24. 7. 2018 – Brexit – nareszcie spotkanie z rzeczywistością – Nowości – convertidor de litioin CONSEQ

Wielu ludzi przyglądało się bezradności Wielkiej Brytanii hacer stawienia czoła wynikowi złośliwością referéndum z nieskrywaną, sytuacja jednak ta NIE cieszyła EUROPEJSKICH dyplomatów – chociaż Regno Unito ma o wiele Mniejsze znaczenie dla UE27, niż niektórzy brexitowcy myślą, jakakolwiek umowa z Nia broma preferowaną Alternatywa przed jej naturalnym wyjściem. Niestety nie było to możliwe z głównym brytyjskim negocjatorem (David Davis), który w tym roku spotkał się z głównym europejskim negocjatorem (Michel Barnier) jedynie na cztery godziny. Sprawy nie ułatwiały również czerwone linie i oświadczenie premier Theresy May nierespektującej (albo nierozumiejącej) silnej asymetrii pozycji obu stron (UE27 vs. WB).

W ostatnich dniach jednak coś się ruszyło. późno Premier mayo, ale w koncu zrozumiała, że ​​nie da się zrobić kwadratury Koła i że Musi zdecydować, kto w tej sprawie decyduje – ona czy brexitowi radykałowie z nierealnymi oczekiwaniami ( “dywidenda z Brexitu”, “Germania rozważają możliwość zawarcia umowy o wolnym handlu z Wielką Brytanią “,„ Unia w końcu ustąpi “itp.). Dwa tygodnie temu w piątek na wyjazdowym posiedzeniu rady gabinetowej w Damas zabrała ministrom telefony komórkowe, zamknęła ich w gabinecie i oznajmiłła, że ​​ten, kto zrezygnuje wróci do ue tak tak w Następnie nakreśliła plan, który po raz pierwszy od dwóch lat można uznać, jako podstawę do negocjacji. Haga clic aquí para obtener más información, haga clic aquí, haga clic aquí, haga clic aquí. Temu zastrzykowi realizmu, którego w ostatnich latach brakowało, najwyraźniej bardzo pomógł Airbus i Jaguar.

Czy Wielka Brytania jest w drodze do łagodnego wyjścia, czy – jak zauważył Donald Tusk po dymisji dwóch zwolenników twardego Brexitu (David Davis, Boris Johnson) – po prost do do Brexitu zgodnie z nazwą? En broma nadzieja dla brytyjskich eurooptymistów. Realizm płynący z namacalnej bliskości niekontrolowanego wyjścia, według nich, skieruje gabinet przynajmniej do wynegocjowania umowy norweskiej i pozostawienia na przyszłość drzwi. Tak, będzie a kolosalna strata czasu, energii i wpływów Wielkiej Brytanii, ale wciąż jest to najlepsze rozwiązanie sytuacji, do której doprowadził Cameron i spółka. Jakby powiedział Tancredi z powieści Gepard: „Jeśli chcemy, por wszystko pozostało tak, jak jest, wszystko musi się zmienić”.

Ale niestety, równie prawdopodobny jest chaos, który sparaliżuje rząd na tyle, że nie wynegocjuje niczego, un Wielka Brytania wyjdzie w przyszłym roku z Unii Europejskiej bez usted ten uni Twardzi brexitowcy s w w mniejszości, ale są na tyle silni, por doprowadzić do głosowania nad wotum nieufności dla rządu oraz do kilku tygodni chaosu w sytuacji, gdy czasu jest bardzo mało. Mimo, że pococyniono pewne kroki, mgła otaczająca Wielką Brytanię w ostatnich tygodniach zgęstniała. I wciąż nie wiadomo, dokąd zmierza statek z napisem Brexit.

banner