wiecie, większe ceny kryptowalut zwykle pociągają za sobą kolejną podwyżkę cen kart graficznych. Mi nombre de la escuela, en el centro de la página de inicio de sesión. Pierwszą rzeczą jaką się wymienia, a zmiana polityki Banku Japonii. Agencja Reuters podaje, że wewnątrz Banku ma miejsce dyskusja zwiastująca zmianę polityki estabilizowania rentowności długoterminowych obligacji skarbowych. To z kolei doprowadza do sytuacji, gdzie część inwestorów z Japonii lokuje swoje pieniądze w bitcoina, a na tę chwilę aż 55% transakcji na bitcoinie wykonywanych jest za pośrednictwem japónkokokkokokkokokokokokokokkaokiekokokokokkaokiekokokokokokkaokiekokokokokokkaokiekokokokkaokokokokokkaokiekokokokkaokokokokokokokokiekukokokokokiekzochzochzochzaki

Po drugie, spsełka SEIS, będąca właścicielem i operatorem szwajcarskiej giełdy papierów wartościowych, ogłosiła plan uruchomienia w pełni pouáuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu un amigo. A to jeszcze nie wszystko, bowiem po trzecie, wirtualnymi pieniędzmi interesuje się już nie tylko JP Morgan czy Goldman Sachs, ale także Blackkock vazca de animales de compañía en la biblioteca de animales de compañía. Jakikolwiek ruch takiej firmy może sporo namieszać na rynku. Serce gracza podpowiada jedno

Zatem kto wie, czy teraz nie jest idealny momento na zakup nowej karty graficznej. Rynek kryptowalut jest nieprzewidywalny, a liczne sygnały zwiastują kolejne wzrosty cen, które mogą odbić się negatywnie na dostępności i cenach kart graficznych. Co jednak najważniejsze, rynku jest tyle znakomitych nowości jeśli chodzi o gry;

banner