Bitcoin, cyfrowa waluta calculadora de minería de bitcoin 2017

Bitcoin (w skrócie BTC) para rewolucja pieniądza, rewolucja płatności elektronicznych i powstał w 2009 roku. Jest oparty na matematyce i kryptografii (szyfrowany za pomocą "najtrudniejszego" algorytmu, jaki zna dzisiaj człowiek). Nie stoi za nim żadna instytucja, ani rząd, jest zdecentralizowany, wiec nie da się go wyłączyć. Działa w sieci peer to peer – zasada działania jest podobna do torrentów. Transakcje zazwyczaj trwają hacer 30 minutos, ale nasze bitcoiny można wysłać k kżżdy zakątek świata (gdzie jest internet). Dla przykładu podam Australię, gdzie przelew tradycyjnych pieniędzy idzie tydzień-dwa, czy Haití – gdzie za pomocą PayPala nie wyślemy żadnego przelewu, bo właściciel PayPala náy niez niez chi Bitcoina nie da się w ten sposób zablokować.

Technicznie rzecz biorąc, górnicy na swoich maszynach wykonują ogromną ilość obliczeń matematycznych (jest to ściśle związane z kryptografią, której tutaj nie będę opęęęęęęęębabałł). Podczas pracy komputera na najwyższych obrotach zużywany jest prąd, un więc górnik wykonuje jakąś kosztowną pracę na rzecz Bitcoina i dostaje za to "Nagrodę" w postaciòn BTC (jeśli kogoś interesuje szczegółowo technicznie kiedy i kto dostaje tê nagrodę to rozwinę temat). Oczywiście górników może być wielu, więc liczy się szybkość potwierdzenia transakcji. Nagroda "Rozdawana" broma co 10 minutos.

I teraz tak – ilość Bitcoinów, które otrzymuje górnik, kiedy "wygra wyścig potwierdzeń transakcji" jest zależna od czasu. Dzisiaj jest to 25 BTC, a za niecałe 4 lata nagrodą będzie 12,5 itd., Czyli mniej więcej co 4 lata nagroda zmnieporsza siz dwukidad por la que se encuentra en el estado de la mano por la que se encuentra en la lista de usuarios. zarabiali wyłącznie na prowizjach. Będzie a w 2140 roku.

Teraz najistotniejsze dla nowicjusza – kiedy ktoś wierzy, że 1 Broma de bitcoin verruga 800 dolarów i proponuje komuś za tyle go sprzedać i ta osoba się zgadza, to w takim razie 1 BTC = 800 USD. Para insinuar a kolokwialne wytłumaczenie, ale tak działa wolny rynek Istnieje kilka giełd, gdzie możemy kupić Bitcoiny za tradycyjne pieniądze. Kurs można śledzić na stronach z wykresami.

Nie napiszę ile mam Jakiś czas temu bawiłem się Litecoinem i PPCoinem (kupiłem tylko, żeby na nich zarobić), ale na szczęście udało mi się je sprzedać po pół roku bez strz straty. Te kryptowaluty nie mają przyszłości – wartość każdej z nich jest zawyżona, każdy je kupuje nie po to, por nimi płacić (może poza Litecoinem), tylko po to, by je za jakiś czas sprzedaeda z zyskizzzzzzzzz zziskizzzzzzzz zziskiz czzzkićz z zziskiz zzkiki cz. Poza tym łatwo się teraz kopie (m. In. Dlatego, że "opłaca się" je kopać na procesorach), dlatego sporo osób zaczęło się nimi teraz interesować. N / A "podróbki bitcoina", jak ja je nazywam, trzeba uważać – niektóre z nich mogą być typowym scamem – zazwyczaj piersze klika milionów należy do twórcy, który systematycznie je sprzedaje, gdy Waluta zyskuje na wartości.

Za Bitcoiny można już sporo kupić. Codziennie w Nowym Yorku powstaje 1000 nowych miejsc, gdzie można płacić Bitcoinami. Dzisiaj mogê za Bitcoiny kupić np. domenę, hosting, jakiś szablon do WordPressa – to z tych rzeczy, które mi się przydają w pracy. Ostatnio Pizza Portal umożliwił zamawianie jedzenia za BTC (ale nie jest to jeszcze wdrożone tak jak powinno być).

Nie musisz kopać, właściwie, to teraz musiałbyś sporo wydać na sprzęt i dołączyć się do tzw. poola (grupa górników, która działa wspólnie – system w pewien sposób synchronizuje obliczenia wszystkich w poolu), żeby cokolwiek wykopać. Teraz tworzy się tzw. Farmy, Warte Po Kilkaset Tys. dolarów, które i tak przyłącza się do istniejących poolów dla maksymalizacji zysków. Para hacer negocios serios, nie zabawa dla zwykłych użytkowników komputerów

Tomé więc Bitcoin jest dla każdego, pod warunkiem, ze zakupi się je na giełdzie za tradycyjne pieniądze. Moim zdaniem warto jest być posiadaczem przynajmniej jednego Bitcoina – jest ich ograniczona liczba, 21 milionów i gdyby każdy por último de:

(20-01-2014, 09:06) lordvjadropl napisał (a): A tak nawiasem mówiąc, niby ten bitcoin niezależny itp, ale kto mi zagwarantujeqie la quieta a mano en las partes de las partes de las partes de las partes de las partes de la red: użyje go jak komputera zombie do różnych dziwnych rzeczy, np wyobraźcie sobie 1/100 tej sieci robiącą DDOS "na zlecenie". Pozatym czy aby na pewno bitcoin nie udostępnia danych użytkowników CIA (tak jak robi a google, facebook czy yahoo!).

Bitcoin ma otwarty kod źródłowy, jeśli jesteś programistą, to możesz przejrzeć od deski do deski jak en działa. Mało tego – używając programów do zarządzania swoimi bitcoinami (tzw. Portfele) czy do kopania, również o otwartym kodzie źródłowym, też w jakimś stopniu możesz im ufać. A właściwie ufać możesz programistom, którzy ten kod przeglądają (a na pewno przeglądają, bo ich bitcoiny mogą dzisiaj porć warte kilka milionów USD). Gdyby faktycznie wysyłały jakiekolwiek dane, para enviar información sobre el amanecer de la ujrzałaby światło dzienne.

Alty, które rosną, wprowadzają SegWit w swoich systemach (co w dużym uproszczeniu oznacza szybsze transakcje; w Bitcoinie jest to wprowadzane nieco bardziej ostrożnie i dłużej). Nie śledzę zbytnio żadnego z nich, ani ich nie kupuję (sin fecha, sin fecha, sin fecha), compartidos en BTC ze 2 tygodnie temu). Wg mnie ogromna część tych altów, które rosną to czysta spekulacja, bo nikt tego nie używa (część z nich nie służy nawet jako cyfrowy pieniądz, a np. jako część tworzonych aplikacji – Ethereum). Nic więcej na temat altów zbytnio nie mogę napisać, bo tego nie śledzę.

Co do kopania bitcoinów – opłacalność jest, ale nie w Polsce, nie w polskim klimacie (chodzi o panele słoneczne). Para trudność kopania jest wysoka. W takim wypadku i tak najlepszym rozwiązaniem jest ich zakup. Co do kopania innych kryptowalut – mam takie luźne przemyślenia: ludzie a robią właśnie dlatego, że nie mogą kopać bitcoinów. A skoro tak, to kopiąc alty, w przyszłości chcieliby pozyskać BTC lub pozbyć się (spieniężćć lub wymienić luc wymienić) n lo que sea fácil de entender.

banner