BitBay – czyli gdzie wielu Polaków rozpoczęło przygodę z Bitcoinem – Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej ethereum consortium

Temat walut cyfrowych zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Jeszcze parê lat temu tylko garstka ludzi wiedziała, czym jest Bitcoin. O Ethereum czy innych monetach nie wspominając. Obecnie z giełd kryptowalut nie korzystają już tylko inwestorzy szukający nowych źródeł dochodu czy komputerowi maniacy chcący wypróbować kolejną nowinkę technologiczną. I śmiało można stwierdzić, że giełda BitBay miała istotny wpływ na postrzeganie walut wirtualnych przez statystycznego Kowalskiego.

Największa giełda Bitcoin w Polsce istnieje de 2014 i od początku jej celem było stworzenie dogodnych warunków do handlowania cyfrowymi walutami. Ale nie tylko. Prezes BitBay – Sylwester Suszek – wykorzystał swoją wiedzę i autorytet w dziedzinie kryptowalut również w celu edukowania, pomagania i uświadamiania, czym tak naprawdę jest ta technologia. Leer más BitBay obecna była na konferencjach i szkoleniach branżowych, a także podczas spotkań z organami państwowymi. Wszystko po para, aby kryptowaluty takie jak Bitcoin czy Ethereum uzyskały odpowiednią rozpoznawalność, un jednocześnie aby ich regulacje prawne porły korzystne dla każdego ich użykkkkaqka.

Kryptowaluty takie jak Bitcoin a waluty nie posiadające swojego odpowiednika w gotówce – banknotów czy monet. Istnieją tylko w świecie online jako linijki zaszyfrowanego kodu. Mają jednak ciekawe właściwości, których nie posiada klasyczny pieniądz fiducjarny. Me atrevo a ver a ludzi może i chce płacić takimi walutami za towary i usługi. Para obtener información sobre cómo utilizar esta función, haga clic aquí. Przede wszystkim kryptowalut nie da się podrobić ani dodrukować. Wynika to z ich technicznych właściwości. Każda transakcja potwierdzana jest przez sieć i musi pasować do poprzedniej. Inaczej nie zostanie przetworzona. Określona liczba jednostek danej waluty oraz ich wysoka podzielność skutkuje praktycznie brakiem inflacji. Wydaje się, że to pieniądz wręcz idealny. Jego wirtualność oraz decentralizacja pozwalają na szybkie transfery pieniężne nawet na drugi koniec świata. Brak pośredników takich jak banki czy operatorzy płatności pozwala na wykonywanie ich bardzo tanio. A jeszcze nie koniec! Niektóre waluty, takie jak Ethereum, pozwalają na podpisywanie tzw. smart-contractów. Para pozwala na zawieranie umów czy przesyłanie danych w bezpieczny i prosty sposób. Wielkie korporacje, takie jak Microsoft czy Intel juz zainteresowały się t walutą właśnie ze względu na jej technologiczne zaplecze.

BitBay umożliwia swoim klientom inwestowanie w kryptowaluty. ¿Qué portafolio znajduje siênie tylko Bitcoin czy Ethereum, ale również Litecoin i Lisk. Wkrótce będzie ich jeszcze więcej, bo firma wciąż się rozwija i wprowadza nowe rozwiązania dla swoich użytkowników. Kolejne kryptowaluty pojawią się już w tym roku wraz z nową, profesjonalną wersją platformy, wyposażoną w zaawansowane narzędzia do tradingu. Handel na takiej giełdzie jest dość podobny do plataforma typu Forex. Użytkownicy wystawiają oferty kupna i sprzedaży zgodnie z tym, po jakim kursie chcą otrzymać daną walutę. Oprócz kryptowalut użytkownicy mają do dyspozycji trzy waluty fiat – złotówkę, euro oraz dolara. Wpłacając środki w wybranej walucie mają do wyboru kilka par, na którym mogą handlować. Kurs mogą sprawdzić na wykresach. Giełda wychodzi również naprzeciw klientom, którym zależy na czasie albo po prostu nie interesuje ich trading. Opcja „szybkiej transakcji” pozwala na uzyskanie kryptowaluty w kilka sekund. Para dobre rozwiązanie dla osób, które chcą wysłać środki w dalszą podróż albo zapłacić nimi za zakupione dobra.

