Blockchain czy warto poświęcać mu czas Tipo de cambio de bitcoins de Smart City Blog

Niedawno wskazałem blockchain jako jeden z pięciu tematów, które warto śledzić w dyskusjach o inteligentnych miastach w Polsce w 2018 roku. Poniżej przeczytacie trochę więcej o tej stosunkowo nowej technologii. Znajdziecie również odpowiedź na pytanie: czy jest to szansa, aby stać się jednym z pierwszych ekspertów w szybko rozwijającej się niszy?

Przykładowo, nad zastosowaniem tecnologii blockchain Prácuje spółka Central de energía virtual (specjalizująca się w optymalizacji zarządzania zużyciem energii w budynkach wielkokubaturowych). VPPlant chce wykorzystać blockchain do rozliczania korzyści między budynkami, na których jest możliwość przesuwania chwilowego zapotrzebowania na energię. Rozwiązanie znajdzie zastosowanie również do zasilania ładowarek samochodowych zlokalizowanych przy budynkach. Na co dzień pracuję dla VPPlant i mam okazję obserwować postępy tej spółki w zakresie tej tematyki – brzmi zachęcająco &# 128578;

Większość osób mówiąc o blockchain ma na myśli kryptowalutę Bitcoin i jej zastosowanie jako zdecentralizowany środek płatniczy. Dużo mówi się o kryptowalutach jednak w dyskusji często pomija, się samą technologię – blockchain, która oprócz dokonywania zaufanych transakcji między podmiotami ma znacznie więcej zastosowańa. W dużym uproszczeniu jest para zdecentralizowana baza danych przechowująca pełną historię zmian. Co raz zostanie zapisane w blockchainie – pozostanie tam na zawsze. Ta cecha tej technologii pozwala na jej zastosowanie w wielu obszarach – np. do śledzenia łańcuchów dostaw czy historii kredytowej.

Blockchain para przede wszystkim możliwość wykonywania zdecentralizowanych programów zwanych Smart Contracts. Ethereum (drugi co do popularności obecnie blockchain) pozwala na tworzenie programów żyjących na blockchainie, których nieprzerwane i wiarygodne działanie jest gwarantowane przez nemodyfikowalność i decentralizacjję va technologologolog. Prosty przykład takiego Smart Contractu a rachunek FIDEICOMISO, który automatycznie uwalnia środki wpłacone przez jeden podmiot na konto drugiego przy zaistnieniu odpowiednich, weryfikowalnych (najlepiej automatismo)

Dzięki pełnej decentralizacji platformy blockchain, nie ma obaw, że jakakolwiek trzecia strona będzie w stanie zmanipulować egzekucję kontraktów zawartych pomiędzy podmiotami. Rozwój w tej technologii będzie możliwy tylko i wyłącznie, jeśli wytworzy się wystarczająco silna społeczność programistów, którzy będą budować system oparte o blockchain i rozszzzaziszasasasasasasasasasascasaszcasaszaszcasaszaszcasaszaszcasaszaszcasaszaszcasaszaszcasaszcasaszcasaszaszcasaszcasaszcasaszaszcasaszaszcasaszcasaszcasaszcasaszaszcasaszcasaszcasaszaszcasaszcasaszcasaszaszcasaszaszcasaszaszcasaszcasaszcasaszcasaszaszcaszasasasas de los zarcos de las partes de la zazca de las partes de la nave

Na początku swojej kariery, wiele osób decyduje się na wybór jednego z najbardziej popularnych języków programowania, nie doceniając pułapki dużej konkurencji na rynku pracy. W branży można spotkać się także ze zjawiskiem “zasiedzenia się” w technologiach i brak rozwoju w kierunkach innowacyjnych co w rezultacie skutkuje problemami zealezniem pracy nawet przez programzów zopuqueo de animales de compañía.

– Programista, który w porę nie zorientuje się i nie nasta nastawi nja nasta nia nn nzznie mniejszy z najbardziej pożądanych umiejętności, a jej zdobycie może być świetną szansą na rozwój i angażującą pracę. Postęp branży jest widoczny chociażby w zapytaniach, które spływają do naszego software-house. Obecnie mamy kilka razy więcej potencjalnych klientów niż możemy obsłużyć, właśnie ze względu czas potrzebny na znalezienie programistów – dodaje.

Branża IT a jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi biznesu. Nic więc dziwnego, ¿s popyt na wykwalifikowanych programistów cały czas rośnie, a w Polsce i na świecie istnieje duża luka na rynku pracy. Jeśli w Polsce brakuje specjalistów IT różnych specjalizacji – to tym bardziej brakuje specjalistów w innowacyjnych technologiach, takich jak blockchain. Specjalista od blockchaina poszukiwany

Istnieje zapotrzebowanie na osoby z silnym zapleczem technicznym, które są na tyle dociekliwe, aby zrozumieć technologię blockchain i wykazać się rozumieniem zasad działania Smart Contracts. Odpowiednio szybkie wdrożenie się w wą tecnologię zapewni stabilny start i efekt pierwszeństwa na rynku. Ci, którzy staną się specjalistami w tym obszarze, będą mogli cieszyć się przewagą rynkową oraz liczyć na duże zainteresowanie ze strony przedsiębiorstw, a co za tym idzie preferencyjne warunki pracedi pracy. Już teraz zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i start-upy rozpoczynają swoje projekty wykorzystujące blockchain – to szansa dla wszystkpacepezas de las partes de la prospección de las partes de la luz de los animales de la manera mayor de las partes de la vista de los animales.

– Codificadores Pragmáticos W cały czas poszukujemy programistów do projektów związanych z blockchain. Swoje biura mamy w Krakowie i Warszawie, hago tych dwóch miast rekrutujemy. Szukamy zarówno programistów z większym doświadczeniem, jak i tych, którzy mają duże chęci poznania nowej technologii – kontynuuje Wiktor Żołnowski z Codificadores pragmáticos – Dbamy o to, aby nasi programiści rozwijali się, mieli ciekawe projekty oraz realizowali się zawodowo. W zakresie blockchain gwarantujemy bardzo duże możliwości wzrostu, projekty, które są wyzwaniem, jak i specjalistów, od których można się uczyć.

Co ciekawe technologia cadena de bloques jest coraz bardziej popularna również w środowiskach akademickich. Uniwersytet Stanford juwa dwa lata temu uruchomił kursy Bitcoin i kryptowalut. Berkeley i Instituto de Tecnología de Massachusetts oferują podobne kursy w tym obszarze. Istnieją również kursy internetowe, z których wiele jest dostępnych bezpłatnie. Coursera, jedna z najbardziej popularnych plataforma edukacyjnych, połączyła siły z Uniwersytetem Princeton, oferując 11-tygodniowy kurs technologii kryptowalut. Uniwersytet w Edynburgu planuje zostać jednym z pierwszych dużych europejskich uniwersytetów, które uruchomią kurs Blockchain. W Warszawie na jednej ze szkół ekonomicznych są także studia podyplomowe w swej ofercie zawierające tę tematykę. Codificadores pragmáticos prowadzą darmowe meet-upy, podczas których można nauczyć siest podstaw programowania blockchain. Jako zostać ekspertem od technologii blockchain?

banner