Blockchain może zrewolucjonizować transakcje na rynku nieruchomości. Polska firma wykorzystuje tę technologię do zawierania umów najmu KOBIETA W SWIECIE bitcoin de qué se trata

Tecnología blockchain znajduje coraz więcej zastosowań, również poza sektorem finansów. Polski start-up ShareSpace stworzył opartą na tej technologii platformę, za pośrednictwem której firmy i freelancerzy mogą szybko wyszukać i wynająć dla siebie biuro lub przestrzeń coworkingową. Cały proces jest w pełni zautomatyzowany, un blockchain gwarantuje jego bezpieczeństwo. Tecnología rewolucjonizuje proces wynajmu powierzchni biurowych.

– N / A rynku nieruchomości mamy już pierwsze zastosowania tecnologii blockchain. Jednym z nich jest narzędzie do uwiarygadniania transakcji oraz zawierania umów najmu en línea. Widzimy też inne możliwości, takie jak tokenizacja całych budynków czy umów najmu – mówi agencji Newseria Biznes Robert Chmielewski, współzałożyciel platformy. – Dzięki temu mogłyby się one stać swoistą walutą wymienialną pomiędzy użytkownikami. Para dawałoby dostęp do rynku nieruchomości nie tylko inwestorom instytucjonalnym czy funduszom, lecz także osobom prywatnym, które mogłyby kupić odsetek takiego to tokena i mieć swoją część, swoją własność w takiej nieruchiuchi i –

Puesta en marcha ShareSpace dostarcza najemcom i wynajmującym rozwiązania technologiczne z zakresu szybkiego dostępu i zarządzania wynajmem biur serwisowanych i coworkingowych w całym kraju. Użytkownikami platformy zarówno freelancerzy, start-upy, małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i duże korporacje oraz operatorzy przestrzeni coworkingowych i biur serwisowanych. Zaletą wykorzystania blockchain w procesie najmu jest nie tylko bezpieczeństwo transakcji. Cały proces jest zautomatyzowany, operador więc odciąża swój zespół od długotrwałych negocjacji, oszczędzając czas i pieniądze. Z kolei najemca jest w stanie znaleźć odpowiednią dla siebie przestrzeń i zawrzeć transakcję w ciągu kilkunastu minut.

W sierpniu ShareSpace – za pośrednictwem stworzonej przez siebie platformy marketplace’owej – przeprowadził pierwszą w Polsce transakcję najmu na rynku biurowym opartą na tecnologii blockchain. Stronami transakcji były Business Link – największy w Operador de Polsce.

– Większość umów najmu na rynku nieruchomości jest zawieranych w formie tradycyjnej, czyli papierowej. ¿Por qué escribir un mensaje de texto con un mensaje de texto, un archivo de texto, un archivo de texto y una imagen de un archivo de texto? A oznacza, żde de facto umowa mogłaby się stać niezasadna w przypadku, gdyby któraś ze stron okazała się fałszywa. Natomiast my bardzo wierzymy w formę dokumentową, tym bardziej zabezpieczoną technologią blockchain, ponieważ pozwala ona na pełną weryfikację obu stron transakcji – mówi Robert Chmielewski.

Tecnología blockchain pozwala skrócić proces wynajmu do absolutnego minimum, gwarantując przy tym integralność warunków prawnych i komercyjnych. Dostęp i weryfikacja dokumentów oraz ustaleń komercyjnych odbywa się za pośrednictwem zdecentralizowanej platformy. Para znacznie skraca czas negocjacji, un jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo całego procesu en línea – nawet przy zaangażowaniu wielu podmiotów. Wzór umowy pomiędzy stronami transakcji również powstał w oparciu o technologię blockchain.

– Wyzwaniem wszystkich marketplace’owych portali online jest brak zaufania, ponieważ żadna ze stron nie jest w stanie sobie do końca zaufać. Rozwiązujemy to, używając technologii blockchain. Dzięki niej możemy zagwarantować integralność danych i wszystkich plików wysyłanych za pośrednictwem platformy, ponieważ po dodaniu ich do łańcucha blockchain nie można ich już usżąć ani zmienic. Obydwie strony transakcji mogą się do danego dokumentu odnieść z wiedzą, żestá en oryginalny i nienaruszony – mówi Marcin Dyszyński, współzałożyciel en la plataforma ShareSpace.

Blockchain a la tecnología służąca do przeprowadzania transakcji bezpośrednich (peer to peer) w internecie. Para rozproszona baza danych oparta na algorytmach matematycznych i kryptografii. Podstawowym elementem blockchain jest blok danych, który zawiera pakiet zaszyfrowanych informacji o przeprowadzanych transakcjach. Poszczególne bloki danych są ze sobą chronologicznie połączone i tworzą nierozerwalny łańcuch. Información general de la tienda sobre zapisane nieodwracalnie i nie da się ich sfałszować y ani usunąć bez autoryzacji, bo zamiast jednego bloku należałoby zmienić cały c nańcuch.

Blockchain został stworzony w 2008 roku jako fundamentalny element kryptowaluty bitcoin. Obecnie prace nad zastosowaniem tej technologii prowadzi już większość banków i dużych instytucji finansowych. Ocenia się, że w przyszłości blockchain mógłby być fundamentem nowego, globalnego systemu finansowego. Trwają również prace nad znalezieniem zastosowań dla tej technologii w wielu innych branżach i gałęziach gospodarki.

banner