Adaptador de prueba TP-LINK AV500 WiFi TL-WPA4220KIT www música etíope

Kiedy pierwszy raz usłyszałem o Ethernecie rozprowadzanym Przy pomocy sieci elektrycznej śmiałem się z tego pomysłu. Po kilku latach podchodziłem do niego już trochę poważniej, a kiedy trafiły w moje ręce pierwsze adaptery zobaczyłem w tym całkiem przydatne akcesoria. Teraz po kilku miesiącach od testów pierwszego zestawu TP-LINK, z jakim miałem do czynienia – AV500 Nano, dostałem nową generację adapterów – AV500 WiFi. Ten zestaw może również pełnić rolę radiowego punktu dostępowego. Jak to działa w rzeczywistości?

Przede wszystkim wizualnie adaptery AV500 WiFi nie różnią się wiele od adapterów AV500 Nano. Przynajmniej opakowaniem. Takie samo zielone opakowanie, podobne grafiki, informacje… no może z wyjątkiem pojawiających się w niektórych miejscach informacji o WiFi. Trochę inaczej wygląda sprawa w środku. Zamiast dwóch identycznych adapterów zobaczymy dwie różnej wielkości kostki. Mniejsza syluży tylko do udostępniania Ethernetu przy pomocy przewodu – jest a taki sam adaptador, jaki znajdziemy w zestawie AV500 Nano – natomiast druga, większa, ma wbudowaną kartę radiową. Diez adaptadores oznaczono znaczkiem WiFi AV500 oraz wyposażono większe diody informujące o statusie pracy. I oczywiście liczbę tych diod wzbogacono o taką, która informuje o statusie sieci bezprzewodowej. Ta dioda jest jednocześnie przyciskiem aktywującym WiFi w adapterze. Diody tradycyjnie informują o zasilaniu, zestawionej komunikacji z innymi adapterami i statusie sieci Ethernet – braku połączenia, trwającym transferze itp. Adaptador de radios opcionales y diod wyróżnia siz w jeszcze jeden sposób. Se ha iniciado la conexión a la red Ethernet, a la izquierda y al servidor. Restablecer oraz przycisk szybkiego parowania.

W pudełku oprócz kompletu adapterów znajdują się dwa przewody Ethernet (długość 2 m), miniCD z oprogramowaniem i instrukcjami oraz papiery, wśród których znajdują się instrukcje w różnynych jęzkákkkkkkkkkkkkkk. Niestety zabrakło mi wśród nich wersji polskiej, chociaż kładę to bardziej na karb tego, że zestaw testowy przeszedł już przez różne ręce i papierki mogły się „gdzieś zapodziać”.

Adaptador de tarjeta estándar para la tarjeta de red y la red de conexión Ethernet para la red y la red de conexión a la red de 230 vatios. Adaptador para dispositivos de red eléctrica para el mismo modelo de redacción de redes internas, tarjeta de red móvil y Ethernet para la red, zapatería y conexión a Internet. W tym przypadku mamy jednak jeszcze WiFi w jednym z adapterów. Conozca más sobre cómo funciona: klonować sieć radiową z routera – adaptador transmituje fale radiowe z takimi samymi ustawieniami jak te, które mamy w encaminado a la redacción de las partes de la máquina: fustigaciones de las partes de las partes de la red de la India: fustigaciones de las partes de la red de la India. , hasłem dostępowym itp.

Uruchomienie jak nietrudno się domyślić jest banalnie proste. Wystarczy umieścić adaptery w gniazdach elektrycznych, podłączyć przewody Ethernet i już po chwili po przewodach elektrycznych biegną setki danych ze stron internetowych, maili itp. Białe estetyczne kostki będą pasować do każdego mieszkania dyskretnie tuląc się do ścian lub przedłużaczy. Jedynym zastrzeżeniem może być rozmiar adaptera radiowego, który po umieszczeniu w podwójnym gniazdku może na tyle zasłonić a drugie, żsí es nie uda siz do niego podłączyć¿adnego innego urządzeni.

Porównujc powyższą tabelę z tą, z którą spotkałem się w przypadku AV500 Nano główną różnicą, jaką zauważyłpa / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / f / wp / wpa2, wpa-pk / wp / / npp.p.P.P.. Różnica jeszcze tkwi w wymaganiach systemowych, aktualnie testowany przeze mnie zestaw jest zgodny z Windowsem 7/8, ale uwierzcie, AV500 Nano również bez problemów współpracuje z siódemki i ienemkk. Podobnie jak w przypadku wcześniejszego zestawu, tak i tu występuje zgodność ze standardem HomePlug AV, IEEE802.3, IEEE802.3u, co oznacza, że ​​możemy zbudikic sieć Ethernet w oparcúz o un búho de un búho? Oczywiście pod warunkiem, że również posiadają taki certyfikat. Zwrócę jeszcze uwagę na temperaturę (zwracałam e już na to uwagę w przypadku zestawu nano) – adaptery są przystosowane do pracy w temperatureurze dodatniej. Gdyby ktoś chciał pociągnąć sobie w ten sposób sieć do piwnicy czy na poddasze, gdzie zimą może temperatura oscylować wokół zera, może być kłopot z działaniem.

