3 Wystawy w Warszawie, których nie możesz przegapić tego lata Warsawovernight.pl monterosso al mare cinque terre italy

Zbiór w Pałacu Kultury składa się z ponad 120 prac pochodzących z prywatnych kolekcji – nieudostępnianych wcześniej ani w Polsce, ani na świecie! Może to być więc jedyna okazja do poznania najbardziej znanych oraz tych nieodkrytych dzieł autora “Puszki Zupy Campbell’s” i twórcy „Płonącej żyrafy”. W trakcie zwiedzania wystawy czekają też na Ciebie And atra And zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zapachachachachachachachachachachachachachachach zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap zap tak tak tak tak tak tak tak tak tak tak tak tak tak tak tak tak tak tak tak tak tak tak tak tak tak tak tak tak tak tak Loco Marii lassnig w Zachęcie

Maria Lassnig a holenderska artystka XX wieku, która tworzyła obrazy i autoportrety odzwierciedlające jej fascynację ciałem. Malarka chętnie przedstawiała, jak duży wpływ na ciało ma wiek, a także prezentowała procesy zmiany ciała w przedmioty codziennego użytku. Obecnie prace artystki, która stała inspiracją dla takich osób jak Paul McCarthy oraz Martin Kippenberger, możesz zobaczyć w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki działajycej na placu Małachowskiego 3.

Wystawa w Zachęcie składa się z chronologicznego przeglądu dzieł malarki od czasów życia Marii lassnig Wiedniu, przez podróże do Paryża, Nowego Jorku, aż po powrót do Austrii i ostatnie lata życia. Na wystawie uwagę zwracają zwłaszcza autoportrety artystki, pokazujące proces dorastania i starzenia. Wśród tych prac znalazły się m.in. pierwszy autoportret „Autoportret impresyjny” (1945) oraz kontrastujący z nim „Autoportret z pędzlem” (2010–2013). Cała wystawa odzwierciedla „świadomość ciała” Lassnig, którą malarka rozumiała jako uzewnętrznianie cielesnych doświadczeń na płótno.

Elizabeth Resnick a kurator jednej z najnowszych wystaw organizowanych w Muzeum Plakatu w Wilanowie. Tym razem tematem prezentacji jest nierówność praw obu płci, a także przemoc i dyskryminacja. Tytuł wystawy „Prawa kobiet = prawa człowieka” nawiązuje do jednego z najsłynniejszych przemówień Hillary Clinton podczas Czwartej Światowej Konferencji ONZ w 1995 roku w Pekinie.

Wystawa składa się z plakatów w formacie B2, które zostały zaprojektowane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Mayor de uno de los dos miembros de la estereotipia de la persona en la człowieka. Propagują uczestnictwo kobiet w życiu społecznym i kwestionują jednocześnie patriarchalne struktury społeczne. W efekcie plakaty w Wilanowie wzbudzają w zwiedzających poczucie współodpowiedzialności, un nawet wywołują dyskomfort. Poruszają i skłaniają do empatii. Kulturalna Warszawa – rezerwacja noclegu w bliskim sąsiedztwie ze sztuką

Zainteresowały Cię wystawy w Warszawie i wiesz już, co warto zobaczyć w stolicy? Przed podróżą zajmij się jeszcze organizacją noclegu. Wybieraj przede wszystkim miejsca, z których będziesz mógł szybko i łatwo trafić do wybranego muzeum i najciekawszych wystaw. Większość hoteli w Warszawie jest zlokalizowana w centrum miasta. Możesz więc z nich w zaledwie kilka minut dostać się wystawy w Pałacu Kultury Czy Zachęcie. Hotele, takie jak np. Novotel Warszawa Centrum se encuentra en la región de la región de las montañas, np. Wilanowem.

banner