Análisis de precios litecoin NFC Android

Na pewno większość z nas już słyszała o możliwości dokonywania płatności w sklepach za pomocą telefonu. Nie będę tu opisywał, jak to działa, za to przyjrzę się technologii, która umożliwia taką funkcjonalność. Wykorzystuje ją aplikacja Google Wallet. Mam na myśli komunikację krótkiego pola, czyli Near Field Communication (NFC). Czym ona jest, jak działa, jak z niej korzystać i czego może się nam przydać – to tylko niektóre z pytań, na które spróbuję odpowiedzieć w tym artykule. ¿Co a jest i jak działa NFC?

NFC (Near Field Communication) jest technologią bezprzewodowej komunikacji krótkiego zasięgu, która umożliwia wymianę danych na odległość nie większą niż 20 cm. W praktyce jest ona dużo mniejsza, często należy zbliżyć urządzenia na odległość nieprzekraczającą 4 cm. Bazuje na technologii RFID (Identificación por radiofrecuencia) i działa z częstotliwością 13,56 MHz, przesyłając dane z prędkością do 424 kb / s. Dla porównania poprzez Bluetooth está disponible en 2,1 Mb / s. Jak widać, NFC jest dużo wolniejsze od Bluetooth.

Liczba teléfono i tabletów z NFC stale się powiększa, Chcąc sprawdzić, czy dane urządzenie wspiera tę technologię lub rozważając zakup takiego urządzenia, warto zajrzeć na stronę NFC world. Tam można znaleźć na bieżąco aktualizowaną listę telefonów oraz tabletów umożliwiających taką formę komunikacji bezprzewodowej. ¿Czego a się może przydać?

Kolejnym przykładem zastosowania tej technologii jest komunikacja z innym telefonem lub tabletem. Można w ten sposób wymieniać się kontaktami, adresami, stronami internetowymi, filmami z You Tube lk lokalizacjami w mapach Google. Leer más Androida 4.0 en każdym urządzeniu instalowana jest standardowo aplikacja Android Beam, która pozwala szybko wymieniać dane z innymi urządzeniami wyposażonymi w technologię NFC. Wystarczy jednorazowo aktywować funkcję Beam w ustawieniach, otworzyć wybraną stronę internetową czy film na swoim urządzeniu despúes de los animales despachos de los animales despacho de los animales Tak łatwo możemy udostępnić komuś nasze zasoby. Działanie aplikacji Android Beam można obejrzeć na filmie:

Najciekawszym oraz dającym największe możliwości sposobem wykorzystania omawianej technologii jest komunikacja z tagami NFC. Są to niewielkie, kilkucentymetrowe pasywne chipy elektroniczne umieszczone na naklejkach, opaskach, breloczkach, itd. Nie wymagają one żadnego zasilania, całą moc czerpią z telefonu, dzięki czemu mogą być tak małe i lekkie. Haga clic aquí para enviar información al correo electrónico, en la dirección de correo electrónico y en el teléfono.

• w pracy – tag NFC umieszczony na biurku może zostać tak zaprogramowany, por po przyjściu do pracy zmniejszył kontrast, wyłączył dźwięki i włączył wi-fi; może również włączyć muzykę lub wyświetlić listę zaplanowanych spotkań itp .; jeśli zastosowana zostanie opcja „Switch”, ponowne zeskanowanie taga wyłączy wcześniej uruchomione funkcjonalności, a przy okazji może zostać automatycznie wysłany sms do męża lub Quejador de Dios en la ciudad de la cúpula.

Takie pytanie pojawia się zawsze, gdy mowa o nowej technologii. Zwłaszcza, gdy ta wiąże się z komunikacją, a w grę wchodzą pieniądze i dane osobowe. Wiele osób cały czas ma wątpliwości, czy płacenie telefonem jest bezpieczne, mimo że według wielu źródeł ta metoda jest to równie bezpieczna jak płatność kartą – un pañuelo en su casa en una habitación de huéspedes.

Najpowszechniejszym zagrożeniem komunikacji jest podsłuch, czyli przechwycenie sygnału przepływającego między dwoma urządzeniami przez osobę trzecią. Haker mógłby przejąć dane wymieniane między telefonem un czytnikiem kart i w ten sposób, przynajmniej w teorii, uzyskać dostęp do informacji z karty kredytowej. Mógłby również przejąć dane przenoszone miedzy dwoma telefonami. W przypadku NFC nie jest para jednak takie proste. Ktoś, kto chciałby przejąć nasze dane, musiałaby zbliżyć się do naszego telefonu na odległość kilku centymetrów. W tym przypadku krótka odległość komunikacji NFC jest oczywistą zaletą, bo trudno byłoby nie zauważyć osoby usiłującej zbliżyć się nas na tak niewielką odległość. Na pewno w takiej sytuacji poczulibyśmy się niekomfortowo i spostrzeglibyśmy, że coś jest nie tak.

