Blockchain, kryptowaluty, bitcoin. O co w tym wszystkim chodzi bitcoin haga clic en los anuncios

Blockchain, inaczej łańcuch bloków, jest rozproszoną bazą danych o architekturze peer-to-peer, technicznie zrealizowaną jako lista transakcji pogrupowanych w bloki. Każda z tych transakcji jest podpisana kluczem prywatnym, podczas tworzenia bloku transakcje są weryfikowane przy użyciu asymetrycznej kryptografii. Nowo utworzony blok zawiera dodatkowo marca de tiempo oraz hash puntero względem poprzedniego bloku. Dane zapisane w Blockchain są niezmienne, nie jesteśmy w stanie zmodyfikować transakcji w blokach, które zostały już dołączone do łańcucha.

Koncepcja “contrato inteligente” została opracowana w pierwszej połowie lat 90 ’przez Nicka Szabo, un miembro de la música popular y una obra de arte de 2015, roku, kiedy na na rynku pojawiło sięne Ethereum. Nowa kryptowaluta posiadająca Ethereum Virtual Machine (w skrócie EVM) w pełni kompatybilna z maszyną Turinga, pozwala na tworzenie programów zwanych „smart contract’ami”, działających bezpośrednio na Blockchainie.

Wyobraź sobie, że prowadzisz bank dla klienta biznesowego. Pewnego dnia jeden z nowych pracowników nieopatrznie usuwa bibliotekę z głównej gałęzi, powodując zamrożenie sald wszystkich twoich klientów. Zamiast szybkiego weekendowego „fixa” produkcji, tak jak stałoby się w w przypadku tradycyjnych systemów IT, musisz uzyskać zgodę na tę naprawęqucinasas Pokazuje to jak istotny jest control de calidad w projektach korzystających z publicznego Blockchainu. Przytoczona historia zdarzyła się naprawdę i dotyczyła portfeli Multisign firmy Parity, gdzie zamrożonych zostało 513,774 ETH czyli w przybliżeniu 400 ml USD.

W tym algorytmie wszyscy uczestnicy sieci przekazują moc obliczeniową swoich komputerów poprzez rozwiązywanie kryptograficzny por último en tu computadora en tu computadora Proces ten angażuje globalnie olbrzymią moc obliczeniową. Obecnie bromea a 15000PH / s co pochłania około 37 TWh energii elektrycznej. Bestan a więcej niż wynosi zapotrzebowanie na energię małego kraju, np. Danii. Zarzutem jest mianowicie marnowanie energii elektrycznej, z którym trudno jest się nie zgodzić.

Należy jednak pamiętać, że Prueba de trabajo jest jedynie rozwiązaniem tymczasowym – tak zwaną „mądrością etapu”. Większość kryptowalut w swojej mapie rozwoju przewiduje actualizar wprowadzający protokół Proof of Stake, który zmniejszy zapotrzebowanie energetyczne sieci o kilka rzędów wielkości. Ethereum dla przykładu zaplanowało wprowadzenia Prueba de Estaca wraz z pakietem poprawek w 2018 roku.

Zarządzanie łańcuchem dostaw jest świetnym przykładem, gdzie możemy z łatwością wykorzystać zalety Blockchain’U. Por favor, haga clic en el enlace, haga clic aquí.

banner