Archiwum 1 litecoin a php

W dniu 24 kwietnia 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego odbyły się niezwykły wykład i warsztaty poświęcone sztuce fotografii. Zorganizowano je z okazji odbywającego się na terenie naszego miasta Brzeskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej (edycja 2). Pomysłodawcą oraz głównym organizatorem tego wydarzenia jest Pan Roman Baran – fotograf, pracownik Brzeskiego Centrum Kultury.

Dzięki uprzejmości organizatora I LO stało się jednym z punktów festiwalowej agendy. Aula szkoły była miejscem, gdzie uczniowie naszej szkoły – klasa 1d, fakultet fizyczny z Klas drugich oraz fakultet fizyczny z Klas trzecich – oraz zaproszeni Goście – uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 1, Publicznego Gimnazjum nr 3 oraz Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu – uczestniczyli w wykładzie, podczas którego zapoznali siz z takimi zagadnieniami jak: fotografia otworkowa *, solarygrafia ** czy analemma *** oraz poznali zasady funkcjonowania oraz konstrukcji ‘camery obscury’. Połączyli w ten sposób teorię z praktyką. Każdy mógł z bliska przyjrzeć się aparatowi zrobionemu z puszki po herbacie, czy we wnętrzu książki. Eksponaty użyczyła Pani Alicja Grubiak, uczestniczka tegorocznej edycji Festiwalu.

Funkcję aparatu pełniły dwa pomieszczenia I LO – pierwszym był gabinet lekcyjny, a drugim wieża zegarowa mieszcząca się na dachu budynku szkoły. Tu w pełni można było poczuć magię fotografii. Przy użyciu bardzo prostych środków (zaciemnione pomieszczenia oraz niewielki otwór pełniący rolę obiektywu) uzyskano efekt, jaki obecnie możliwy jest dzięki wszechobecnym aparatom cyfrowym czy fzy fzy fzy. Sami się przekonajcie!

Dnia 11 kwietnia 2017 r. w Studenckim Centrum Kultury w Opolu odbył się drugi etap Konkursu Wiedzy o Języku Polskim, w którym zwyciężył uczeń naszej szkoły, Tobiasz Bednarek zlay Ie. W pierwszej części konkursu, w której nasz uczeń zajął drugie miejsce, tracąc jedynie pół punktu do miejsca pierwszego, uczniowie pisali dyktando oraz prueba poprawności języzykowej,. Druga część polegała na wygłoszeniu przemówienia na wybrany przez siebie jeden z trzech tematów. Dla Tobiasza szczęśliwym tematem okazało się odniesienie do słów Ryszarda Kapuścińskiego – "Na szczytach nigdy nie jest ciepło. “” Do konkursu przygotowywała go pani Agnieszka Krzywańska.

7 Lista de usuarios de roku zmarł bard z Montrealu – Leonard Cohen. Por uczcić pamięć o artyście, uczniowie naszej szkoły wraz z panią Agnieszką Hebdą-Grabowską i panią Beatą Kozicką przygotowali krótki programa w hołdzie wielkiemu artyscie. Można było pokrótce usłyszeć historię artysty i parę ciekawostek (przygotowanych przez Aleksandrę Głowacką z klasy 2a), oraz usłyszeć wykonania jego piosenek przez uczniów.

Już po raz kolejny, dzięki wynikom w nauce, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Brzegu znalazło się w prestiżowow “Rankingu szkół ponadgimnazjalnych”, tworzonym przez “Perspektywy” od 2000 roku. Pod uwagę, przy tworzeniu zestawienia, brane są: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, a także wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

W tym roku nasza szkoła zajęła 482 miejsce w kraju, w województwie uplasowała się na 11 pozycji. Uroczystość wręczenia dyplomów potwierdzających ujęcie w rankingu miała miejsce 10 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcccychch im. K. Gzowskiego w Opolu. Wyróżnione szkoły honorował Opolski Kurator Oświaty Pan Michał Siek.

7 kwietnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej. Najmłodszy wydział tej uczelni jako jedyny w Polsce posiada tak nowocześnie wyposażone laboratoria. Podczas zwiedzania pracowni towarzyszyli nam wykwalifikowani naukowcy (absolwenci PWr). Na początku mieliśmy okazję zobaczyć mikroskop elektronowy, służący do obserwowania bardzo małych cząstek – nanocząstek. Dowiedzieliśmy się, że na pozornie gładkiej płytce tak naprawdę znajdują się nierówności, których nie da się dostrzec gołym okiem. Dla porównania nanocząsteczki są 1000-krotnie mniejsze od średnicy włosa. Oglądaliśmy również pomieszczenie habitación limpia, hacer którego można wejść jedynie w specjalistycznym ubraniu, gdyż panują tam sterylne warunki, określona temperatura oraz wilgotność powietrza. Byliśmy w Laboratorium Mikrosystemów Grubowarstwowych, gdzie wykonuje się Między innymi badania nad miniaturyzacją i Integracja ELEMENTÓW elektronicznych, czujników, przetworników i mikrosystemów w jeden uklad typu 3D oraz wykorzystuje się techniki LTCC hacer wytwarzania zintegrowanych układów łączności bezprzewodowej czy opracowania nowych materiałów hacer różnorodnych zastosowań (czujniki, źródła energii, układy RFID, …). Przyglądaliśmy się wycinaniu drobnych elementów na płytkach laserem oraz poznaliśmy metodę sitodruku.

W Laboratorium diagnostyki czujników chemicznych i technologii nanostruktur wykonuje się badania nad nowoczesnymi czujnikami do wykrywania royżnego rodzaju niebezpiecznych gazów oaz tkaninami generoy unzqcoyi un poco de dinero en el lugar de trabajo. Obserwowaliśmy reakcję syntezy nanocząstek złota oraz srebra, a także zobaczyliśmy badanie czujnika do detekcji chloru, który w dużych ilościach jest szkodliwy dla człowieka. Wyjazd na Politechnikę Wrocławską był bardzo udany, dowiedzieliśmy się wiele na temat nowych technologii, pracy studentów i doktorantów w laboratoriach oraz poznaliśmy nowoczesną bazę naukową uczelni.

banner