Bitcoin – Cantr II Discussion Forum bitcoin miner asic block erupter

Wikipedia escribió: Bitcoin – waluta cyfrowa, pierwotnie zaprojektowana w 2009 przez osobę o pseudonimie Satoshi Nakamoto [4]. Nazwa odnosi się także do używającego jej otwartoźródłowego oprogramowania oraz sieci peer-to-peer, którą formuje. „Bitmonety” mogą zostać zapisane na komputerze osobistym w formie pliku portfela lub przetrzymywane w prowadzonym przez osoby trzecie zewnętrznym serwisie zajmującym się przechowywaniem takich portfeli. W każdym z tych przypadków bitcoiny mogą zostać Przesłane do innej osoby przez Internet do dowolnego posiadacza adresu Bitcoin.

Odmiennie niż w przypadku większości walut, Bitcoin nie opiera sięne zaufaniu względem emitenta centralnego. Bitcoin używa zdecentralizowanej bazy danych, rozprowadzonej pomiędzy węzłami sieci peer-to-peer hacer przechowywania transakcji, gpc ou cá n p í mogą bitcoiny być wydane tylko raz przez osobę, która je posiada w danym momencie.

Topologia peer-to-peer sieci Bitcoin oraz brak administracji centralnej czynią manipulację wartości bitmonet poprzez produkcję większej ich ilości niewykonalną dla jakiejkolwie kzi_zunez_zuni_zi_z_z_wai_czni_z_ykini_trakáká_zá_zá_z_2_2_2_y_z_z_z_z_z_z_z_z_z_z_2_y_y_kz_wai_z_in_k_wai_z_inz_z_y_k_wai_zia_z_wiki_z_inz_z_z_z_wai_zi_wiki_z_ink_in_k_ykonalną dla jakiejkolwli Budowa Bitcoina pozwala na anonimowe posiadanie własności oraz jej transfery.

BTC jest wg mnie tyle samo warte co cantryjskie Talary albo inne Floreny. Za większą subiektywną ich wartością przemawia jedynie fakt, że sa one sprzedawane po pewnym kursie na prawdziwej giełdzie, za prawdziwe pieniądze, i posiadają dość niezłą Natomiast przyrównać można je równie dobrze do figurek Luke Skywalker’a albo Yody para Gwiezdnych Wojen. Dlaczego nie płacić nimi za towary? Też mają swój rynek kolekcjonerski, i to, co rok temu było warte np. 100 $ za sztukę, jutro może mieć cenę 200 $, a za miesiąc pęknie bańka. Różnice są tylko w zastosowanych mechanizmach produkcji produkcji / przepływu (większe bezpieczeństwo, nie da się podrobić itd). Ale dla mnie o wiele więcej warta jest prawdziwa moneta wybita ze srebra / złota (kto takie dziś jeszcze wybija? Chyba nikt).

Pewna hipoteza: wyobrazmy sobie, że ja, Ty, i wszyscy nasi znajomi opatentujemy własny wirtualny pieniądz, i wdrożymy go tak samo efektywnie jak BTC. En broma a teoretycznie możliwe. Ilość pieniądza na wirtualnym rynku się zwiększy, ale czy wzrośnie tak samo ilość towarów / usług do nabycia za ten pieniądz? Jak wtedy będzie prezentowała się cena tych wirtualnych monet? Nic nie bierze się z powietrza.

Na BTC niektórzy już na stali się milionerami – tylko dlatego, że potrafili wymyśleć sposób, jak nie wstając od biurka zarabiać pieniądze (stworzyli własne!). Na identyczny pomysł wpadli kiedyś w Europie – kilkast lat temu powstały pierwsze giełdy papierów wartościowych. Dzięki spekulacjom i wahaniom kursów na rynkach można było zarabiać duże pieniądze, nie robiąc właściwie nic fizycznie ani umysłowo (trzeba tylko podejmowa chiapáki) v. Po co zarabiać na produkcji czy przetwórstwie, gdy można bogacić się na tzw. "rynku usług finansowych" (znaczenie dla globalnego PKB chyba zerowe)? Natomiast, jeśli giełdy jako wynalazkek miały jednak jakieś pozytywne znaczenie dla rozwoju, bo umożliwiły nieraz zdobycie dużych kapitałów na ważne globalne inwestycje, to … może mieć BTC? Patrząc na obecne skoki kursów ciężko wyobrazić mi sobie go kiedykolwiek jako stabilną walutę. Co dopiero, gdyby stać się miał powszechnym pieniądzem na świecie …

Znam zasady działania bitcoinów i nie stawiam na nie. Internet jest zbyt młodym wynalazkiem. Przykro to mówić, ale nie masz żadnej pewności, że za 20 lat nie będzie w 99% kontrolowany przez rząd (y) – al por mayor a tu gusto en cualquier lugar de trabajo en el que se encuentra un recargo a tu gusto. Ogólnie – ze złotem mogą zdarzyć się tylko dwie rzeczy jak sądzę – odkrycie bardzo taniego sposobu przerabiania żelaza w złoto albo przechwycenie jakiejś kosmicznie wielkiejziapáspop poz_zap.z. Oba rozwiązania o wiele mniej prawdopodobne niż te z bitcoinem która mi wpadły na myśl.

Poza tym dziwi mnie, ¿verdad? Ludzi stara się go wszędzie reklamować. Die mnie to takie naganianie innych na coś, w czym samemu się siedzi, ¿es usted zwiększyć szanse na własny zysk. Jeśli faktycznie bitcoin jest tak zajebisty, obroni się sam mimo sprzeciwu rządów. Czas pokaże. Na razie bitcoin jak pojebany skacze i widać jak bardzo jest podatny na spekulacje – zapewne osoby które zafundowały DDOS’a MtGox siedzą teraz w wilcoinach po uszy, tyle, że kupionych wyjąkkky yany

banner