Bitcoin – największe mity – Blog o rekrutacji IT – TeamQuest litecoin 2017

Popularność Bitcoina rośnie z roku na rok. Akceptacja płatności t najstarszą i najpopularniejszą kryptowalutą staje się coraz bardziej powszechna również na polskim rynku. Jednym z największych problemów z nim związanych jest trudność w zrozumieniu istoty jego działania. Wskutek tego przez wszystkie lata jego istnienia narosło wokół niego wiele niesłusznych stereotypów i przekłamań. Oto kilka z nich.

Bezpieczenstwo portfela en línea a jedna z największych obaw, jeśli chodzi o korzystanie z kryptowalut. Nic dziwnego. Pojawiające się w mediach informacje o zhakowanych portfelach, przelewach czy giełdach sprawiają, że wiele osób powątpiewa w bezpieczeństwo samego Bitcoina. Tymczasem tym, co odgrywa tu największą rolę jest czynnik ludzki. Korzystanie z tradycyjnego Banku online mozée być równie ryzykowne jak w przypadku kryptowalut, jeśli nie zadbamy o swoje bezpieczeństwo. A ono zależy przede wszystkim od portfela, na którym trzymamy środki a także naszej wiedzy na temat zabezpieczeń komputera, z którego przelewamy środki.

Wiele wątpliwości budzi również legalność Bitcoina, który czasem kojarzony jest wręcz ze środowiskiem przestępczym. Tymczasem dopóki prawo nie zabrania korzystania z kryptowaluty jest ona równie legalna, co wymiana jakichkolwiek innych dóbr na inne. W niektórych krajach, takich jak Rosja czy Ekwador, gamba sistemática rzeczywiście zabraniają korzystania z Bitcoina. Inne, np. Niemcy, uznają go za legalny. Polskie no ha sido supervisado en tej kwestii. Nie oznacza to, że Bitcoin nie jest legalny. Konieczne jest jedynie odprowadzanie podatku dochodowego de uzyskanych z niego zysków.

Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że Bitcoin pozwala w anonimowy sposób przesyłać pieniądze. Z czasem okazało się, że to nie do końca jest zgodne z rzeczywistością. Wprawdzie ustalenie stron transakcji wciąż jest dziś bardzo trudne, ale w wielu przypadkach nie niemożliwe. Transferencia de fondos para enviar mensajes de correo electrónico, texto, texto, texto, texto y texto a continuación. Nieznana jest jedynie tożsamość właściciela danego adresu Bitcoin, dopóki nie ujawni on swoich danych. Para jeden z powodów, dla których adresy Bitcoin powinny być używane tylko raz.

Cyfrowa forma Bitcoinów sprawia, żsí wiele osób stawia pod znakiem zapytania ich rzeczywistą wartość. Tymczasem wirtualna waluta jest jak najbardziej realna – można za nią kupić towary lub usługę czy podarować komuś. Zatem główną różnicą pomiędzy walutami krajowymi a Bitcoinem jest jego niedostępność w formie gotówki. Co jednak ciekawe, wiele wskazuje na to, że może być to zwiastun przyszłości wszystkich walut. Świadczą o tym zapowiedzi takich krajów jak Szwecja czy Noruega, o całkowitej rezygnacji w nadchodzących latach z emisji monet i banknotów, na rzecz cyfrowych form płatności.

Bitcoin, choć wciąż niszowy, jest najpopularniejszą walutą alternatywną. Honorują go niektóre serwisy, sklepy internetowe i można wymieniać go w internetowych kantorach. Zanim jednak postanowimy ulec modzie i wejść do świata kryptowalut, warto dobrze zgłębić mechanizmy ich działania i stawić czoło towarzyszącym im mitom. W przeciwnym razie kontakt z Bitcoinem może się na przykład skończyć… utratą realnych pieniędzy.

banner