Bitcoin może być przyjazny dla środowiska litecoin valore

Pojawił się kolejny cenny głos w dyskusji na temat energochłonności Bitcoina i altcoinów. Oskarżenie o marnotrawstwo energii związane z procesem kopania jeden z wielu obiegowych zarzutów wymierzonych przeciwko kryptowalutom. Nie wytrzymuje on jednak w starciu z rzeczywistością. Nie tylko dlatego, ¿diez diez meses de discusión o wiele bardziej adekwatny w stosunku do Bankowych systemów płatniczych (np. Funkcjonowanie systemu Visa pochłania znacznie większą ilość energii elktrycznej). Również dlatego, że mining i działanie zdecentralizowanych sieci kryptowalutowych może w istotny sposób przyczynić się do ochrony środowiska.

Taką perspektywę zarysowuje raport zatytułowany „Las externalidades positivas de la minería de Bitcoin”, czyli „Pozytywne efekty zewnętrzne kopania Bitcoina”, przygotowany przez Node Blockchain, spółkę z Toronto, Działas. Główna teza opracowania dotyczy kierunku przemian zachodzących w obszarze miningu. Zdaniem jego autorów kryptowalutowi „górnicy” będą w coraz większym stopniu opierali swoje przedsięwzięcia na odnawialnych źródłach energii (OZE), wspierając ich rozwój. Konsekwencja ewolucji branży oraz zmian zachodzących w sektorze energetycznym, który stopniowo zmniejsza wykorzystanie paliw kopalnych na korzyść OZE.

La historia de la minería y el tejado de madera se remonta a la estación de trabajo. Pierwszy związany jest innowacjami sprzętowymi. Obejmuje on przejście od wykorzystania w procesie kopania CPU (jednostek centralnych) hacer GPU (procesorów graficznych), un następnie ASIC (układów scalonych zaprojektowanych hacer realizacji określonych zadaja). Diez ostatni „przeskok” wiąże się z początkiem miningu przemysłowego, działającego na dużą skalę. Jednak rosn ince tempo innowacji sprzętowej obciążało branżę coraz większymi kosztami. W końcu doszło do sytuacji, w której dalsze optymalizacje związane z hardware’em przestały być opłacalne.

Para zainicjowało kolejną fazę ewolucji miningu. Wiże się ona z konkurowaniem na polu energooszczędności. Firmy, zamiast inwestować w coraz lepszy, ale droższy sprzęt, zaczęły szukać możliwości zmniejszenia zużycia prądu. Diez tendencias bardzo dobrze współgra zarówno z zapobieganiem marnowaniu nadwyżek energii, jak i rozwojem jej odnawialnych źródeł. Pr tod to największy koszt operacyjny związany z prowadzeniem biznesu miningowego. Firmy poszukują więc możliwości jego zmniejszenia. Jednym z rozwiązań jest lokowanie kopalni w krajach i regionach, w których ceny elektryczności s najniższe – np. w związku z warunkami geograficznymi, które pozwalają na wytwarzanie dużych ilości energii niskim kosztem finansowym i środowiskowym.

Jednym z takich państw jest Kanada. Północny sąsiad Stanów Zjednoczonych generuje więcej prądu, niż jest go w stanie „skonsumować”. Nadwyżki sprzedawane s USA do USA, ale wykorzystują je również kopalnie kryptowalutowe, nawiązujące współpracę z elektrowniami. Ponieważ koszty produkcji energii odnawialnej wciąż spadają, docelowo większość minerów zrezygnuje z energii opartej na węglu i zwróci sięw kierunku OZE – utrzymuj autoré razu rauqu rauqu. Już teraz skupując nadwyżki z sieci „kopacze” wspomagają rozwój i utrzymanie infrastruktury służącej do produkcji energii odnawialnej. Co więcej, ograniczają również marnotrawstwo surowców w innych segmentach rynku energetycznego. W opracowaniu pojawia sizy przykład dotyczący wykorzystania gazu uwalniającego się z ziemi jako produkt uboczny podczas wydobywania ropy. Przetworzenie go na prąd wykorzystywany w miningu zapobiega jego zmarnowaniu.

Ogromną zaletą miningu jest jego mobilność. Funkcjonowanie kopalni nie jest uzależnione od konkretnych uwarunkowań geograficznych. Jedynym istotnym kryterium jest opłacalność, w tym przypadku – cena prądu. W efekcie farmy miningowe można zakładać w dowolnej lokalizacji, która zapewnia stałe i tanie zasilanie. Na przykład tam, gdzie działają elektrownie wodne lub wiatraki produkujące trudną do zmagazynowania nadwyżkę prądu. Para discutir, przez które trudno będzie przebić się krytykom kryptowalut, nadużywającym ekologicznej retoryki.

banner