Kolejną przeszkodą, którą napotka atakujący, będzie fakt, że NFC działa tylko w trybie wzbudzenia telefonu. Urządzenie nie prześle ani nie odbierze żadnych danych w stanie uśpienia. W związku z tym haker musiałby nie tylko zbliżyć siês nas na bardzo niewielką odległość, ale dodatkowo wyczuć odpowiedni moment, gdy nasz telefon nie będzie zablowowany. Jednak jeśli nawet mu się a uda, nadal nie ma gwarancji sukcesu. Sygnały NFC y bardzo wrażliwe na kierunek i niewielki obrót telefonu może spowodować nieodebranie danych.

Mimo, że powyższe informacje brzmią dość uspokajająco, nadal atak hakerski jest możliwy i należy zachować czujność. Tecnología NFC sama w sobie nie posiada żadnych wbudowanych mechanizmów zabezpieczeń, ponieważ jest ona tylko sposobem komunikacji. Jeśli hakerowi uda się przesłać złośliwy kod do naszego urządzenia, może bez problemu uzyskać z niego wszelkie dane.

W przypadku tagów NFC sytuacja wygląda mniej optymistycznie. Istnieje dosyć spore zagrożenie na ataki ze strony hakerów, którzy mają tu dużo większe pole do popisu. Wykorzystują przede wszystkim umiejętności programistyczne oraz nieuwagę osób przykładających swoje telefony do tagów NFC. Przykładowo na plakacie reklamującym nowy kinowy umieszczono taga, który po odczytaniu wyświetli podstawowe informacje dotyczące filmu oraz jego zwiastun. W takim przypadku haker mógłby pokusić siê o przeprogramowanie taga na plakacie, tak aby za każdym razem, gdy ktoś go zeskakuje, automatycznie przesyłał jego dane personalne na inne urządzenie.

Kolejnym zagrożeniem wykorzystania tagów NFC w celach niekoniecznie uczciwych jest zachowanie polityki prywatności. Można sobie na przykład wyobrazić sytuację, w której jeden ze sklepów oferuje nam zbieranie punktów lojalnościowych poprzez wykorzystanie naszego telefonu i tagów NFC. W celu naliczania tych punktów system sklepu będzie musiał nas zidentyfikować, co pozwoli mu budować swoją bazę klientów wraz z naszymi preferencjami zakupowymi. Najmniejszym problemem będzie zasypywanie klientów reklamowym spamem, niektórzy podobno nawet a lubią, ale co się stanie, jeśli sklep zechce sprzedać nasze dane innej firmie?

Zatem w jaki sposób możemy zwiększyć bezpieczeństwo naszych danych? Po pierwsze nie skanujmy tagów, które nie są fizycznie zabezpieczone, np. poprzez umieszczenie ich za szybą. Wszystkie tagi bez ochrony w publicznych miejscach mogą być dużą zachętą dla hakerów. Po drugie, po zeskanowaniu taga, uważnie obserwujmy, jakie operacje wykonuje nasz telefon. Zwracajmy uwagę, czy np. nie pojawia się na chwilę przeglądarka. Nie wymieniajmy się danymi poprzez NFC z osobami, którym nie ufamy. Sprytny haker ze szczerym uśmiechem może wykorzystać taką sytuację do wprowadzenia do naszego telefonu złośliwego oprogramowania. Oczywistym zabezpieczeniem jest, jak zawsze, ustawienie hasła do naszego telefonu. Coraz bardziej wskazane wydaje się poza tym posiadanie zainstalowanego oprogramowania antywirusowego. Podsumowanie

Mam nadzieję, że wszyscy dostrzegli zalety tej technologii i jej wielkie możliwości, ograniczone tylko naszą wyobraźnią. Nie zastąpi ona innych forma komunikacji, ale jestem pewny, że znajdzie swoje miejsce w życiu każdego z nas, ułatwiając wiele codziennych czynności oraz dając mnóstwo rozrywki. Najpierw jednak nasz kraj musi udostępnić nam w pełni jej możliwości, por NFC mogła na stałe zagościć w naszych urządzeniach jako standardowa funkcjonalność.

Niniejszy artykuł jest zaledwie wstępem do tematu technologii NFC, który ma skłonić czytelników do dalszego zgłębiania go. Mnie osobiście wciągnął en bardzo i mam zamiar wkrótce przetestować możliwości NFC en prawdziwym urządzeniu. W następnej kolejności trzeba będzie przyjrzeć się dokładniej elementom API Androida dotyczącym NFC oraz stworzyć własną aplikację zapisującą i odczytującą dane z tagów NFC. Wszystko na pewno opiszę, un tymczasem zachęcam do komentowania. Jakie macie pomysły na wykorzystanie NFC? Źródła

banner