Bitcoin to jakiś żart – Tech Blog litecoin stock

Żyjemy w dziwnych i zarazem ciekawych czasach. Wynalezienie Internetu w dzisiejszych czasach można utożsamić z wynalezieniem maszyny parowej. Tak samo jest z pieniądzem. Ludzie kiedyś wymieniali się towarami, potem ktoś wynalazł pieniądz i to się przyjęło. Wymieniano towary na kruszce, które były rzadkie. Metale te gwarantowały trwałość dlatego a one były od wieków formą płatności. Transport i płacenie złotem lub monetami ze złota było nie dosyć, że niewygodne co niebezpieczne wprowadzono więc pieniądz papierowy, który był ekwiwalentem złota ulokowany w banku. W dniu dzisiejszym wartość pieniądza jest umowna i już nie jest odwzorowaniem w złocie, un banco jako zcentralizowana instytucja stała się zależna od swoich właścicieli, insttucji i bankyw. Pewnie dlatego Satoshi Nakamoto stworzył unikalną i uniwersalną walutę, która nosi nazwę Bitcoin. Można to nazwać rewolucją na miarę rewolucji przemysłowej na początku wieku XIX.

Gdzieś kiedyś natknąłem się na samą nazwę Bitcoin i samych krypto walut ale raczej to było w formie jakiejś ciekawostki i nie sądziłem, ¿Estás pensando en él? Dzisiaj Botcoin jest w modzie i moda ta będzie trwała dość długo. Dla odzwierciedlenia tego mogę napisać, że w chwili kiedy był nadawany wcześniej wspomniany podcast wartość 1 Bitcoina por Jakbym wtedy zainwestował choćby 500 złotych a bym dzisiaj zebrał z tego dodatkowe 45000 fajnie… No hay comentarios, todavía no hay comentarios en este artículo.

Jak działa bitcoin, jak działają “koparki” można się dowiedzieć w wielu miejscach, ja swoją wiedzę zacząłem od przeczytania książki Bitcoin złoto XXI wieku i powii pozi se ha fiado. Tak trochę wydaje mi się, że książka była pisana z Internetu bez większego zgłębienia tematu albo ja jestem za bardzo techniczny i książka miała tylko zaostrzyć apetyt. Owszem przeczytałem książkę i fajnie mi się czytało ale jednak jak napisałem wcześniej czułem niedosyt. Znając publikacje Pana Karola i fakt, ¿e Pan Mateusz Kozłowski zgłębia rozwój krypto walut ilość zawartych informacji jest dość skąpa. Oprócz tego co zostało zawarte w książce nie znalazłem zbyt wiele ciekawego. Szkoda, że ​​nie było ciekawych przykładów, których naprawdę jest sporo i dotarcie do takich osób naprawdę nie jest trudno. Brakuje mi tutaj spojrzenia bardziej sceptycznego na tą walutę. Owszem nie można liczyć na wywiad Warenem Buffetem ale z naszego podwórka można por się pokusić na rozmowę z naszymi gwiazdami sceny finansów. Oceniam więc, że dla osoby zaczynającej, która wie że coś takiego jak Bitcoin istnieje a książka jak w sam raz ale dla osób, które znają choćby podstawy nie polecałbym tej ksiżżki.

Jyjemy w takich czasach i raczej nikomu nie uda się tego zmienić. W niedalekiej przyszłości czeka nas nie jedna rewolucja finansowa. Kiedyś jeden z moich współpracowników słusznie stwierdził, że diez kto ma pieniądz kreuje rzeczywistość. Nie mylił się. Ten kto ma pieniądze będzie płacił za badania, za produkcję za wszystko co nas otacza, ale nie będzie robić tego charytatywnie. En wszystko robi żeby mieć tych pieniędzy więcej. Zawsze ten kto miał pieniądze wpływał na innych w celu powiększenia swoich wpływów i władzy. W dzisiejszych czasach tak naprawdę nie politycy wybrani w demokratycznych wyborach rządzą. Rzdzą za nich wielkie korporacje, które wykładają wielkie sumy pieniędzy żeby było po ich myśli. Nawet w tej chwili banki wpływają, na niektóre rządy żeby zabronić i zdelegalizować funkcję Bitcoina. Dlatego myślę że taki stan rzeczy, że banki będą jedynymi emitentami pieniędzy w niedalekiej przyszłości mogą przejść do historii do historii. Nie jest tylko pewne czy będzie a akurat Bitcoin czy inna krypto waluta ale czy spowoduje a rzeczywiście to, że będzie lepiej i bezpieczniej? W tym przypadku jestem trochę sceptyczny. Sama decentralizacja pieniądza miała by sens ale jeśli mamy tą samą walutę, byłby obrany jeden “standard” i wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Na dzień dzisiejszy mamy wiele krypto walut, jedne bardziej a drugie mniej znane. Para hacer bromas, no sé qué hacer. Razu koś przychodzi na giełdę i chce emitować swoje akcje, tak i wydaje mi się jest tutaj. Wszystko jest po a żeby zarabiać coraz więcej i więcej nie zawsze tylko po a żeby zaspokajać swoje najpotrzebniejsze potrzeby ale żeby tylko pomażać swój majątek.

Nie zgodzę się nie da się wpływać na Bitcoina. Owszem i to szybciej niż na inne waluty. Choćby przypadek z przed kilku miesięcy, że rząd chiński zabronił działania giełdom krypto walut co spowodowało spadek wartości o połowę. Po drugie jeśli będzie popyt a i będzie podaż na dany towar. Po trzecie ten kto ma większego znaczy większą maszynę obliczeniową będzie mógł obliczyć więcej i przez para więcej zarobić. Para tylko dwa z wielu przykładów wpływania na cenę.

Kolejnym problemem jest sam fakt, że możemy mieć wyłącznie 21 milionów tego “bilonu” może niekorzystnie wpływać na jego wartość więc pochopne inwestowanie jest obarczone krytyc wyęczyyyyyyyyyyyyyyoyyyyyyyyyyy Wiele osób w ciągu zaledwie chwili pewnie tracą całe majątki przy wielkich spadkach. Dochodzi jeszcze sam fakt “obciążenia” sieci przez co przelewy między użytkownikami trwają za długo a obliczanie kolejnych bloków pa wykonywać te operację. Aún no hay comentarios sobre tej chwili kupować tak zwanej koparki za kilkanaście tysięcy złotych. Zwrot takiej inwestycji następuje prawie po roku a jakiekolwiek zyski dopiero później.

banner