5 Wniosków, które możemy wyciągnąć z wyzwań HR z 2017 roku – emplo.pl litecoinpool org register

Analiza ubiegłorocznych wyzwań może dostarczyć nam wielu cennych wskazówek i informacione na temat tego, jak należy radzić sobie z wyzwaniami, które mogą jawić się na horyzoncie. Ma a szczególne znaczenie w odniesieniu do tegorocznych przeszkód, z którymi nadal będziemy musieli się mierzyć w przyszłości. 1) Managerowie ds. zasobów ludzkich muszą poświęcać więcej czasu (i pieniędzy) na utrzymanie pracowników

Pierwszym wyzwaniem HR w 2017 była spadająca stopa bezrobocia. Oznacza to, że pracownicy zdominowali rynek. Pracownicy, w szczególności największe talenty, mogą być wybredni, jeśli chodzi o wybór miejsca pracy. En broma, który będziemy nadal obserwować w przyszłości. Wszystko wskazuje również na to, że kwestia utrzymania pracowników w organizacji nadal będzie trudnym zadaniem dla większości firm.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​wiedząc, że te tendencje będą się utrzymywać w kolejnych latach, jesteśmy w stanie wszystko wcześniej zaplanować. Teraz jest dobry moment na zaplanowanie budżetu w sposób, który pozwoli przeznaczyć więcej pieniędzy na ten cel. Oczywiście będzie a zależało indywidualnej desde sytuacji każdej firmy, ale przykładowo oferowanie konkurencyjnego wynagrodzenia lub pakietów dodatkowych świadczeń, zapewnienie solidnego procesu wdrażania nowych pracowników i Tworzenie programów na rzecz równowagi Między Praça un życiem prywatnym Moga przyczynić się hacer zapewnienia lepszych współczynników retencji pracowników. Na przykład firmy, które przeznaczają co najmniej 1% wartości wynagrodzeń na programy uznaniowe oparte na wartościach, mają dwa razy większą szansę odnotowywać wyższe wsższe wskaźnniki n. 2) Wskaźniki rotacji pracowników nie muszą być tak wysokie

Przedstawiciele starszego pokolenia mogli pochwalić się bardzo długim stażem pracy, często pracując w jednej firmie przez dziesięciolecia. Para się zmieniło. Pracownicy z pokolenia Y lub Z mają reputację osób często zmieniających pracê – i chociaż nie do końca niezasłużenie, to istnieje duże pawdopzz cúbica de los animales Z badania przeprowadzonego przez Deloitte w 2017 roku wynika, że ​​tylko 38% ankietowanych millenialsów planuje zmienić pracę w ciągu najbliższych dwóch lat.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​można przezwyciężyć wyzwania, z jakimi zmagały się działy HR w 2017 roku. W rzeczywistości 90% millenialsów wśród których przeprowadzono sondaż stwierdziło, że byliby skłonni zostać w obencym recargo f.

Według Pew Research millenialsi stanowią obecnie najliczniejsze pokolenie. Organizacje, które chcą pozostać konkurencyjne w przyszłości, muszą znaleźć sposób na to, aby dotrzeć do tej grupy. Recesja z 2009 roku na zawsze zmieniła potrzeby pracowników pokolenia Y. W momencie, w którym dołączali do grona pracowników, zderzyli sięz bezrobociem na poziomie, którego nie widziano i csz.z. Wielu millenialsów miało trudności ze znalezieniem pracy, efekcie czego zmuszeni byli szukać zadowolenia na stanowiskach, które nie miały nawet odzwierciedlenia w poziomie wynagrodzenia.

Krótko mówiąc, millenialsi chcą pracować w organizacjach, które robią coś ważnego. Chcą czuć, że wnoszą wkład w coś większego niż oni sami. Pragną pracować w firmach, o których mogą mówić z pasją. A bardzo dobre wieści! Zaangażowani pracownicy pokolenia millenialsów będą entuzjastycznymi ambasadorami marki, którzy będą robić jej dobrą reklamę zarówno w mediach społecznościowych, jak i wśród swoich znajomych.

Jeśli reprezentujesz prywatną korporację, przekonanie millenialsów, że Twoja firma zmienia świat, może wydawać się czymś niemożliwym do osiągnięcia, ale da się para zrobić. Proces ten moze przebiegać na dwóch poziomach – po pierwsze musisz zadbać to, żeby Twoi pracownicy wiedzieli, w jaki sposób ich stanowisko przyczynia się do lepszego funkcjonowania organizacji. Muszą rozumieć, że każda nawet z pozoru nieistotna lub oderwana funkcja ma znaczenie. Po drugie musisz zapewnić, aby Twoi pracownicy mieli świadomość, w jaki sposób organizacja pracuje dla dobra całej społeczności. Może to być organizacja akcji charytatywnych, działalność wolontariacka, lub wsparcie jakiegoś celu. Może to być nawet opracowanie polityki dotyczącej wolontariatu dla Twoich pracowników, aby umożliwić im wspieranie różnych celów.

Rynek umów krótkoterminowych pochłania 34% pracowników. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Intuit, do 2020 roku odsetek ten zwiększy się do 43%. W rzeczywistości w strukturze pracowniczej przeciętnej organizacji tylko 54% osób a pracownicy pełnoetatowi. Reszta to pracownicy kontraktowi, freelancerzy, pracownicy zdalni lub osoby pracujące w niepełnym wymiarze godzin.

Jednak takie odejście od zatrudniania osey na pełny etat stawia organizacje w wyjątkowej sytuacji, kiedy to muszą komunikować się z pracownikami rozproszonymi w różnych miejscach, a nidad de armar un chorro de tierra en el lugar donde se encuentra. I chociaż może to oznaczać, że organizacje mogą być produktywne 24 godziny na dobę dzięki pracownikom wykonującym zadania w różnych miejscach na świecie, jednak rodzi a pewne utrudnienia. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi technologia – platformy komunikacji, takie jak emplo, mogą pomóc zmniejszyć odległość między boksami biksami cpz chi / chi 5) Czas pomyśleć o wsparciu dla starszych pracowników

Abstrahując od faktu, że żadna organizacja nie chce zostać oskarżona o dyskryminowanie pracowników ze względu na wiek, ew ew Przewidywano, że wraz z przejściem na emeryturę pracowników z pokolenia wyżu demograficznego pracodawcy doświadczą „drenażu mózgów” na ogromną skalęz. Tak się nie stało, un baby boomersi nadal pracują mimo osiągnięcia wieku emerytalnego. Wyzwania HR z 2017 roku mogą nadal być aktualne w przyszłości – i to wyzwanie z pewnością będzie, jako że pracownicy z pokolenia wyżu demograficznego nie przestają się starzeć. Właściwe podejście do tej kwestii będzie miało kluczowe znaczenie dla sukcesu.

banner