Anonimowi Alkoholicy UK Anonimowi Alkoholicy w UK – Intergrupa Midlands litecoin mining rig

Jak donoszą media coraz więcej emerytów jest przyjmowanych do szpitali z powodu dolegliwości związanych z nadużywaniem alkoholu (1). Na nasze polskojęzyczne grupy AA w Wielkiej Brytanii coraz częściej trafiają starsi ludzie, dziadkowie, babcie na emeryturze kcórzy przyjechali do Londynu pomóc swoim dzieciom. Obcym ​​środowisku bez swoich przyjaciół i znajomości języka szybko jedyną rozrywka staje się alkohol. Zaczynają regularne picie alkoholu w wieku 59-61 lat a już po 2 – 3 latach są uzależnieni.

Agregar a la mesa de inicio Agregar a la mesa de luz de mi madre y de mi madre a una distancia de 20-40 lat. Często są to dobrze zarabiający, bardzo zdolni, ambitni ludzie którym alkohol pomaga neutralizować codzienny stres związany z pracą zawodową. W myśl zasady “Trabaja duro, juega duro”, con pracy dajemy z siebie wszystko. Staramy się być jak najmniej konfliktowi a jak najbardziej przydatni a cenę za sukces płacimy w zaciszu swojej sypialni. Po ciężkim dniu zamykamy się sami w wynajętym pokoiku i przysłowiowiowe jedno piwko pozwala nam uspokoić skołatane nerwy. Jest ono swoistą nagrodą za wszystkie poświęcenia dnia bo często o trudnościach i problemach nie ma z kim tak naprawdę porozmawiać. Potrzeba nam również tego wyciszenia i odcięcia się od otaczającej rzeczywistości aby stanąć oko w oko z wyzwaniami następnego dnia.

W Londynie jestem 11 lat. Z Polski uciekłam. Wyjechałam gdyż w kraju nie miałam praktycznie żadnych perspektyw na dobrą pracę, nie mogłam też liczyć na pomoc rodziny. Uciekłam właśnie przed problemami rodzinnymi. Ojciec alkoholik, mama i rodzeństwo okaleczeni chorobą ojca zajęli się swoim życiem. Mamá szukała szczęścia i spełnienia w po rozwodzie z tatą a rodzeństwo pozakładało własne rodziny. W wieku 18 lat zostałam sama w wynajmowanym pokoiku bez ogrzewania i ciepłej wody z etatem kelnerki w pobliskiej restauracji. Małżeństwa zarówno siostry jak i brata naznaczone były problemami. W obu związkach pojawiły się problemy uzależnień. Jak dowiedziałam się już później w AA cała rodzina osoby pijącej jest chora ” (2) Ja patrząc na wszystkie te doświadczenia nie chciałam wychodzić za mąż. Postanowiłam wyjechać z kraju. Uległam iluzji iż moje życie zmieni się jeśli zmienię miejsce zamieszkania. Większość alkoholików doświadcza tej “dziecięcej wiary w zmianę geografii” (3) jest ona klasycznym złudzeniem towarzyszącym tej chorobie. W Anglii szybko awansowałam na managera restauracji, jednak z powodu swojej niedojrzałości emocjonalnej nie potrafiłam radzić sobie ze stresem jaki niesie ze sob ta funkcja. Po wpiciu 2 piw nic już nie było tak trudne, niemożliwe, straszne, przygnębiające. Wszystko wydawało się być przyjazne, sympatyczne, łatwe do przeskoczenia. Po zaledwie paru latach takiego funkcjonowania nie potrafiłam przestać pić. Chciałam ale nie potrafiłam, przez 2 lata próbowałam zachować trzeźwość choćby przez 5 dni. Nigdy mi się to nie udało, musiałam pić i to mnie przerażało najbardziej.

”Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, dlaczego niektórzy ludzie zostają alkoholikami. S tacy którzy twierdzą iż niekiedy ludzie rodzą się alkoholikami, inni utrzymują że alkoholizm się dziedziczy. Jeszcze inni wysuwają teorie iż alkoholizm jest swoistym uczuleniem na alkohol. Jakakolwiek jest prawda niewątpliwe jest to iż istnieje jedna cecha wspólna wszystkim alkoholikom, jest nią niedojrzałość emocjonalna. Szukając ucieczki jeden może pogrążyć się w interesach pracując dwanaście do piętnastu godzin na dobę, sporcie lub jakimś zajęciu artystycznym. Inny znajduje ucieczkę w piciu. Alkoholik bardzo często oddaje się dziecinnym racjonalizacjom y aby usprawiedliwić swoje picie, boli go gardło, głowa, jego żestamos en esta cuenta de esta aplicación:

Przyjechałem do UK 11 lat temu z chorobą alkoholową, dziś o tym wiem. Na tamten czas zmiana kraju zamieszkania to był w moim wyobrażeniu wspaniały pomysł na lepsze życie. Nie mogło się udać, nigdy się nie udaje. Wiele lat miałem sygnały, ze z moim piciem, stylem mojego życia nie jest tak do końca w porządku .Ale ja jako alkoholik znalem tysiące wytłumaczeń na racjonalizowanie tego co izieje wytłumaczeń ny ji jasp; jy jasp; jy Przez okres 6 lat w UK udało mi się lotem nurkowym dosięgnąć dna, niszcząc po drodze wszystko i wszystkich. Konflikty w pracy, w domu, depresja, strach przed światem, izolacja, wieczna obsesja wokół alkoholu, który już dawno przestał uśmierzać ból życia. A mimo to, nie umiałem znaleźć sposu. Pomimo wszystkich zniszczeń i cierpień zadanych bliskim i sobie, dane my było przeżyć i trafić na miting AA. Paru moim znajomym cierpiącym na śmiertelna chorobę, jaka jest alkoholizm, niestety nie. Gdybym nie trafił do wspólnoty AA, zdechłbym, w międzyczasie robiąc więcej zniszczeń wokół siebie. Para esquematizar k którego alkoholik nie wyrwie się bez pomocy.

Anonimowi Alkoholicy są wspólnotą nie organizacją. Na mitingach spotykają się zarówno mężczyźni jak i kobiety w celu dzielenia się siła, doświadczeniem i nadzieją aby rozwiązać swój wspólóly problem alkoholowy. Mitingów nie prowadzą księża, psycholodzy czy też inni profesjonaliści. W mitingach mogą wziąć udział wszyscy którzy identyfikują się z problemem alkoholizmu. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest chęć zaprzestania picia. AA nie jest wspólnota religijną, polityczną nie ma żadnej formalnej struktury, zapisów składek czy też opłat. Utrzymujemy się z własnych, dobrowolnych datków. Naszym podstawowym celem jest trwać w trzeźwości i pomagać innym alkoholikom w jej osiągnięciu. (5)

Obecnie staramy się docierać i pomagać Polakom którzy maja problemy z alkoholem a są osadzeni w Brytyjskich więzieniach. Staramy się również nawiązać współprace z Servicios sociales, lokalnymi Council-ami i polskimi lekarzami, księżmi aby pomóc jak największej liczbie naszych rodaków tu wielkiej Brytanii. Otworzyliśmy również Punkt Informacyjno Kontaktowy gdzie zapewniamy poufną pomoc ludziom mającym problem z piciem alkoholu. Pomoc jest dostępna 365 dni w roku. Wszyscy którzy szukają pomocy mogą skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem 0207 403 8520. Osoba zwracająca się o pomoc p.

banner