Bezpieczne i anonimowe przeglądanie sieci cryptocurrency list junio de 2017

Ochrona ruchu HTTP, czyli, mówiąc po ludzku, podniesienie poziomu bezpiecznego surfowania po internecie to temat cięgle przewijający się w branży IT. Każdy z nas chce, aby jego działania w sieci takie, jak przeglądanie stron WWW, para tu amigo, chatear en el sitio web y en tu blog. bezpieczne yo Anonimowe. Bezpieczeństwo i anonimowość to dwie różne sprawy, a dodatkowo samo bezpieczeństwo można różnie rozpatrywać. Dla jednych to bezpieczeństwo techniczne czy antywirusowe, dla innych ochrona danych wprowadzanych w internetowych formularzach czy wreszcie sama transmisja danych i obediente o podglądanie ruchu tego, co robimy, z jakichas de las fábricas.

Serwisy internetowe takie, jak strony WWW czy fora mają różny stopień ochrony, najczęściej przez szyfrowane połączenie (https: //). Jednak, co zostało opisane dalej, nie zawsze serwis internetowy oferuje pełną ochronę danych. Bitcoin cryptocurrency exchange corporation nawet jeśli tak jest, i transmisja jest szyfrowana, to nadal jesteśmy narażeni na podglądanie choćby tego, z jakich stron czy zasobów korzystamy. Możliwość taką ma dostawca internet czy ktoś inny pracujący w sieci lokalnej, do jakiej jest podłączony nasz komputer, tablet, smartfon. Nie będziemy wchodzić tu w szczegóły techniczne możliwości podglądania ruchu sieciowego, tylko przyjmiemy, że nie jest to problemem. Dobrym rozwiązaniem zagadnienia naszej anonimowości i poufności jest darmowa, zintegrowana przeglądarka internetowa tor paquete de navegador.

El paquete del navegador Tor es samodzielną przeglądarką internetową dla systemów windows, linux i mac. Programa można pobrać i zainstalować, a następnie cieszyć się szyfrowanym połączeniem do sieci TOR. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapewniamy sobie szyfrowane połczenie do zdalnych serwerów WWW czy FTP, co pozwoli ukryć treść naszego ruchu przed np. Lokalnym dostawcą internetu czy lokalną siecią, do jakiej akurat jest podłączony nasz komputer. Paquete de navegador de Tor a prawie wszystko, co potrzebujemy, aby w miarę bezpiecznie i anonimowo surfować po sieci. Prawie, bo pozostaje jeszcze DNS, który może sprawić kłopoty z bezpieczeństwem, co opisano w dalszej części artykułu.

Zasada działania przeglądarki tor jest taka, że ​​łczy się ona z losowo wybranym węzłem sieci tor, ten węzeł łączy się z kolejnym itd., Aż dowera docelowego. Standardowo co 10 minut ścieżka połączenia jest zmieniana. Prawie cała transmisja w sieci tor jest szyfrowana. Prawie, ponieważ ostatni węzeł łączy się z serwerem docelowym (np. Serwerem WWW), który może nie obsługiwać połączenia szyfrowanego. Estrategia de inversión en criptomoneda ostatni węzeł nosi nazwę punktu wyjściowego (ang. Nodo de salida Tor). Ten punkt wyjściowy jest dość słabym elementem całości, ponieważ można samodzielnie takowy skonfigurować i prowadzić inwigilacje, czyli podsłuchiwanie ruchu. Niemniej jednak przed lokalnym dostawcą lub siecią LAN przeglądarka i sieć tor dość dobrze nas zabezpiecza.

Mi servicio de Internet … – opcja próbuje ominąć blokadę połączeń do sieci TOR, jaką może przeprowadzać dostawca internetu. Czasem ISP administrador de lub sieci lokalnej ingeruje (bo np. Wymaga tego polityka firmy) w ruch sieciowy tak głęboko, że wykrywa typ ruchu, blokując zadane połączenia. Jeśli tor nie może się połączyć i sygnalizuje błędy, można spróbować włączyć tę opcję.

Esta computadora necesita … – jeśli w sieci lokalnej obowiązuje zasada połączeń przez serwer proxy, można tu wpisać jego dane. Uzyskać można je zapewne de swojego dostawcy internetu lub lokalnego administratora sieci. Przy połączeniach proxy zazwyczaj podaje się typ serwera, dirección IP, puerto, jakim akceptuje ruch i czasem dane autoryzacyjne (inicio de sesión en hasło). Cryptocurrency logo ideas poniżej przedstawiono przykładowe i bardzo popularne ustawienia serwera proxy.

Esta computadora pasa por … – w przypadku gdy w lokalnej sieci wprowadzono zabezpieczenie polegające na umożliwieniu komunikacji sieciowej tylko na wybranych portach, ta opcja może się bardzo przydać. W pozycji permitió puertos wpisujemy port lub porty, jakie są dopuszczone do ruchu w lokalnej sieci. Puerto 80 y 433 zazwyczaj nie są blokowane ponieważ za ich pomocą odbywa się ruch dla stron internetowych.

Verifique la actualización del navegador: opcja ta pozwala na wykrywanie czy są nowe wersje przeglądarki. Jest to przydatna opcja, ponieważ przeglądarka jest rozwijana dynamicznie i stale poprawiane s błędy oraz usuwane aktualne problemy. Przeglądarka automatycznie przy każdym starcie samodzielnie sprawdza dostępność aktualizacji i informuje o tym użytkownika.

