Blockchain para nie bitcoin. Para realizar una comparación de la máquina de minería de bitcoin DailyWeb.pl de DailyWeb.

Cadena de bloques (tak oryginalnie się nazywała) bazuje na … łańcuchu bloków. Bloki połączone są ze sobą za pomocą wskaźników. Każdy kolejny blok, ogniwo wskazuje na swojego poprzednika. Dzięki temu nie ma możliwości fałszowania informacji, ponieważ łańcuch bloków po niedozwolonej operacji już zawsze będzie inny. Mówiąc szczerze, to w teorii da się to zrobić, jednak w praktyce jest to nie wykonalne, ale o tym w dalszej części.

Siłą technologii broma blockchain jej descentralizacja. Nie ma jednego komputera czy organizacji, która wszystkich zarządza. Są poszczególne jednostki odpowiedzialne za obliczenie nowego bloku. Gdy te jednostki uzyskają tak zwany konsensus – zgodę odnośnie do tego, co ma zawierać następny blok, zostaje en dołączony do łańcucha. Maszyny obliczające kolejne bloki w przypadku kryptowalut są nazywane górnikami / koparkami. Jak a się robi

Transakcje są dopisywane jedna po drugiej, nie ma możliwości, że ktoś wyśle ​​te same pieniądze do 2 osób jednocześnie. Sfałszowanie transakcji również jest bardzo trudne. Wyobraźmy sobie, że ktoś ingerując w kod swojego górnika, chce dopisać do łańcucha transakcję dodającą mu 10 000 bitcoinów (BTC) do jego portfela. Ciekawostka: 10 000 BTC – taką kwotę w 2010 roku zapłacono za pizzę o wartości 25 $. Diez zmodyfikowany blok, zawierający sfałszowaną transakcję nie przejdzie weryfikacji z innymi górnikami. Nie będzie zgody pomiędzy różnymi blokami, ten sfałszowany zostanie odrzucony. Jest jednak pewien scenariusz, w którym takie oszustwo może się udać. Jeśli na przykład botnet zainfekuje większość (mínimo 51%) górników w sieci i zatwierdzą one ten blok. Zostanie en dopisany do łańcucha jako ten właściwy. W praktyce, na razie, bromea a niewykonalne. Ciężko jednak przewidzieć co może się stań w najbliższych latach, ponieważ broma blockchain Tecnología de raczkującą.

Pewne jest to, że ilość jego zastosowań jest ograniczona tylko ludzką wyobraźnią. 2014 rok przyniósł tak zwany blockchain 2.0. Rozproszona baza danych, jaką jest łańcuch bloków, może zawierać w sobie język programowania, który umożliwia tworzenie Smart Contractów. Chodzi o to, że block lub waluta mogą posiadać w sobie różnego rodzaju aplikacje.

Ciężko mi było na początku wyobrazić sobie, jakie to mogą być aplikacje, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do tego, żes aplikacje to mamy na smartfonach, w sieci. W łańcuchu znaków takimi aplikacjami używającymi smart contractów mogą być na przykład waluty, który służą do zbierania la caza de la luz de la presteza de los animales de la caza de la mano de los animales de la que se fíra a la luz de los animales en la zona Innym przykładem może być waluta, która jeśli nie zostanie wydana w określonym czasie bądź na konkretny cel powraca do wysyłającego. Mogą być to faktury, które zawierają w sobie polecenie zapłaty. Piosenki, które po odtworzeniu wysyłają pewną ilość pieniędzy artyście. Przykłady możliwych zastosowań contrato inteligente w przyszłości. Blockchain 2.0

W teraźniejszości Blockchain 2.0 a waluta Ethereum (ETH), która jest jednocześnie platformą ze swoim językiem skryptowym, pozwalającym na tworzenie aplikacji działających na zasadzie contrato inteligente. A właśnie tę platformę wykorzystuje się w większości ICO – Oferta inicial de monedas. Daje ona prostą możliwość stworzenia nowej kryptowaluty posiadającej różne aplikacje na przykład do wypłacania dywidendy.

