Bitcoin Cash już 1 sierpnia Wydarzenia związane z modyfikacjami w protokole Bitcoina ¿Cómo puedo obtener Bitcoin Cash gratis?

Tenedor mniejszościowy Bitcoin Cash dla użytkowników Bitcoina jest nieistotny i nie stanowi żadnego zagrożenia dla ich bitcoinów. Bitcoin Cash będzie nowym altcoinem istniejącym obok Bitcoina razem z setkami innych altcoinów. Warto jednak śledzić jego losy, gdyż ten altcoin w zasadzie najbliższy idei Satoshi Nakamoto, może kiedyś odnieść sukces (choćby spekulacyjny). Obecnie jego poparcie wśród społeczności, górników jak i infrastruktury (bitcoinowych serwisów) jest jednak znikome.

Początkowo z ideą hardforka wystąpiła chińska firma BitMain, productor y administrador de Kopalni AntPool, mającej największy udział (25%) w mocy obliczeniowej sieci Bitcoina. Zczasem jednak BitMain skłonił się w stronę rozwiązania aktualnie wchodzącego w życie w sieci BTC: projektu SegWit

Tymczasem na lidera Bitcoin Cash wyrosła mniejsza chińska kopalnia, ViaBTC (4% mocy). ViaBTC oprócz tego prowadzi giełdę kryptowalutową. Haga clic aquí para ver los detalles de BCC, póki co oczywiście w postaci kontraktów terminowych (futuros). Cena tych kontraktów lekko spada, od $ 600 24 lipca, hacer $ 350 w chwili obecnej (sobota, 29 lipca). Można założyć, że ViaBTC będzie miała, przynajmniej na początku, przeważającą część mocy sieci BCC. Warto zauważyć, że nos ViaBTC duże udziały kapitałowe ma… BitMain.

Jak przygotować się do forka, w sytuacji, kiedy obok BTC chcemy również posiadać BCC? Drogą najpewniejszą jest zadbanie o to, żeby nasze bitcoiny w momencie forka (i kilka godzin po nim, tak na wszelki wypadek) znajdowały się na comasasasas de animales en los que se puede encontrar una tienda de artículos de segunda mano. Można więc mieć te bitcoiny w portfelu Bitcoin Core czy Electrum. Dla wygody eksportu kluczy można wszystkie posiadane BTC, które mogą znajdować si wielu adresach, przelać na jeden własny adres wykonując przelew do samego siebie.

Bitcoin Cash Ma zabezpieczenie przed mieszaniem się transakcji BTC i BCC. Zrealizowano je wprowadzając nowy operador do języka skryptów transakcyjnych. Wczły BCC odrzucą transakcje bez tego operatora, z kolei węzły BTC uznają ten operador jako błędny i również transakcje odrzucą. Dzięki temu obiema monetami będzie można operować niezależnie od razu po rozdzieleniu się łańcuchów.

Dla osób planujących szybkie przystąpienie do gry giełdowej nowym walorem, interesująca może być opcja umieszczenia BTC en jednej z giełd wspierających BCC. W tym przypadku jednak oddajemy giełdzie kontrolę nad procesem pozyskania BCC. Wiele giełd w obawie przed masowym wycofywaniem środków, zdecydowało się wesprzeć BCC i wydało odpowiednie oświadczenia w tej sprawie. Ze znanych giełd zagranicznych BCC zdecydowały się wesprzeć BitFinex i Kraken, natomiast BitStamp zdecydował się nie popierać BCC.

W Polsce dwie największe giełdy, czyli BitBay i BitMarket oświadczyły, że w razie utrzymania się hardforka udostępnią użytkownikom BCC, ale na razie nie zapowiedziały otworzenia rynkowwowi Gracze giełdowi ha publicado una copia de la aplicación en la red de noticias, a través de la red de información, a través de la tarjeta de información, a la dirección de correo electrónico.

banner