Wspomniana wcześniej sieć połączeń pojawia się po naciśnięciu przycisku ikony cebuli w lewym górnym rogu okna przeglądarki. Przeglądarka tor łączy się do losowo wybranego węzła pośredniego, ten łączy się do kolejnego itd. Ostatni węzeł jest już odpowiedzialny za komunikację ze zdalnym serwerem docelowym, którego adres wybraliśmy w naszej przeglądarce tor.

W tym wypadku nasza przeglądarka, za pomocą szyfrowanego połączenia, łączy się z komputerem w niemczech, tamten łączy się z komputerem we francji, a diez z komputerem w rumuni. Ostatni komputer na ścieżce łączy się już bezpośrednio z serwerem docelowym, czyli stroną who.Is. I tu pojawiają się pytania: kim jest ten ostatni? Czy to ktoś, kto może mnie inwigilować? Czy ten ktoś przechwytuje ruch z mojej przeglądarki? Jeśli korzystam ze strony, która natywnie nie obsługuje szyfrowania (adres rozpoczynający się od https: //), moje dane przesyłane pzázá pr Wobec tego ZAWSZE należy używać połączeń szyfrowanych, czyli korzystać z serwerów szyfrujących samodzielnie całość ruchu. Cryptocurrency exchange singapore adresy szyfrowanych stron zawsze rozpoczynają się od https: //. ¿Cómo funciona el navegador? ¿NIE zrobić?

Większość użytkowników instaluje przeglądarkę torbrowser bundle i cieszy się szyfrowaniem oraz anonimowością. Niestety jest coś, o czym nie pamiętają lub nie wiedzą: DNS. Kiedy wpisujemy w pasku adresu przeglądarki Adres Strony internetowej, zanim ją zobaczymy, musi nastąpić proces zamiany adresu, jaki podaliśmy na adres IP. Przykładowo: my wpisujemy www.Wp.Pl, komputer musi teraz dokonać zamiany podanej nazwy domenowej na adres IP. Wysyła zatem zapytanie do serwera DNS i otrzymuje odpowiedź. Serwer taki może pracować lokalnie lub gdzieś w internecie. Tak czy inaczej, zapytania i odpowiedzi DNS przesyłane s otwartym tekstem, czyli nie są szyfrowane, co poważnie narusza naszą prywatność. Mejor criptomoneda aplicación para android rozwiązaniem tego problemu może być coraz popularniejszy sistema szyfrowania ruchu DNS (przykładowo opendns crypt dostępny dla windowsa, jak y linuxa) Temat ten opisano w innym naszym kursie. Colina paquete de navegador w nowszych wersjach pakuje swoje odwołania DNS sieci tor i w miarę bezpiecznie przesyła je do serwerów DNS, tą samą drogą otrzymuje też odpowiedzi. Możliwe jednak, że masz starą wersję lub ktoś stworzy nową wersję tor browser, np. Pod linuxa, i nie będzie ona zajmowała się szyfrowaniem ruchu DNS. W takim przypadku war to pamiętać o komunikacji DNS i jej prawidłowej ochronie. Irascible

1) sprawdźmy zatem, jak zachowuje się przeglądarka tor browser bundle. Po instalacji uruchamiamy ją i rozwijamy menu konfiguracyjne (ikonka cebuli). Jak widać, nie ma tu żadnej mapy połączeń. Teraz wpisujemy do paska adresu dowolny adres strony WWW, np. Www.Wp.Pl, i po chwili sprawdzamy ponownie menu. Análisis de mercado de criptomonedas pdf tym razem pojawiła się wcześniej przedstawiona mapka połączeń. Aby sprawdzić, czy faktycznie każda karta ma inną topologię połączeń w internecie pomiędzy pośrednikami tor, otwieramy drugą kartę i wchodzimy na inną stronę, np. Www.Onet.Pl. Porównując mapy połączeń obu kart, widać, że s one inne.

3) opcje nueva identidad un nuevo circuito de tor para este sitio pozwalają na ręczną zmianę ścieżki połączeń w sieci TOR. Otwieramy dwie nowe karty i wczytujemy dowolne strony WWW. Obserwujemy mapki połączeń. Lista de criptomonedas 2017 teraz w jednej z kart wybieramy opcję nuevo circuito de tor para este sitio i porównujemy obie mapki. Jak widać, druga z nich pozostaje bez zmiany, podczas gdy pierwsza jest zupełnie inna. Kolejno wybieramy opcję new identity i cała przeglądarka zostaje zrestartowana, wszystkie karty i strony WWW zamknięte podsumowanie

Samodzielna przeglądarka tor navegador paquete nie wymaga instalowania usługi TOR, jest gotowa do pracy zaraz po instalacji i nie wymaga prawie żadnej konfiguracji. Nowsze wersje dbają także o bezpieczeństwo ruchu DNS. Umożliwia ona całkiem dobrą ochronę przed podglądaniem transmisji w sieci lokalnej, u dostawcy internetu, a także w samym internecie. Należy jednak pamiętać, iż nie jest to narzędzie całkowicie szyfrujące ruch z naszego komputera oraz nie zapewnia 100% anonimowości. Jak do tej pory jest to jedno z ciekawszych i prostych rozwiązań wspierających naszą ochronę podczas przeglądania internetu.

Na koniec jeszcze jedna uwaga: nawet najlepszy sistema szyfrowania i i zapewnienia anonimowości nie pomoże, gdy Jak zwykle najważniejszy jest tu czynnik ludzki. Zawsze należy stosować dobry program antywirusowy, ostrożnie podchodzić do wiadomości e-mail z nieznanych źródeł, nie podawać niepotrzebnie swoich danych oraz korzystać z dobrych i chasquínas de los parques zoológicos de los parques zoológicos de los Estados Unidos.

banner