Amortyzatory Monroe Magnum (przygotował Pan Andrzej Gajdziński Tenneco Automotive Polska) – TruckFocus.pl monterosso al mare vernazza corniglia manarola riomaggiore

Monroe a marka amortyzatorów należąca do TENNECO Automotive, światowego koncernu produkującego części samochodowe. Roczny obrót koncernu a 4,2 mld USD, a produkcja jest ulokowana w 76 fabrykach w 22 krajach na 5 kontynentach. La vena de la v , Nissan), ciężarowych (Volvo, Scania, DAF, Renault) oraz osi naczep.

Broma de monroe od 40 lat wiodącą marką amortyzatorów stosowanych w samochodach osobowych, 4 × 4, minivanach oraz vanach. W 1999 r., Po dwóch latach prac w Centrum Techniczno – Badawczym Monroe w Belgii, na targach w Amsterdamie pokazano Monroe amortyzatory MAGNUM do samochodów ciężarowych i naczep. Obecnie oferta zawiera amortyzatory do większości europejskich marek, jak: ERF, Foden, Ford, IVECO, Leyland, DAF, MAN, Mercedes, Renault, Scania, Volvo, w sumie około 500 referencji. Katalog zawiera też około 100 referencji amortyzatorów do osi naczep m.in .: BPW, Fruehauf, Gigant, Granning, Hendrickson, Lohr, Neway, ROR, SAF, Schmitz, Tadchurch, Trailor, Weweler i York. W roku 2004 do oftyty zostały wprowadzone amortyzatory do kabin, gdzie Broma de monroe jednym z wiodących producentów wyposażenia oryginalnego, W przygotowaniu są amortyzatory do autobusów, a także w dalszej kolejności amortyzatory siedzisk.

Amortyzatory monroe MAGNUM zostały zaprojektowane i wykonane w standardzie „heavy duty”, więc o zwiększonej wytrzymałości, m.in. przez zastosowanie oleju półsyntetycznego przewidzianego do pracy w temperaturach 40-200 stopni C, tulei mocujących wulkanizowanyany w tulejach gumowometali güzzá güzúzá güzúzá Haga clic aquí para ver el contenido de la página de inicio de la página web de Viton, por favor, haga clic aquí para ver la temperatura de 200 grados. Zastosowanie takiej technologii i materiałów pozwoliło producentowi udzielać 2-letniej gwarancji europejskiej na amortyzatory MAGNUM.

Monroe zajmuje się również badaniami nad wpływem amortyzatorów na bezpieczeństwo jazdy. Prowadzone są testy laboratoryjne oraz drogowe, które pozwalają ocenić rzeczywisty wpływ amortyzatora na drogę hamowania, pokonywanie zakrętów, zjawisko klina wodnego. W roku 2000 współpracy z DAF oraz pod kontrolą organizacji TUV, zostały przeprowadzone testy ciężarówek wyposażonych w amortyzatory sprawne i zużyte. Testy wykonano na różnych rodzajach nawierzchni oraz przy różnym obciążeniu ciągników i naczep. Okazało się, że już przy prędkości 50 km / h na łuku o suchej nawierzchni droga hamowania wydłużyła się aż o 4 m: z 34 do 38 m. Jeszcze bardziej zaskakujące było odkrycie, że przy zużytych amortyzatorach ABS nie zdaje egzaminu już przy prędkości 50 km / h. Maksymalna możliwa prędkość przejazdu trasy testowej zmalała o 12%, wzrosły przy tym o około 67% siły na kierownicy.

Takie badania pozwalają przekonać się w sposób wymierny, że zadania amortyzatora s w o wiele poważniejsze niż tylko poprawa komfortu podróżujących pojazdem osób i ładunków (chociaż i i c czá) du Spytyy amortyzator, zapewniając nieprzerwany kontakt toczącego się koła z nawierzchnią, ma ogromny wpływ na wszystkie parametry eksploatacyjne pojazdu. Bezpieczeństwo jazdy (szczególnie na łuku drogi) oraz krótsza droga hamowania w każdych warunkach ruchu s p z pewnością warte podkreślenia.

Wspomniane zakłócanie pracy układu ABS przez niesprawny amortyzator tłumaczy się następująco. W trakcie hamowania, na nierówności drogi następuje nie tłumione podbicie koła wyposażonego w zużyty amortyzator. Opona traci kontakt z jezdnią. Ponieważ ciśnienie w układzie hamulcowym pozostaje a samo, podbite koło ulega całkowitemu zahamowaniu. ABS odczytuje tę sytuację jako zablokowanie koła i zmniejsza sił hamowania. Za momento koło odzyskuje kontakt z nawierzchnią, ale nie jest już hamowane z dostateczną siłą. Jeśli podbicie było silne, może nastąpić odbicie koła i powtórzenie cyklu. Jeśli przez tę samą nierówność przeskoczą kolejno trzy koła naczepy, wszystkie będą przez chwilę hamowane z niedostateczną siłą. Efekt końcowy to dłuższa droga hamowania, z możliwym tragicznym rezultatem.

Mimo doskonałego stanu technicznego układu hamulcowego nastąpiło wydłużenie drogi hamowania pojazdu. Winowajca amortyzator, chociaż znajduje się blisko hamulców, często pozostaje poza podejrzeniem. Analice su opinión acerca de cómo utilizar este dispositivo, ¿qué le parece este artículo a su elección? En broma a wniosek mylny. Zakłócenie funkcjonowania ABS nastąpiło tylko w krótkiej chwili opisanej w przykładzie, wcześniej ABS ustalił najbardziej por el que usted puede estar en su casa. Para s jego niezaprzeczalne i bardzo duże zalety.

banner