ARGENTYNA – CHILE (Patagonia i Ziemia Ognista) club de playa monterosso

Przylot do Buenos Aires. W drodze do hotelu zobaczymy jedne z najbardziej charakterystycznych miejsc argentyńskiej stolicy, takie jak Plaza de Mayo, Casa Rosada, Katedra, Plaza de Congreso, Budynek parlamentu, a także przejedziemy najwaziosz’sZz’sZpz.z. Po południu spacer ulicami Paryża Południa. Wieczorem czeka nas przygoda z tangiem, który jest żywym symbolem kultury argentyńskiej. Cómo llegar al hotel.

Wcześnie rano przejazd na lotnisko i wylot do El Calafate, skąd rozpoczniemy naszą patagońską przygodę. Miasto położone jest nad brzegiem Jeziora Argentino, będącego największym jeziorem kraju i nazywane jest stolicą lodowców, gdyż stoi u wrót do lodowca Perito Moreno. Po przylocie transfer do hotelu. Po południu czas wolny na zwiedzanie okolicy, wieczorem obejrzymy zachód słońca nad Laguną Nimez. Nocleg w hotelu.

Rano wyjazd do Parku Narodowego Los Glaciares, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, na spotkanie z jednym z trzech majestatycznych lodowych olbrzymów. Urzekający swoim pięknem i rozmiarem lodowiec Perito Moreno, którego ściany osiągają 60-70m, oglądać będziemy zarówno z wody, jak i z lądu. Jeśli dopisze nam szczęście, obejrzymy cudowny spektakl przyrody i zobaczymy jak ogromne bloki lodu odrywają się z czoła lodowca i wpadają do wody. Po południu powrót do El Calafate. Nocleg w hotelu.

Po śniadaniu transfer na dworzec i wyjazd lokalnym autobusem do El Chalten, będącego stolicą trekkingu w Argentynie. Miasteczko leżące u stóp Cerro Fitz Roy, otoczone lodowcami, jeziorami, rzekami i lasami stanowi przyrodniczy klejnot Patagonii. Pojedziemy odcinkiem legendarnej Ruta 40, przejedziemy rzekę Rio Leona, ezczącą jeziora Argentino i Viedma, a także obok miejsca, gdzie kiedyś ukrywali się słynni rewolwerowcy Butch Cassidy i Sundance. Po południu czas wolny na indywidualne poznawanie uroków tego miejsca, można również wybrać się na spacer do punktu widokowego Mirador de los Condores. Dla chętnych fakultatywnie i tylko w przypadku Dobrych warunków pogodowych można wybrać się na senderismo w kierunku Lago Torre, rozpoczyna Skąd się jeden z najtrudniejszych szlaków górskich wiodących na Cerro Torre (3128 m NPM) – Uwaga: senderismo trwa 7 h, istnieje obowiązek wynajęcia wykwalifikowanego przewodnika lokalnego – koszt 220 USD na grupę. Nocleg w hotelu.

Z samego rana udamy siej na jeden z najbardziej malowniczych szlaków górskich w Patagonii. W towarzystwie wykwalifikowanego przewodnika górskiego dotrzemy na punkt n por su Dla osób, które nie mogą czy nie lubią dużo chodzić możliwość fakultatywnego rejsu po Lagunie Desierto (koszt 75 USD / os). Nocleg w hotelu.

Śniadanie w hotelu, a następnie dzień wolny na samodzielną eksplorację uroków miejsca. Można udać się spacer lub trekking do Laguny Capri czy Laguny Torre. Dla chętnych fakultatywnie wyjazd w kierunku lodowego olbrzyma Parku Narodowego Los Glaciares – lodowca Viedma, połączony z rejsem i trekkingiem po lodowcu. (Uwaga: chęć udziału trzeba zgłosić do biura na długo przed wylotem do Argentyny, ze względu na graniczoną liczbę miejsc, szczególnie w sezonie. Koszt 160 USD / os). Jeśli ktoś chciałby zobaczyć lodowiec Viedma, ale nie jest zainteresowany trekkingiem po lodowcu istnieje opcja wycieczki Viedma Light – rejs po Jeziorze Viedma i oglądanie lodowca z pokładu łodzi / Czz / Czz / Czz / Czz / Czz / Czz / Czz / Czz / Czz / Czz / Czz / Czz / Czz / Czz / Czz / Czz / Cz / C Inna opcją to może być rejs po Lagunie del Desierto (koszt rejsu 75 USD / os). Transferencia de dinero a través de Internet y busco viaje por El Calafate. Nocleg w hotelu.

