Bakterie kuliste (coccus, micrococci, dwoinek) struktura, wielkość, mobilność monero 2017

Wszystkie główne formy bakterii mają szczególną strukturę. Oni nie mają jądro otoczone błoną, które można oddzielić je od cytoplazmy. Organizmy te są nazywane prokarionty. Wiele bakterii s otoczone przez błonę śluzową w kapsułce, która nadaje oporność na fagocytozę. Unikalną cechą przedstawicieli królestwa jest zdolność do reprodukcji co 20-30 minut.

Termin coccus przyszedł w mikrobiologii z łaciny. Jego wartość – „kulisty” „kulisty”. Chociaż istnieje wersja, że ​​fin ten odnosi się do języka greckiego, a jej znaczenie – „ziarno”. I rzeczywiście, w innym przypadku nazwa odzwierciedla wygląd zewnętrzny drobnoustroju. Oznacza to, że bakteria ma kulisty kształt zaokrąglony. Czasami komórka może być nieco wydłużone i tworzą bliżej do owalu, niektóre organizmy są nieco spłaszczone bocznie. Wszystkie bakterie tego typu nieruchome i niezdolne do sporulacji. Średnia średnica ziarniaki – 0,5-1,5 mikronów.

Sferyczne żywych bakterii w glebie, powietrzu na produkty. Pierwsze w korzystnym środowisku, komórka zaczyna aktywnie proces hodowli. Tworzy się na powierzchni biały, szary, żłłty lub czerwony kolonii bakteryjnych. Podczas odtwarzania, każda próbka kulisty jest podzielone na dwie części w każdej płaszczyźnie. Po podzieleniu bakterie są kuliste lub pozostają niezależne lub w połączeniu z innymi ziarenkowców.

Micrococos nie patogenne, czyli nie naruszają normalnego funkcjonowania, efektywności i integralności tkanek. Większość tych mikroorganizmów rosnących w temperaturze w zakresie od 25 do 30 ° C, ale niektóre z nich są poza tym zakresem i są zdolne do rozmnażania painezzprezpeazzpeapzpeazzpeazzprepáivzopeazzprezoprezz ep.

Istnieje również kuliste bakterie są dwoinek. Bakterie te mają kształt kulisty parzysta. Para właśnie ta cecha stała się podstawą do powstania terminu „dwoinka”. Jest en utworzony z greckiego diploos słowo, które można przetłumaczyć jako „doble”. Medycyna przeznaczono około 80 rodzajów bakterii podwójnych. Organización, często zabezpiecza kapsułkę, która jest tworzenie śluzowaty nie więcej niż 0,2 mikronów grubości. Kapsułka zawsze ma ścisły związek ze ścianami komórkowymi bakterii, można dostrzec w rozmazach patologicznych materiałów. Diplokokki zastosowanie do Gram-ujemnych i Gram-dodatnich bakterii. Oni są chorobotwórcze. Przykłady kulistych bakterii należących do diplokokki – jest gonococcus, pneumokoki i meningokoków. S rzeżączka, płatowe zapalenie płuc i zapalenie opon mózgowych.

Gonococcus ma status najbardziej patogennych gatunków diplokokkov. Te chorobotwórcze ziarniaki mają kształt Podwójnego fasoli. Jednak w niektórych przypadkach mogą stracić typowy kształt i formę garści bakterii. Aby wykryć rozmaz podjętą gonokoków i określa liczbę leukocytów we krwi. Dzisiaj, rzeżączka jest najczęstszą chorobą przenoszoną drogą płciową. Choroba jest przenoszona przez kontakt seksualny.

Człowiek zbyt przyzwyczajeni do tego, że jest królem natury. Najczęściej ma ona tendencję tylko brutalnej siły. Ale w świecie istnieje cała sfera, która łączy organizmy niewidzialne dla oka. Mają najwyższą zdolność dostosowywania się do środowiska i mają wpływ na wszystkich procesów biochemicznych. Mądrzy ludzie już dawno zrozumiał, że „mały” nie znaczy „bezużyteczny” lub „bezpieczne”. Bez bakterii wszelkie życie na Ziemi po prostu zatrzymać. Bez szczególnej uwagi na bakterie chorobotwórcze – tracą jakość i stopniowo gaśnie.

banner