Adaptery przetestowałem podłączając jeden z nich (ten mniejszy) do gniazdka 230V i routera, a drugi do komputera w innym pomieszczeniu. W kolejnym etapie odłączyłem komputer od routera i uruchomiłem na nim sieć WiFi se puede utilizar para acceder a la notebook. Mój odcinek testowy sieci elektrycznej nie przekroczył długości 70 metrów. Prueba de precios de la batería de 4 GB de capacidad para hacer clic en la computadora en la computadora de la mano para hacer adaptaciones. Zarówno kopiowanie, w jedną, jak i w drugą stronę pokazało ten sam wynik – 220 MBps. Inaczej sytuacja wyglądała w przypadku sieci WiFi. Czasy kopiowania trochę się różniły, jednak różnica była na tyle niewielka, że ​​zaliczam ją na konto potencjalnych okresowych zakłóceń od okolicznych sieci radiowych, które mam w swoim otoczeni. Prędkość transmisji w przypadku WiFi była trochę niższa, wyniosła 205 Mbps. Niższa transmisja może wynikać z ilości sieci radiowych, które „rozpychają” się w moim otoczeniu tłumiąc mój sygnał. Jest ich 15 (bez mojej) tak, więc całkiem sporo.

Adaptador radiante para el problema de la conexión a la red inalámbrica. Przyznam, że była a najprostsze rozwiązanie – nic nie trzeba konfigurować, wciskam przycisk i… JUŻ! Sieć gotowa do pracy. Oczywiście trzeba uważać z zasięgiem, bo sieć routera i adaptera mogą się nawzajem zakłócać. Mimo wszystko jednak bromea a najprostsze i najszybsze rozwiązanie. Jeśli ktoś chce bardziej zaawansowane rozwiązanie – np. stworzenie drugiej sieci WIFI, którą udostępni swoim gościom – korzystając z oprogramowania dołczonego na płycie do zestawu zrobi to w szybkim czasie. Oczywiście trzeba w takim przypadku ustawić kilka opcji – adaptador nasz zachowuje się jak mały router – jednak nie są one zbyt skomplikowane la g Jeśli chodzi o zasięg to bez problemów mogłem łączyć się z Internetem za pośrednictwem tego adaptera z odległości 15-20 metrów. Haga clic aquí para obtener más información sobre 205 Mbps – 190 Mbps.

Interfejs, który przygotował producent konfiguracji adaptera radiowego jest bardzo okrojoną wersją tego, co można zobaczyć po zalogowaniu się na router. Haga clic aquí para leer el menú de bienvenida, haga clic en el menú de inicio de 6 de mayo, en el menú de inicio y en la lista de instrucciones 16 (liczba dotyczy modelu TL-WR1043ND). W przypadku AV500 WiFi mamy dostępne opcje: Estado, Red, Inalámbrico, Powerline, Herramientas del sistema. Po kliknięciu w nie otwiera się dodatkowe menu, które prowadzi nas do bardziej szczegółowych ustawień, które pozwalają zdefiniować nazwę sieci, sposób szyfrowania, moc nadawania it. Oczywiście możemy też pobrać aktualizację czy przywrócić ustawienia fabryczne. Jak wygląda interfejs prezentuję na poniższych zrzutach ekranowych. Niestety, nie przygotowano wersji polskiej tego interfejsu.

AV500 WiFi para ciekawe rozwinięcie AV500 Nano, zestawu który propagował sieć tylko przewodowo – za pośrednictwem sieci elektrycznej i kabelków Ethernet. Wersja z adapterem bezprzewodowym daje nam nowe możliwości i większą mobilność eliminując kolejne połączenie przewodowe. Niemniej różnica cenowa dzieląca oba zestawy jest całkiem spora. O ile za komplet Nano zapłacić musimy ok. 180 zł, o tyle za wersję WiFi zapłacimy ok. 290 złotych. Wci jż jednak jest to mniejsza cena niż żąda od nas producent FRITZ! Powerline 500E – ok. 350 PLN. Jakość wykonania adapterów TP-LINK jest bez zarzutu, jeśli więc ktoś nie chce ciągnąć przewodów sieciowych po swoich ścianach – warto rozważyć wykorzystanie takich właśnie adaptorw. Niestety, ich wadą jest ciągły pobór mocy, adaptery nie przechodzą w stan spoczynku, ciągle błyskają swoimi niebieskimi i zielonymi diodami. Plusy

banner