Blog WP-411.Com – Parte 2 Bitcoin consume demasiada electricidad

Dowiemy się, jak usprawnić tworzenie WordPressowych motywów z wykorzystaniem popularnych frontendowych narzędzi, takich jak webpack, gulp, sass czy też generatory youoman. Poruszymy też kwestię hierarchii plików, budowania assetów, także przedstawimy wzorce i metodologie które warto według mnie wykorzystywać przy projektowaniu i wdrażaniu motywów. Łukasz Wilczak: Pobawmy się z WordPressem – kto wygra Mistrzostwa Świata 2018?

Własne typy postów, własne pola, niewielka ilość kodu PHP i pomysł – to przepis na nieszablonowe zastosowanie WordPressa. Na przykładzie gry społecznościowej o tematyce zakładów sportowych zobaczymy, jak można zmapować standardowe funkcjonalności WordPressa i zbudować tak aplikację. Ponadto zaproszeni zostaniemy do zabawy – wytypuj zwycięzców rywalizacji o mistrzostwa świata w piłce nożnej i zostań najlepszym graczem spośród uczestników WordCampa.

Tomek od niemal 15 lat wycenia projekty. Zaczynał jako freelancer pracujący we własnej sypialni, obecnie jest szefem kilkunastoosobowej firmy. Przez te lata popełnił mnóstwo błędów, kilka rzeczy wyszło całkiem nieźle. Bazując na tych doświadczeniach pokaże jak wyceniać swoją pracę, jakie pułapki kryją się w tym procesie, jaki klient jest tym idealnym, a także udowodni, ye nie ma czegoś takiego jak psucie rynkkk. Pokéże też ile tak na prawdę może zarabiać freelance czy software house działający w pełnym stereotypów świecie WordPressa. Abdullah Ramzan: Gutenberg & Desarrollo de bloques personalizados

Praca w rozwijającym się i zwiększającym liczebnie zespole developerów przynosi coraz to nowe wyzwania. W prezentacji zobaczymy, z jakimi problemami się borykaliśmy, a także jakie rozwiązania pozwoliły w znacznej mierze zautomatyzować proces budowania witryn i aplikacji opartych en WordPressie. Poznamy konkretne przykłady rozwiązań technicznych, które w znaczący sposób zwiększyły produktywność zespołu.

Przemek opowie o tym, jakie reguły współpracy w zespole i współpracy z freelancerami przyniosły mu najlepsze rezultaty. Niezależnie od tego czy jesteś freelancerem czy zarządzasz pracą dziesięcioosobowego zespołu, warto odpowiedzieć sobie na ten sam zestaw pytań: Jak sprawnie zorganizować prace programistyczne i je zautomatyzować? Jak bezboleśnie wprowadzać nowe osoby do pracy przy projekcie? Czy procedury są potrzebne? Jak przy tym wszystkim pisać kod zgodny z dobrymi praktykami i standardami WordPress?

Na przestrzeni ostatnich lat proces globalizacji zmusza właścicieli sklepów, biur podróży, instytucji szkoleniowych, itp. do udostępniania swoich usług w Internecie. Mimo iż szybko rozwijające się nowe technologie umożliwiają tworzenie serwisów internetowych, nie każdy użytkownik Internetu może dotrzeć do potrzebnej informacji gdyż są grupy, które nadal napotykają bariery w cyberprzestrzeni.

Dorspo na przełomie XX i XXI wieku, Konsorcjum W3C (World Wide Web Consortium) oraz Parlament Unii Europejskiej podkreśliły r n ę ed olic Dzięki wdrożeniu wytycznych dla Dostępności treści internetowych 2.0 (Pautas de accesibilidad del contenido web – WCAG 2.0), dostęp do obrazów, infografiki, wykresów, zawartości multimedialnej jest możliwy dla osób marginalizowanych. Przede wszystkim osoby starsze czy osoby z niepełnosprawnościami są wykluczone cyfrowo, gdyż mają kłopot z odczytaniem czy wysłuchaniem treści zarówno tekstowej jak i nietekstowej.

W wirtualnym społeczeństwie multimodalna komunikacja powinna przebiegać szybko, bez ograniczeń i barier. W czasie wystąpienia autorka odniesie się do zasad Dostępności treści zawartych na stronach internetowych wskazując na sposoby wdrożenia zasad WCAG 2.0 (2.1) aby każdy użytkownik Internetu, w szczególności stron zbudowanych na WordPressie, miał możliwość eksploracji zawartości i odkrywania wiedzy bez poczucia wykluczenia cyfrowego.

banner