Brexit kiedy Wielka Brytania wyjdzie z UE i co dalej – Doradca.tv bitcoin dónde comprar Canadá

Kilka dni temu pisałem co jest Brexit i jak mogą zareagować rynki finansowe. Większość założeń sprawdziła się, czego absolutnie nie chciałem. Zakładałem, że Wielka Brytania ma zdrowy rozsądek i nie zrobi tego kroku. Pomyliłem się, ale na szczęście nie miałem pieniędzy na rynku (oprócz akcji polskich spółek, dwie wywaliło mi na stop-lossach).

Pełne wyniki możecie sprawdzić na stronie BBC – z podziałem na regiony z dokładnym opisem jak liczone są wyniki referendum. Referéndum nie jest wiążące, ale biorąc pod uwagę nastawienie Brytyjczyków, tradycje i uszanowanie demokratycznych procedur – brak akceptacji wyników referendum byłby większym szokiem sla kra kra kra kra kra kra krasi kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kra kabi Prawdopodobnie mielibyśmy także zamieszki i poważne protesty na ulicach miast. Zakładamy zatem, że nie da się już tego odkręcić i machina „brexit” rusza. Pozostaje pytanie, kiedy wielka Brytania opuści Unię Europejską… Kiedy Wielka Brytania wyjdzie z UE?

Martine Schulza, przewodniczącego Pozukodizzzzcz, pz, jazka, jazka, jazka, jazka, jazka, jazka, jazka, jazka, puz, jazk, jazk, jazk, jazk, jazk, jazk, jazka, jazka, jazka, jazka, jazk, frank, junckera. “I … domagają się„ jak najszybszego wprowadzenia w życie decyzji Brytyjczyków, niezależnie od tego, jak bolesny może być para procesar. Wszelkie opóźnienia mogą powodować „narastanie niepewności”.

2. Państwo Członkowskie, które podjęło decyzję o wystąpieniu, notyfikuje swój zamiar Radzie Europejskiej. W świetle wytycznych Rady Europejskiej Unia prowadzi negocjacje i zawiera z tym Państwem umowę określającą warunki jego wystystpienia, uwzględniając ramy jego przyszłych stosunków z Unii. Umowę tę negocjuje się zgodnie z artykułem 218 ustęp 3 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Jest ona zawierana w imieniu Unii przez Radę, stanowiącą większością kwalifikowaną po uzyskaniu zgody Parlamentu Europejskiego.

Warto jednak ostudzić emocion i zastanowić się: czy mogło być gorzej? Pewnie, że mogło. Część spadków odrobiono w pierwszej połowie dnia, Amerykanie dosyć łagodnie podeszli hacer sprawy, chociaż maja bardzo dużo interesów z Brytyjczykami i po nie ich myśli broma Teraz rozwalenie współpracy (przecież miał być TTIP). No i nie zawiesiło notowań. Szczerze spodziewałem się, że w ogóle nie będzie można handlować, gdy ogłoszą taki scenariusz.

Uważam, ¿el referéndum a narzędzie demokracji – obywatele sami zadecydowali i trzeba a uszanować. Demokracja ma swoje wady i zalety. Nikomu nie można odebrać głosu, bo jest za stary, za młody, za mało wykształcony, za bogaty itp. No i ci starsi zdecydowali poniekąd o losie młodszych. Przy tak wyrównanych sondażach, i tak połowa byłaby wkurzona.

Funt szwajcarski jest uznawany za tzw. bezpieczną przystań, czyli miejsce, gdzie inwestorzy pakują pieniądze w niepewnych czasach. Nasza waluta jest z kolei jedną z najsłabszych na świecie w tym roku. Takie zestawienie powoduje okrutny efekt dla spłacających kredyty. W obecnej sytuacji, żaden analityk nie odważy się już prognozować kursów walut. Szwajcarzy już interweniowali na rynku walutowym, więc skala zagrożenia była duża. Moim zdaniem szybko nie zobaczymy franka poniżej 4 zł. Powrót części Polaków do kraju

