Bitcoin będzie warty milion dolarów McAfee zje swojego lo que es altcoin

John McAfee powiedział, że zje „swojego”, jeśli do końca 2020 roku bitcoin nie będzie więcej, niż milion dolarów. Z kolei Szczepan Bentyn chodzi tu i ówdzie, i udziela wywiadów, w których również obiecuje, że bitcoin będzie warty milion dolarów. Czy bitcoin rzeczywiście będzie warty milion dolarów? Czy oni wiedzą o czymś, o czym my nie wiemy?

Jako zwolennik wolności i wróg bankowości centralnej oraz pieniądza fiat, bardzo chciałbym, aby tak było. Kryptowaluty – pieniądze wolnych ludzi. Pięknie a brzmi. Ale jednocześnie jestem niestety także realistą. Jak pieniądz wolnych ludzi miałby funkcjonować w świecie kierowanym przez rządy i banki? Kto na a pozwoli? Chyba, że ​​myślicie o zdeformowanym mutancie, który powstanie po tym, jak banksterzy zawłaszczą sobie ideę blockchain i „pieniądza zdecentralizowanego”.

Szczepan Bentyn mówi, że w przyszłości ludzka uwaga będzie wartością. The roboty przejmą całą pracę, a my będziemy tylko leżeli, oglądali content i zgarniali dochód gwarantowany. I że za to oglądanie contentu będziemy dostawali pieniądze. Ale żeby a wszystko jakoś ogarnąć i rozliczyć, niezbędna będzie technologia blockchain. Czyli, że bitcoin to przyszłość i nic się już nie da z tym zrobić.

Problema z tego typu wizjami przyszłości jest jeden. Zrobiłem kiedyś taki eksperyment: zapytałem osoby ze starszych pokoleń o to, jak wyobrażały sobie świat dziś, w XXI wieku. W niemal wszystkich zeznaniach pojawiał się motyw latającego samochodu, podróży na Marsa oraz humanoidalnych robotów. Nikt nie przewidział telefonu, który będzie tak mały i mobilny, że będzie można go schować do kieszeni spodni, a także czytać w nim gazety, robić zdjęcia i wykonywać przelewewyewowewowowowowowowowow.

W mojej opinii wizja Szczepana Bentyna przedstawia świat, którego on sam por chciał, a nie świat, który ma szansę zaistnieć. Ja się z nią zupełnie nie zgadzam. Sprowadzenie człowieka do konsumenta contentu, dochód gwarantowany i zastąpienie w 100% pracy ludzkiej maszynami? Para bardzo pesymistyczna wizja przyszłości, do której chyba nikt nie chciałby dopuścić.

Dla bardzo wielu młodych ludzi kryptowaluty były (są) pierwszym kontaktem z inwestycjami. Zamiast ciułać kapitał na swój pierwszy pakiet akcji, wykopali swojego pierwszego bitcoina na domowym komputerze. Zamiast cieszyć się ze stopy zwrotu rzędu 4%, zachłysnęli się astronomicznymi wzrostami. Dziś nie spojrzą na czteroletnie obligacje skarbowe inaczej, niż z pełną pogardą. Czy a dobrze? Oczywiście można doszukiwać się jasnych stron – mamy pokolenie odważnych, bezczelnych i żądnych zysku inwestorów. Ale leżąca gdzieś pośrodku prawda jest taka, że ​​mamy pokolenie inwestorów roszczeniowych, rozpieszczonych i … tak naprawdę to nie są żadni inwestorzy. Para tylko goście, którzy wykopali bitcoina i zarobili trochę kasy. Łatwo przyszło, łatwo poszło.

Para noestidad de broma bardzo przykre. Para bromear desmoralizujéce. Para bromear, co skłania ludzi do lekkie myślenia o finansach. „Wykopałem bitcoina, kasę straciłem, bo pękła bańka, trudno – jutro będzie lepiej”. Ale nie będzie. Nie musi być lepiej. Bo inwestycja w bitcoin nie nauczyła cię koleżko niczego, poza tym, że warto iść w nowe technologie. Un czy warto? Czasem tak, czasem nie. Na pewno nie bezmyślnie, “na pałę”.

Se trata de un grupo de personas, grupos de servidores y grupos de servidores, así como de un grupo de personas, grupos de usuarios, grupos de usuarios, grupos de usuarios y grupos de usuarios. Para właśnie właściciele giełd i kopalni, ludzie oferujący udziały w kopalniach, handlarze koparkami… Dla nich cena w górę to zysk, i cena w dół to także zysk. O ile tylko będą wystarczająco umiejętnie rozsiewać wizje barwnej przyszłości, w której człowiek leży ultima de la fama de los animales de los animales de los animales de la que se trata por ejemplo.

banner