Wraz z coraz większą wiedzą na temat kryptowalut nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, przełomowe momenty w branży są nieuniknione. Praktycznie codziennie media poświęcone walutom cyfrowym donoszą o kolejnej firmie akceptującej Bitcoina czy państwie zainteresowanym technologią kryptowalut. Bitcoin jest oficjalnie akceptowaną walutą w Japonii. Australia podchodzi do tej waluty z podobnym entuzjazmem. Co chwilę media informują o historycznym, najwyższym kursie Bitcoina – kilka dni temu rekord ponownie został pobity z wynikiem 4400 USD por jednego Bitcoina. Eksperci ekonomiczni i przedstawiciele firm technologicznych w wywiadach chętnie przewidują przyszłość tej waluty – wróżąc, że za parê lat jej kurs wzrośnie nawet do stu tysięcy dolarów! Ostatnio pojawiły się również informacje, że polski złoty jest szóstą walutą na świecie wykorzystywaną do handlu Bitcoinem. Para obtener información sobre, haga clic aquí polskie społeczeństwo aktywnie uczestniczy w rynku kryptowalutowym, a zainteresowanie nim wciąż rośnie. Giełda BitBay wpisuje się w rozwojowy trend branży. Już tego lata planują premierę nowej wersji swojej platformy. Ostatnio pojawiła się również strona BitBay.in – wersja giełdy skierowana na rynek w Indiach. Ze względu na demonetyzację, która miała miejsce w zeszłym roku, zainteresowanie Bitcoinem w tym kraju gwałtownie wzrosło. A daje BitBay’owi około miliarda potencjalnych klientów. Potencjał kryptowalut wydaje się nieskończony. Choć spadki kursów się zdarzają, zazwyczaj szybko następuje kolejny wzrost i przebicie poprzednich notowań. Walutami wirutalnymi można płacić, można je szybko przesyłać, inwestować w nie i wykorzystywać ich technologiczne aspekty praktycznie w każdej dziedzinie życia. Para la reutilización tecnológica, która wciąż przekonuje do siebie nowych użytkowników. Być może Bitcoin, Ethereum i reszta zastąpią tradycyjne waluty albo wyprą karty płatnicze? Na pewno wkrótce się o tym przekonamy.

Bitcoin to innowacyjna sieć płatności i nowy rodzaj pieniądza korzystający z technologii peer-to-peer. Transakcje dokonywane s be be pośredników takich jak banki i są błyskawiczne. Dodatkowo można je wysłać do dowolnego miejsca na ziemi z dostępem do sieci Internet. Z racji, że w sieci peer-to-peer każdy uczestnik jest równy para nikt nie może zablokować środków jak np. w Banku lub innej instytucji finansowej. Dysponować środkami może jedynie osoba, która ma klucz prywatny. Nie istnieje także możliwość cofnięcia transakcji – raz otrzymanych Bitcoinów nie można nam odebrać. Liczba monet jest ograniczona, ale one jednak produkowane stopniowo, a ich podaż sukcesywnie się zmniejsza.

Ethereum jest platformą opartą o technologię blockchain służącą do zawierania inteligentnych kontraktów (contratos inteligentes) oraz tworzenia aplikacji za pomocą zdecentralizowanej sieci peer-to-peer. W odróżnieniu od Bitcoina którego blockchain jest wykorzystywany głównie w celach związanych z wytwarzaniem oraz obrotem t El éter de Waluta está en tylko jedną z części całego protokołu Ethereum. Protokół ten tworzy znakomite środowisko dla tworzenia nowych rozwiązań dla firm, chcących korzystać możliwości zawierania kontraktów w zdecentralizowanej sieci i zapewniającej makzymázzqzzz

banner