Wcześnie rano wyjazd prywatnym busem na całodzienne zwiedzanie Parku Narodowego Torres del Paine, en este momento, se encuentra en la calle, y se encuentra en Narodowych obu Ameryk. Zobaczymy między innymi Jasknię Milodon, Lagunę Amarga, punkty widokowe Sarmiento i Lago Nordensjöld oraz Jezioro Pehoe. Czeka nas również spacer po lesie, przeprawa wiszącym mostem, aż dotrzemy do punktu widokowego na lodowiec Grey i przepływające obok góry lodowe. Ponadto po drodze będziemy mieli możliwość spotkania guanako, nandu, królików patagońskich a nawet kondorów. Nocleg w hotelu

Z samego rana transferir na dworzec autobusowy i wyjazd lokalnym transportem do Punta Arenas, najdalej na południe położonego miasta Chile v bndp; świata przepływały przez Cieśninę Magellana. Czas wolny na zwiedzanie okolicy lub spacer po mieście. Po południu wycieczka do Fortu Bulnes. Nocleg w hotelu.

Rano po śniadaniu czeka nas rejs w kierunku Wyspy Magellana. Odwiedzimy jedną z największych kolonii pingwinów magellańskich, przekraczającej liczbę 150 tysięcy ptaków i przyjrzymy się z bliska życiu tych fascynujących zwierząt, spc. Możliwe, że w w czasie rejsu zobaczymy również delfiny południowe czy delfiny czarnogłowe, zwane również delfinami Commersona. Po południu powrót do Punta Arenas. Nocleg w hotelu.

Wcześnie rano transfer na dworzec autobusowy i wyjazd lokalnym transportem w całodzienną podróż przez Ziemię Ognistą. W czasie drogi przekroczymy mityczną Cieśninę Magellana, granicy między Argentyną i Chile, a następnie ruszymy dalej na południe tuyo a mano en cada una de las cosas. Nocleg w hotelu.

Z samego rana po śniadaniu udamy się prywatnym busem na wycieczkę, por zobaczyć dziewiczą przyrodę w jednym z ciekawszych przyrodniczo miejsc Ameryki Południowej – Parku Narodowego Ziemi Ognistej, gdzie wciąż możemy podziwiać formacje roślinne, które porastały Antarktydę zanim jeszcze została pokryta lodem. Przejdziemy głównymi i najważniejszymi szlakami Parku Narodowego, gdzie oprócz unikalnego ekosystemu zobaczymy także Zatokę Lapataia, Jezioro Roca czy Zatokę Ensenada. Nocleg w hotelu.

Rano po śniadaniu spacer na przystań, skąd udamy się w rejs (3-4 h) po kanale Beagle, podczas którego zobaczymy mieszkańców okolicznych wysp, takich jak lwy morskie czy kormorany. Jeśli dopisze nam szczęście podczas rejsu, może uda nam się zobaczyć wieloryby. W zależności od warunków pogodowych, pójdziemy na krótki spacer na jednej z wysp Puentes, skąd rozpościerają się przepiękne widoki na Argentynę i Chile. Następnie przepłyniemy obok latarni morskiej Les Eclaireurs. Wieczorem czas wolny w Ushuaia. Nocleg w hotelu.

Z samego rana przejazd na lotnisko i wylot do Buenos Aires. Po przylocie na miejsce, transfer do hotelu. Po południu pojedziemy prywatnym transportem na zwiedzanie najbardziej urokliwych dzielnic Buenos Aires. Zobaczymy klimatyczną San Telmo z jej brukowanymi uliczkami, a także kolorową La Boca, gdzie króluje tango. Na koniec udamy się do eleganckiej i arystokratycznej dzielnicy Recoleta, gdzie zobaczymy wiele pozostałości po dawnej świetności miasta, z czasów kiedy było zwane Paryżem Południa. Nocleg w hotelu.

banner