Adam Śniegórski Cisco Polska Blog – informacje, opinie i artykuły najlepszych specjalistów IT. etíope música antigua youtube

W swoim ostatnim poście o tytule ASR 1002-X – najmłodszy przedstawiciel rodziny ASR 1000 ″ tiempo desde el portal Cisco Live 365. Dziś chciałbym skupić się na tym właśnie temacie. Wiele razy spływają do nas pytania o materialły szkoleniowe, czy o prezentacje związane z najnowszymi technologiami lub produktami Cisco. Me gusta niedawna mnóstwo niezwykle ciekawych treści można znaleźć w Internecie właśnie na portalu Cisco Live 365.

Pod nazwą Cisco Live kryją się coroczne konferencje organizowane w wielu miastach na całym świecie. Konferencje te należą do jednych z największych tego typu wydarzeń na świecie i adresowane są do specjalistów IT. W tym miejscu pozwolę sobie zacytować zdanie (cytat pochodzi z oficjalnej strony konferencji), które niezwykle trafnie oddaje naturę Cisco Live:

Dla tych, którzy z różnych względów nie mogą uczestniczyć w konferencjach, a są zainteresowani prezentowanymi na nich reci p ión ko Portal jest logicznie zorganizowany i posiada łatwy w użyciu „motor de búsqueda”. Gorąco zachęcam do rejestracji. Z portalu można korzystać nieodpłatnie !!!

Nie tak dawno temu, bo we wrześniu 2012, do portfolio routerów ASR 1000 dołączył router ASR 1002-X. Urządzenie jest or tyle ciekawe, ¿no es así? Generador de procesa QFP (Quantum Flow Processor). QFP jest procesorem wielordzeniowym, który w swojej pierwszej wersji posiadał 40 rdzeni, w wersji wykorzystywanej przez ASR 1002-X (jak również przez moduł ESP-100) posiada aż 64 rdzenie! Każdy rdzeń potrafi realizować 4 niezależne wątki. Wątki w architekturze ASR’a 1000 wykorzystywane są do przetwarzania pakietów. Każdemu pakietowi, który dociera do routera przydzielany jest dynamicznie jeden wątek. Po obsłużeniu pakietu, wątek jest zwalniany i może zostać wykorzystany do obsługi kolejnego pakietu. Procesor QFP znajduje się fizycznie na módulo ESP, który w przypadku większych routerów ASR 1000 (od 1004 począwszy) jest niezależnym modułem sprzętowym. W przypadku routera ASR 1002-X moduł ESP jest wbudowany w urządzenie.

Router ASR 1002-X jest urządzeniem stosunkowo niewielkim (2RU), ale cechującym się wysoką wydajnością. Co więcej, urządzenie może być wdrażane w modelu „pague a medida que crece“ – domyślna wydajność routera o wartości 5Gbps może być licencyjnie zwiększana do 10Gbps, 20kbps, a nawet do 36Gbps, spp. Router posiada 6 wbudowanych portów 1GE oraz trzy sloty do instalacji modułów SPA (Adaptador de puerto compartido). Sistema operativo de IOS-XE, który dla zapewnienia redundancji może być uruchomiony w dwóch instancjach, z których jedna jest aktywna a druga zapasowa (zsynchronizowana z aktywną). Cechą charakterystyczną wszystkich routerów rodziny ASR 1000 jest ich wielozadaniowość przejawiająca się w wzżliwości Reconocimiento de aplicaciones basado en red), czy koncentracji szyfrowanych połączeń (w tym DMVPN oraz GET VPN). Wiele usług może działać jednocześnie z dużą wydajnością. Warto w tym miejscu nadmienić, iż Obsług ruchu szyfrowanego zajmuje się dedykowany układ sprzętowy, działający, w przypadku modelu 1002-X, z wydajnością 4Gbps. Conéctese con el enrutador ASZ 1000 o con el modelo 1002-X y si está aquí.

banner