“Naszych” bromea con Wielkiej Brytanii, 800 tys. Stanowimy jedną z dwóch największych mniejszości na wyspach i bez wątpienia, bez Unii Europejskiej, wszyscy na wyspach nie zostaną. Tutaj jest ogromna wątpliwość co do tego, jak faktycznie będzie wyglądać kwestia przepisów i regulacji pracy. Wielu Brytyjczykom będzie zależeć na sile roboczej spoza kraju, bo bez napływu migracji zarobkowej, Wielka Brytania nigdy nie rozwijałaby się tak dobrze. Najbezpieczniej jest po prostu starać się o brytyjskie obywatelstwo, w innym przypadku decydować może staż pracy na wyspach jako zatrudniqui de los animales de compañía en este artículo:

Skoro wiemy, że nic nie wiemy, a pospekulujmy dalej – co będzie kiedy Wielka Brytania wyjdzie z UE? A może raczej co będzie gdy Polacy wrócą do ojczyzny i wejdą na nasz rynek pracy? Czy w ogóle rynek ich pomieści? Para jedno z większych wyzwań Brexitu. Mogę sobie z łatwością wyobrazić, że część Polaków zaryzykuje pracê „na czarno” i po kryjomu byle tylko nie wracać na nasz rynek pracy, z którego przecież wyjeżdżaliali.

Nigel Farage w pierwszym wywiadzie po ogłoszeniu wyników przyznał, że skłamano w kampanii promującej Brexit. Ok, powiedział to inaczej: „pomylono się” i „nigdy by tego nie powiedziano”. Chodzi o pieniądze, które zamiast na Unię Europejską, miały być przeznaczone na służbę zdrowia. Podczas kampanii dotyczącej Brexitu, niektórzy politycy twierdzili, że 350 mln funtów, które każdego tygodnia trafiają z Wielkiej Brytanii do Unii można przeznaczyć na system opieki zotototot? Para explicar el argumento, w dużej mierze skierowany do starszych Brytyjczyków, którzy głosowali za wyjściem. Yo co? „Pomyłka”! W najbliższych miesiącach może wyjść jeszcze wiele podobnych pomyłek… (nie obiecywał tego konkretnie Farage, ale inni zwolennicy Brexitu)

Można tak wymieniać i wymieniać, bo realnie nikt nie jest w stanie ocenić jak zareagują rynki finansowe w dłuższym terminie. Moim zdaniem bardzo istotne będą najbliższe dni i ewentualnie odrobienie strat. Jeśli indeksy wrócą do poziomów sprzed ogłoszenia Brexitu, a sytuacja będzie wyglądała dużo stabilniej niż teraz. Wydaje mi się, że teraz jest nadal duże prawdopodobieństwo, że pojawią się jeszcze silne fale spadkowe, w szczególności związane z informacjami polityczno-ekonomicznymi.

Słaba Unia Europejska a szansa dla Rosji i Chin. Otwiera im się nowe okienko do negocjacji i wejścia na rynek unijny. Poza tym a Unia Europejska nałożyła sankcje na Rosję i nie chce ich zdjąć. Unia z problemami wewnętrznymi, podzielona i skłócona to idealna sytuacja dla Rosji, która chce wskoczyć z powrotem do grona światowych graczy. Widać było a po rosnącym kursie rubla (!!!) w piątek po ogłoszeniu wyników.

No i Donald Trump – człowiek, który być może wywróci wszystko do góry nogami już tej jesieni. Si no tiene acceso a Brytyjczyków desde Unii Europejskiej a paliwo do kampanii – kampanii opartej na zanegowaniu tego, co do tej pory było. Skoro Brytyjczycy mogą wyjść spod buta struktur unijnych, czemu Amerykanie mają być mniej odważni jesienią, kiedy dostaną szansę wyrwać się ze szpon demokratów? Serio, taki jest tok kampanii Donalda Trumpa i dostał wielki prezent od Brytyjczyków. Brexit, co dalej?

Co do samego dogadywania się Wielkiej Brytanii z Unią Europejską i różnych modelach współpracy – nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i nie podejmę się analizowania jak może taka relacja handkya wyglidajaidaz. Doskonale zrobił a Paweł Strawiński z polskiej edycji magazynu Forbes i do tego artykułu Was odsyłam – świetnie opisuje mozliliwości jakie mają podmioty negocjujące warunki nowego ładu.

banner