Wypuszony zaraz po bitcoinie w 2011 roku. Był jedną z pierwszych kryptowalut. Miał być czymś w rodzaju srebra, jeśli bitcoina nazywalibyśmy złotem. Stworzony przez byłego pracownika Google – Charlie Lee. Jest bardzo podobny do bitcoina, jednak oferuje o wiele szybsze tworzenie nowego bloku. Stopień skomplikowania obliczeń jest o wiele niższy niż w bitcoinie, może być kopany na średniej klasy PC. Coraz częściej akceptowany jako forma płatności. Aktualnie jest drugą najpopularniejszą kryptowalutą. Ethereum – eth

Platforma, która wystartowała w 2015 roku. Umożliwia korzystanie ze Smart Contractów oraz aplikacji rozproszononych – Dapps, Distributed Applications. Waluta wystartowała jako ICO w 2014 roku. Sprzedano kilkanaście milionów Etheru. Podczas sprzedaży 2000 ETH = 1 BTC. Ethereum wplata do blockchaina wirtualną maszynę EVM, dzięki której smart contracty oraz aplikacje mogą działać niezależnie. W 2016 roku wykryto poważny błąd pozwalający na generowanie sobie dużych ilości tej waluty. Rozdzieliła się ona na Ethereum Classic – ETC (działającą dalej z bugiem) oraz Ethereum (ETH) działającą z łatką. zcash – zec

Bezpieczna waluta, która jest nie do namierzenia. Wszyscy użytkownicy oraz transakcje pozostają anonimowe. Posiada specjalny algorytm autoryzacji pozwalający pozostać anonimowym. Projekt wystartował w 2014 roku i jest rozwijany tylko i wyłącznie z datków od społeczności. Niedawno pisałem o tym, że posiadając darmowe konto na hostingu CBA nasza strona działa jako górnik tej waluty. Enlace podsumowując BLOCKCHAIN

Blockchain para zdecentralizowana technologia pozwalająca tworzyć rozwiązania, które będą bardzo ciężkie do sfałszowania. Tworzy się bloki, każdy zawiera garść transakcji / informacji, un nawet wirtualne maszyny jak w przypadku ethereum. Blok zawsze wskazuje na swojego poprzednika, przez co ciężko jest popełnić oszustwo. Wszystko jest szyfrowane za pomocą różnych zadań matematycznych.

Dzięki takiemu szyfrowaniu jesteśmy w stanie wykryć najmniejsze zmiany w danych. Sistema wersjonowania GIT korzysta z takich uproszczonych funkcji. Cały nasz kod jest przekształcany w HASH. Cometer hash. Wystarczy, że zmienimy jeden znak, hash będzie całkowicie inny, jednak znając tylko hash, nie jesteśmy w stanie odtworzyć kodu źródłowego. Mimo, że został z niego wyliczony.

Kryptowaluty to tylko jedno z użyć tej młodej technologii, która rozwija się bardzo prężnie. Coraz częściej na portalach z pracą IT pojawiają się stanowiska cadena de bloques desarrollador i prawie nigdy nie są one związane z nowymi kryptowalutami. Tecnología y tecnología en el sector de la tecnología y la tecnología en la red social, jakie posiada. Włącz wyobraźnie

Wyobraź sobie system, w którym zapisane są dane o pojeździe, taka zdecentralizowana baza numerów VIN, jest publicznie dostępny. Stacje kontroli pojazdów, ASO, mecánica, Urzędy tworzą w nim nowe transakcje dopisujące dane do historii danego pojazdu. W urzędach w całym kraju znajdują się górnicy dopisujący nowe bloki. Bardzo ciężko o oszustwo, no, chyba że przy wprowadzaniu danych.

Wyobraź sobie pieniądze, które mogą mieć zaprogramowane to, na co zostaną wydane. Będziesz w stanie zaplanować sobie budżet i przeznaczyć odpowiednie środki na pewne cele. Wiele Transakcji będzie mogło być zautomatyzowanych. Wtpię, że do tego może dojść, ale będzie się dało: Pieniądze na ZUS będą zaprogramowane tak, że mogą być wydawane tylko jako emerytura obywatelom. Podatki, finanse, księgi wieczyste, dokumentacja medyczna, akty notarialne, akcje, prawa własności. Para gdzie teraz się robi jedne z największych szwindli, będzie mogło być transparentne. Para długa i ciężka droga.

Bitmarket.pl a polska giełda kryptowalut. Serwis, dzięki któremu mogłem przybliżyć wam podstawowe informacje o technologii blockchain. Bitmarket.pl działa na już kilka lat. Jesteście w stanie wymieniać u nich najpopularniejsze waluty takie jak; Bitcoin (BTC), BitConnect (BCC), LiteCoin (LTC) oraz BitCoin Oro (BTG) .Bardzo podoba mi się u nich to, że sami ostrzegają o ryzykach inwestycji w kryptowaluty.

banner