A może całoroczne – Magazyn Flota genesis minero monero payout

Pomysł o wykorzystaniu opon całorocznych pojawił się, a w zasadzie powrócił, po ostatnim teście opon zimowych opublikowanym przez Automobilklub Niemiecki ADAC. Inżynierowie zdecydowali się na bezpośrednie porównanie i sprawdzenie praktycznej przydatności kilku modeli opon wielosezonowych. Nie jest to pierwsza taka próba ADAC i innych instytucji zajmujących się motoryzacją, un wyniki po raz kolejny zmuszają do zastanowienia się nad pytaniem zadanym w tytule.

Opona wielosezonowa, czy jak kto woli całoroczna, nie jest dla Polaków, szczególnie tych urodzonych w minionym reżimie, niczym obcym. Słynna stomilowska D-124 znakomicie wystarczała na cały rok, a jak wiadomo, lata były wtedy bardziej gorące, a zimy mroźne i śnieżne. Oczywiście, niewiele się jeszcze wtedy motow, o krzemionce, o kumz., O kumfort.

Z biegiem czasu zaczęto zwracać u wagę na więcej aspektów związanych z użytkowaniem opon, ostatnio nawet recíproco recíproco recíproco recíproco recíproco recíproco recíproco recíproco recíproco recíproco recíproco recíproco recíproco recíproco recíproco A para bromear akurat jeden z najważniejszych walorów opon wielosezonowych – nie musimy mieć dwóch kompletów kół i nie musimy ich wymieniać dwa razy w roku. Dla zwolenników argumentem jest też na pewno to, że nie zaskoczy ichnie u g zy zy zy zy zy zy zy zy zy

Opony wielosezonowe wykonane s ze specjalnej mieszanki gumy, która pozwala na ich użytkowanie zarówno w ciepłych warunkach letnich, jak i w ujemnej temperaturze podczas zimy. Także z myślą o warunkach zimowych wyposażono je w bardziej agresywny wzór bieżnika oraz zwiększoną ilość lameli, zapewniających większą przyczepność. Jednak jak podają producenci, opony całoroczne poleca się kierowcom, którzy poruszają się głównie po drogach miejskich i nie wypuszczają się zbyt często na podmiejskie szosy, autostrady y otras actividades en el hotel A czego dowodzi praktyka?

W ubiegłym roku niemiecki magazyn “AutoBild” porównał dziesięć modeli opon uniwersalnych z ogumieniem typowo sezonowym. Opony oznaczone symbolem „M + S” przetestowano na śniegu, deszczowej trasie oraz przy upale wynoszącym 35 ° C. Wyniki zasadniczo pokrywały się z informacjami producentów, ale np. trakcja opony AllSeason Expert firmy Uniroyal por la Sra. lepsza na śniegu niż opony typowo zimowej tego samego producenta. Na mokrym asfalcie wyniki również były zadowalające, jednak przy wysokich temperaturach wystąpiły problemy z długością hamowania, co akurat w tej kategorii opon nie jest wyjątkiem (proszę spojrzá)

Sin embargo, este artículo no está disponible en Goodyear. Modelo Vector 4Seasons uzyskał podczas wspomnianego testu dobre wyniki w śniegu, ulewnym deszczu, ale także na suchej nawierzchni. Uzyskał również bardzo dobrą ocenę w kategorii długości drogi hamowania oraz odporności na aquaplanning. Para wystarczyło, por osiągnąć zwycięstwo. Opona ta została podobnie oceniona podczas testu „AutoBild” w roku 2012, a w roku 2011 zajęła druga pozycję za Vredestein Quatrac 3.

Trzeba mieć jednak świadomość, że cały czas mówimy o pewnym kompromisie. Podczas testów op zimowych ADAC w roku 2011 w bezpośrednim z nimi porównaniu Goodyear Vector 4Seasons otrzymał ocenę zadowalającą i jest to jak do tej pory najlepsza nota dla tego typu ogumienia. W porównaniu z innymi oponami uniwersalnymi oczywiście okazał się najlepszy (pozostałe produkty otrzymały ocenę miernąą), ale cały czas oceny były por tuyo / bb / b / b / b / n / es / a Jeśli chodzi o Goodyeara, nie był to jednak przypadek. Już kilka lat wcześniej, w roku 2006, Goodyear Vector 5+ okazał się najlepszą oponą testu ADAC wśród produktów całorocznych, a najlepszym zimówkom ustępował tyl pod względemłłka cosas más

Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, przypomnijmy, jakie kryteria brane są pod uwagę podczas testów. Ocena końcowa jest sumą wyników poszczególnych prób. Zachowanie się opony zimowej na suchej nawierzchni ma 15% udziału w ocenie końcowej. Zachowanie ma mokrej nawierzchni ma dwukrotnie wyższą wartość. Podczas tej próby mierzy się m.in. odległości hamowania na kilku rodzajach nawierzchni, aquaplanning oraz subiektywne odczucia stabilności i utrzymywania kierunku w zakrętach.

Opona zimowa, co oczywiste, musi sobie radzić na śniegu (20% oceny końcowej). Oprócz zachowania się przy hamowaniu z 30 do 5 km / h śledzony jest poślizg kół przy prysyspieszaniu. Obserwowana jest także stabilność boczna. Na lodzie (10% ocen) mierzona jest droga hamowania pojazdu z prędkości 25 km / h. Dodatkowym utrudnieniem s manewry omijania przeszkody. Sprawdzian opony kończy się określeniem komfortu użytkowania (5% oceny końcowej), składający się z oceny amortyzowania nierówności i zmierzenia hałasu przenikającego do wnętrza pojazdu. Ważny jest także opór toczenia (10% de oceny ogólnej) oraz zużycie bieżnika mierzone podczas testu długodystansowego (10% de oceny).

Wśród większych opon, spotykanych w segmencie aut małych i kompaktowych, najlepsze okazały się Continental ContiWinterContact TS850, Bridgestone Blizzak – LM 001 1, Dunlop SP Winter Sport 4 o Semperit Speed-Gratispacios de animales pequeños de la zona. Na ocenę zadowalającą zasłużyły Uniroyal MS plus 77, Yokohama W.drive V905, Michelin Alpin A5, Hankook W442, Pirelli W 190 SnowControl III, Kumho WinterCraft WP51, Kleber Krisalp HP2. Najlepsze z opon wielosezonowych, Falken EuroAll Season AS200 oraz Vredestein Quatrac Lite, otrzymały zaledwie noty dostateczne. Pierwsza z nich, mimo że dobrze radziła sobie na suchym asfalcie, a zadowalająco w innych konkurencjach, ledwie dostatecznie wypadła na śniegu. Na śniegu podobnie słabo wypadł Vredestein, jednak nie najlepiej poszło mu także poszło na suchym asfalcie. Dwie kolejne opony uniwersalne, Kumho Solus HA31 i Uniroyal AllSeasonExpert, otrzymały noty niedostatzzne. Wich przypadku warto wspomnieć o naprawdę dobrych ocenach zachowania się na śniegu i lodzie. Wysoką pozycję przekreśliły jednak tragiczne wręcz noty na suchym asfalcie.

Spośród opto o rozmiarze 175/65 R14, czyli przeznaczonych zasadniczo do aut miejskich, najlepiej (choć znowu tylko fores forzoso) oas de animales / animales / animales / animales / animales / animales / animales / animales / animales que haya en la mano o en la caza de animales y animales. +, Fulda Kristall Montero 3, Vredestein Snowtrac 3, Pirelli Snowcontrol Serie 3, Sava Eskimo S3 +, Hankook Winter i * cept RS, Toyo Snowprox S943 y GT Radial Champiro Winterpro. Niedostateczną ocenę otrzymały opony Cooper WM-SA2 (Weather-Master) i Star Performer SPTS (Winter AS).

I wracamy do początku rozważań. Czy Warto? Biorąc pod uwagę tylko wyniki testów – nie. Jednak w pewnych warunkach taka opona będzie racjonalnym wyborem, nawet jeśli jej cena będzie o 50% wyższa od opony sezonowej. Na pewno przed decyzją o ich wyborze i zakupie należy pamiętać o tym, że ogumienie uniwersalne nie będzie miało tak dobrych osiągów zimą jak opona zimowa, a latem jak opona letnia. Grupa docelowa to raczej spokojnie jeżdżący kierowcy, pokonujący rocznie mniej niż 10 tys. km, przeważnie po mieście i jego okolicy, w terenie nizinnym. Opony całoroczne sprawdzą się zatem głównie w samochodach małych, używanych jako drugie czy trzecie auto w domu.

banner